66
NB II.
(13:19; 7:16; 13:22; 16:9)
2024.04.14

Hét emberrel kellett kiállnunk ezen a mérkőzésen, tudtuk, hogy ez megnehezítheti a mérkőzést.

A meccs elejét lassan kezdtük, aztán szépen fokozatosan lendültünk bele, félidőben már 15 pontos előnyünk volt. Erre még egy lapáttal rá tudtunk tenni a harmadik negyedben, 24 pontra nőtt a vezetés.

A negyedik negyedben azonban jött egy pár perces leolvadás, ám szerencsére a győzelem nem volt veszélyben.

Összeségében szépen kontrolláltuk a meccset, stabil játékot hozva, ennek volt köszönhető a siker. Mind a hét ember hozzá tudott tenni, gratulálok a csapatnak!

A hátralevő meccseinken remélem már nem kerülünk ilyen gondba, hogy kevesen tudják csak vállalni a játékot, és így maradhatna veretlen a mérlegünk!

2024.04.11

A tavaszi szünet után vágtunk bele ebbe a meccsbe, de mindenképp szerettük volna megtartani a veretlenségünket.

A meccset szinte végig kézben tartottuk, nem volt veszélyben a győzelem, de körülbelül ennyi is a pozitívum.

Lassú, enervált és hibákkal teli volt a játékunk. A labda nem nagyon járt, védekezésben is lehettünk volna sokkal keményebbek. Amennyi közeli dobást kihagytunk, 100 pont körül kellett volna végeznünk, ehelyett lett 70 a vége.

Áki védekezését emelném ki a csapatból, ő volt az aki keményen védekezett, 7 labdaszerzése is volt.

Vasárnap jön a következő meccsünk, ennél több fog kelleni!

bővebben
statisztika
3.
Gödöllői Sportklub () - BLF KK - NB II. ()
56
:
79
NB II.
(15:17; 17:24; 10:13; 14:25)
2024.03.20

Tavalyról rossz emlékeink voltak ellenfelünkről, kétszer is kikaptunk tőlük, volt bennünk emiatt kellő bizonyítási vágy.

Ennek ellenére 7-0-val indított a Gödöllő, mindent kihagytunk az elején. Itt azonban sikerült változtatni, elkezdtük támadni a gyűrűt, és elkezdtünk faultokat is kiharcolni. Félidőben már 5 ponttal mi álltunk jobban.

A harmadik negyed minden meccsen, de főleg szoros állásnál nagyon kritikus. Mi ebben a negyedben kiépítettünk egy 12 pontos előnyt, ám a negyed végén kiengedtünk így csak 8 pontos vezetéssel mentünk bele az utolsó játékrészbe.

A negyedik negyedben azonban robbantottunk, 20 pontra növeltük az előnyt, és ezt tartottuk is végig.

Eddig 2 remek győzelem a rájátszásban, szeretnénk folytatni a jó formát!

2024.03.14

Végre vége a kihagyásnak, és folytatódik a bajnokság. A szünetben sajnos nem voltam elégedett az edzéslátogatással, így nem sok jóban reménykedtem a meccs előtt.

Ennek ellenére a mérkőzés elejétől kezdve látszódott a csapaton, hogy sikerült felpörögni, megvolt a lendület és az akarat a pályán, ennek megfelelően már az első negyedben tizenkét pontos előnybe kerültünk. Ezt az előnyt pedig szépen tartottuk a végéig, kisebb kilengések voltak csak, magabiztos játékot mutattunk.

Mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez, ez külön öröm.

Az edzéseken ha végre többen megjelennénk, akkor még ennél is több lenne ebben a csapatban.

2024.02.22

Sajnos egyáltalán nem úgy alakult ez a találkozó ahogy mi szerettük volna. Már az elejétől kezdve látszódott, hogy ellenfelünk gyorsabb nálunk, sima, egyszerű és gyors kosarakat szereztek, mi pedig szinte semmiből nem tudtunk betalálni, így alakult ki a különbség a végére.

Moldvay Marci az egyik akit ki tudok emelni, ő próbálta húzni a társaságot támadó oldalon, de neki se ment annyira.

Rajta kívül Barna játszott jól, ő a negyedik negyedben szállt be, és termelt kevés idő alatt hat pontot.

Nem ilyen befejezésről álmodtunk, de sajnos ennyi volt bennünk ezen a meccsen.

Most várjuk az ellenfeleket, és a kis szünet alatt edzéseken próbáljuk kijavítani a hibákat és tovább fejlődni!

2024.02.21

Mindenképpen a győzelem megszerzése volt a célunk, az első meccs után tudtuk, hogy erre lesz lehetőségünk, de keményen kell dolgoznunk érte.

Hullámzó mérkőzés volt, az első negyedet egyből sikerült tizenhét pontos előnnyel zárni a remek védekezésnek köszönhetően, összesen 5 pontot kaptunk ebben a negyedben.

A második negyedet elbuktuk 7 ponttal, semmiből nem tudtunk kosarat szerezni, félidőre 10 pont maradt az előnyből.

A harmadik negyedet egálra hoztuk, azonban a negyedikben feljebb tudtunk kapcsolni és így viszonylag nyugodt előnnyel zártuk a meccset.

Ez az eredmény nagyrészt a kemény védekezésnek volt köszönhető, támadásban mi sem brillíroztunk.

2024.02.08

Megint rengeteg volt a hiányzónk, tudtuk nagyon oda kell tennünk magunkat, hogy jó eredményt tudjunk elérni.

Remekül kezdtük a mérkőzést, az első negyedben szépen találtuk meg a mismatcheket, ezekből könnyű gólokat szereztünk, jól nézett ki a dolog.

Ezután óriási mélyrepülés következett, a második és harmadik negyedben. Rengeteg eladott labda, amit a Monor ki is tudott használni, ezen kívül pedig nagyon bedeszkázták a gyűrűt számunkra, semmiből nem tudtunk kosarat szerezni, szenvedés ment a pályán. A harmadik negyed végére már ki is alakult a nagy különbség a két csapat között, és hiába a negyedik negyed elfogadható teljesítménye, már nem tudtunk közelebb kerülni.

Tudtuk, hogy az ellenfél jó játékerőt képvisel, mi pedig hiányosan voltunk, de ez nem lehet kifogás a nyújtott teljesítményre, ami finoman fogalmazva csalódáskeltő volt.

Kettő meccsünk van még hátra az alapszakaszból, egyet mindenképp hozni kell, hogy a táblázatban jobb helyen végezzünk!

Egy hét szünet, edzésen lehet javítani a hibákat!

bővebben
statisztika
8.
Százhalombattai KSE () - BLF KK - NB II. ()
72
:
90
NB II.
(19:20; 16:20; 14:28; 23:22)
2024.02.04

Kilenc emberrel, és egy centerek vágtunk bele ebbe a mérkőzésbe, de így is tudtuk, hogy a győzelem megszerzése a cél.

Az első félidőben Marci húzta a társaságot pontdobásban, jól meg tudta törni a védelmet és ziccerekkel közelről volt sokszor eredményes, ám a második félidő elején fault gondok miatt le kellett ülnie, másnak kellett előlépni.

Áki magára vállalta a feladatot, és a harmadik negyedben szétdobta az ellenfelet, tripla jött tripla után, ennek köszönhetően meg is tudtunk lépni, és ezt az előnyt lemenedzseltük a végéig.

Gratulálok a csapatnak a győzelemért!

DE: 72 pontot kaptunk egy olyan ellenféltől akitől nagyon maximum 60 pontot lehetett volna, az első félidőben túl sok üres triplát engedtünk, a másodikban pedig betörések után kaptunk közeli gólokat.

Ez a védekezésbeli teljesítmény egy nehezebb ellenfél ellen nem fog beleférni, ezen mindenképp változtatnunk kell a következő fordulóban.

2024.01.25

Ebben a szezonban már kétszer is kikaptunk a TF-től: először a Hepp kupában, másodszor az idegenbeli meccsen a bajnokságban.
Szóval szerettünk volna visszavágni nekik!

Nagyon jól kezdtük a meccset, az első negyedben már előnybe kerültünk, és félidőben is öt ponttal vezettünk. Szép összjátékok és jó befejezések mellett erőből támadtuk a gyűrűt. Egy negatívuma az első félidőnek, hogy Sifu bokája megsérült, és sajnos már nem is tudott játszani a második félidőben.

A harmadik negyedet kettő ponttal megnyertük, így vágtunk bele az utolsó negyedbe.

Itt azonban nagyon szétestünk, rengeteg kihagyott dobás, aminek a nagy része jó helyzet volt, és rengeteg támadó lepattanó az ellenféltől. Gyorsan el is tűnt az előny, sőt ellenfelünk át is vette a vezetést.

A végén még Révész Marci félpályás triplájával próbáltunk rájuk ijeszteni, de ez tényleg csak erre volt elég, nem sikerült most a szoros végjáték.

Összességében egy jó meccset hoztunk egy erős ellenféllel szemben, ám így se tudunk nagyon örülni mert olyan közel volt a győzelem.

2024.01.18

A héten az edzésen nagyon készültünk erre a meccsre, szerettük volna megverni őket az első meccsen elszenvedett vereség után. Sajnos Moldvay Marci megbetegedett, rá nem tudtunk számítani, egy fontos játékos esett ki.

Végig fej fej mellett haladtunk, kemény, gyűrűre törő játékkal nagyon sok faultot és büntetőt harcoltunk ki, ennek is volt köszönhető az eredmény.

A rendes játékidő végén döntetlen volt az állás, jöhetett a hosszabbítás.

Itt ellenfelünk jobban kezdett ám sikerült visszajönni a hátrányból.

6 másodperccel a vége előtt 2 pontos hátrányban találtuk magunkat, és egy időkérés után kellett kiharcolni a győzelmet.

A felrajzolt figura elejét sikerült megcsinálni, de ellenfelünk picit bealudt védekezésben és Lóri ezt ki is használta egy közeli kosárral, és nagy örömünkre még le is faultolták közben. A büntetőnél se remegett meg a keze, így egy ponttal vezettünk.

A végén még volt egy esélye az ELTE-nek, de a jó védekezésnek köszönhetően abból már nem született gól, óriási győzelem ez így hosszabbításban.

Lóri extra meccse nagyon kellett a sikerhez!

Innen folytatjuk tovább, remélem ez egy újabb löketet tud adni a csapatnak a folytatásra!

bővebben
statisztika
11.
BLF KK - NB II. () - Budapesti Honvéd (Ludovika)
65
:
94
NB II.
(17:16; 16:25; 20:26; 12:27)
2024.01.11

A téli szünet utáni első meccsünk egyből a Honvéd ellen; nem sok reménnyel vágtunk bele a találkozóba.

Látszott is a kihagyás az elejétől kezdve, rozsdás volt és akadozott a gépezet, de az első félidőben tudtuk velük tartani a lépést. Akarat és bátor, gyűrűre törő játék.

A második félidőben az ellenfél feljebb kapcsolt és ez már nekünk sok volt, a végére a különbség kicsit több lett mint ami reális lenne a két társaság között.

Most az a fontos hogy ott legyünk edzéseken, és újra játékba tudjunk lendülni.

Tudjuk mi a célunk a második félévre, ehhez próbáljuk tartani magunkat.

2023.12.16

Hazai pályán 6 ponttal kaptunk ki a Szentendre ellen, az volt a cél, hogy ennél többel tudjunk győzni.

Remekül kezdtük a mérkőzést, az első negyedben olyan jól védekeztünk, hogy ellenfelünk alig tudott pontot dobni.

A második negyedben jött a visszaesés, közelebb is tudtak jönni, köszönhetően a túl sok kihagyott dobásunknak is.

Folyamatosan 5-6 pontos előnyünk volt a meccs végéig, ahol hatalmas szenvedés árán, és óriási szerencsével csak sikerült 7 ponttal nyerni.

Sifu újabb extra meccse nagyon kellett a sikerhez.

Még mindig a védekezésünk az amivel meccseket tudunk nyerni, de a dobószázalékon még mindig sokat kell dolgozni.

Hármas győzelmi szériával megyünk pihenőre, a téli szünet után folytatjuk a munkát!

Boldog karácsonyt, kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

2023.12.07

Nem sok eséllyel vágtunk neki ennek a mérkőzésnek, kevés játékossal a sok betegség miatt kellett küzdenünk egy papíron erősebb ellenfél ellen.

Az elejétől kezdve látszott, hogy ha bírjuk végig fizikálisan akkor lehet keresni valónk.

Révész Marcit már sajnos az első negyedben elvesztettük sérülés miatt, a többieknek kellett fellépni pontdobásban.

Moldvay Marci az egész meccsen remekül használtak ki a rutinját, sok pontot szerzett közelről és sok faultot is tudott kiharcolni, nagyon sokat köszönhet neki a csapat, remekül játszott.

A negyedik negyed végén nem sikerült még eldönteni a meccset, jöhetett a hosszabbítás.

Ellenfelünk a ráadás elején négy pontos előnybe került, kezdett kicsúszni a meccs a kezünkből, ám ekkor az eddig is remekül játszó Áki még egy lapáttal rá tudott tenni és két fontos tripla mellett közelről is eredményes volt, nagyban ennek is köszönhetően mi örülhetünk a győzelemnek a végén.

Óriási küzdelem és akarat eredménye ez a siker, gratulálok a csapatnak, örülök, hogy egyre jobban érződik az edzésmunka a játékunkon!

2023.11.30

Ellenfelünk hasonló játékerőt képvisel mint mi, ezt a meccs előtt is tudtuk, ennek megfelelően készültünk fel. Tudtuk, hogy ha félvállról vesszük a találkozót nem lesz esélyünk a győzelemre.

Az első negyedben még csak kerestük magunkat, nem igazán tudtuk a védekezést összehozni, emiatt a támadás se ment annyira. A második negyedben viszont robbantottunk, és sikerült egy 22-6-ra megnyert negyedet hozni. Ellenfelünk csak szenvedett támadásban, nagyon szépen védekeztünk 1 az 1 ellen. Támadásban támadtuk a gyűrűt, ezen kívül végre elkezdtek beesni a triplák is, ezek miatt tudtunk ellépni.

A második félidőnek úgy mentünk neki, hogy nem lassulhatunk le, nyomni kell tovább és növelni a különbséget. A harmadik negyedben még úgy ahogy sikerült ezt hozni, de már ott látszottak a gondok, végül egy ponttal miénk volt a negyed.

A negyedik negyedben következett a leolvadás időszaka, az ellenfél egyik játékosa egy egyből tudott sokszor eredményes lenni, támadásban pedig nagyon megakadt a gépezet.

Az utolsó percekben már 3 pontra is felzárkózott a JKC, ám Sifu óriási triplája mentette meg a csapatot, és onnan már lemenedzseltük a végét.

Végre egy szoros meccs végén miénk volt a győzelem, ez már kellett!

2023.11.23

Tudtuk, hogy ellenfelünk jó játékerőt képvisel, fizikális, kemény párharcra számítottunk.

Nem is alakult másképp a mérkőzés, sok fault és lökdösődés a palánkok alatt.

Szépen tartottuk magunkat végig, bejött a zóna elleni feladat is.

Egy dologgal nem tudtunk mit kezdeni, az ellenfelünk nagyon jó százalékkal dobott középtávolról és távolról is, ezzel nyerték meg a meccset.

A végén sikerült nekünk is hármasokkal közelebb kerülni, de nem tudtunk már kiegyenlíteni.

Ebben a meccsben több volt, ha a harmadik negyedünk jobban sikerül, akár a győzelem is meglehetett volna.

Eddig túl sok a kevés pontos vereség a szezonban, ezen próbálunk javítani!

bővebben
statisztika
16.
BLF KK - NB II. () - Százhalombattai KSE ()
72
:
54
NB II.
(20:16; 20:17; 20:13; 12:8)
2023.11.16

Megtört a jég, megszületett az első győzelmünk a szezonban.

Nem indult egyszerűen a találkozó, az első félidőben még nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolni, nem tudtunk védekezésben elég kemények lenni.

A második félidőben sikerült a váltás, gyors kosárlabdát játszottunk, ellenfelünk már nem tudta tartani velünk a lépést, így alakult ki a húsz pont körüli különbség.

Az egész meccsen nagyon agresszívan támadtuk a gyűrűt, rengeteg faultot harcoltunk ki, és ezekből elég jó százalékkal értékesíteni is tudtuk a büntetőket, legfőképpen ennek köszönhetjük a sikert.

Még sok dolgunk van edzéseken, de most már végre látható a fejlődés a társaságon, látszik, hogy mivel tudunk eredményt elérni.

Gratulálok a csapatnak, egy megérdemelt győzelem egy nagyon küzdős, verekedős meccsen!

2023.11.03

Pocsék első negyed után nagyon sokat javult a játékunk.

Ellenfelünk előnyét le is tudtuk dolgozni, egál is volt az eredmény, de a végén nem volt szerencsénk.

Nagy pozitívum hogy végre védekezésben olyat nyújtottunk amire lehet építeni, az első negyeden kívül nem sok könnyű helyzetet engedtünk.V
Volt kontaktus és fegyelem, remélem így megyünk majd tovább.

A támadás és dobás részén dolgozunk tovább edzéseken.

2023.10.30

Már az elejétől kezdve látszott, hogy ellenfelünk élesebb, gyorsabban, pontosabban és fegyelmezettebben játszottak nálunk.

Nem tudtuk felvenni velük a versenyt.

Az akarat és az erő nagyon hiányzott ezen a napon.

2023.10.26

Végig szoros meccset játszottunk, azonban többször meg lett volna az esélyünk, hogy előnybe kerüljünk.

Átlendüljünk a holtponton, de egyszer sem sikerült ezt megoldani.

Így végig futottunk csak az eredmény után, ami nem járt sikerrel.

Védekezésben még mindig nem voltunk elég jók, ebben szeretnénk fejlődni továbbra is.

2023.10.16

Hamar véget ért számunkra a Hepp Kupa kaland idénre, egy pár perces rövidzárlat már elég is volt a kieséshez.

Támadásban nem mozogtunk rosszul, megvoltak a helyzetek, az egy:egy elleni megoldások és kiosztások is.

Az igazi probléma a védekezéssel adódott, a jövőben keményebben és koncentráltabban kell dolgoznunk a pálya azon oldalán is, és az majd meghozza a kellő sikert.

Jövő héten a Szentendre ellen folytatjuk, addig is keményen készülünk az edzéseken!

bővebben
statisztika
21.
Budapesti Honvéd (Ludovika) - BLF KK - NB II. ()
80
:
60
NB II.
(18:14; 11:14; 28:19; 23:13)
2023.10.06

Érződött a csapat játékán, hogy ez volt az első mérkőzésünk a szezonban, kicsit még rozsdásak voltunk. Nehéz meccsre készültünk, tudtuk hogy ellenfelünk tavaly bajnok volt, és jó játékerőt képvisel.

A harmadik negyed végén egálközeli volt az eredmény, nagyon jól tartottuk magunkat, ami a védekezésünknek volt köszönhető. A negyedik negyedben alakult ki a különbség, már nem bírtuk tartani a tempót.

A vereség ellenére emelt fővel tudtuk elhagyni a pályát, ezért gratulálok a csapatnak!