66
Kőb. KK
(7:22; 6:20; 2:8; 6:10, 4:6 )
2024.03.17

Második ellenfelünk egy fiatalabb csapat, és bár szépen fejlődnek, ma sem jelentett nehézséget, hogy megverjük őket. Bazsi és Zsombi hozta az elvárást védekezésben és támadásban is. Örültem, hogy Lili és F.Márk is bejelentkeztek 6-6 ponttal. A 3. és 4. negyedben új feladatot kaptak a váltások, ahol Hanga és Marci nagyot küzdöttek. A félidei vérszegény büntetőzésen kívül (2/10) elégedett voltam a csapattal. Akár bemegy egy kosár, akár nem a beletett munka nem veszik kárba. Csapatként ma is léptünk előre ez az, ami ma számít, ellenfelünknek pedig kijár a tisztelet, szépen küzdöttek!

2024.03.17

Első ellenfelünk erősebb, képzettebb volt nálunk, ennek ellenére az első negyedet nehézzé tudtuk tenni számukra. Sajnos ezután jól kihasználták a védekezésbeli gyengeségeinket, nem hagytak esélyt. A Pannonia magasan a 2. legerősebb csapat a bajnokságban, ezt tudtuk, és a 2. félidőben el is kezdtünk picit rápihenni a következő meccsünkre. Yuan 8 pontja és védekezése az, ami kiemelkedett a mérkőzés képéből a többi papírforma volt.

2024.02.11

Második ellenfelünk jelenleg nem a mi szintünk. A Harmat Darazsak egy összeszokott, erős csapat, akik veretlenül fogják megnyerni ezt a bajnokságot. A cél a gyakorlás volt, a negyedek összeállítása pedig szándékosan támasztott más és más feladatot minden váltás elé. A nagy arányú vereséggel nincs problémám, de azzal igen, amikor csak bámulunk és nem hajolunk, ugrunk, vetődünk a labdáért. Fischer Márk a kiemelt játékos, tavaly óta sokat fejlődött bátorságban, aminek előbb-utóbb  jól látható eredménye lesz.

Folytatás márciusban, addig sok-sok edzés és kijavítandó hiba elé nézünk. Holnap kezdjük is! ;-)

2024.02.11

Első ellenfelünket ismertük, korábban már magabiztosan megvertük őket. Most azonban úgy kezdtük a meccset, mint aki alszik. A mindössze +4 pontos első negyed után jött a -1 pontos második. Egy-egy apró megmozduláson kívül olyanok voltunk, mint az alvajárók, energia és akarat nélkül  néztük, ahogy a csajok elhussannak mellettünk a labdával. A félidőben megkongattuk a vészharangokat, amire fel is ébredtünk! A félidei 8/10 bedobott büntető nagyon szép, a 2. félidőt pedig 18 ponttal nyertük. Végül mindenki dobott legalább 1 pontot. Bazsi és Zsombi összekapta magát támadásban (összesen 39 pont) és védekezésben is. A meccs pozitív meglepetése Bodor Hanga, aki nem csak 7 ponttal, de a decemberinél mérföldekkel tudatosabb játékkal is megörvendeztette a csapatot.

Gratulálok a győzelemhez, amivel maradunk versenyben a dobogóért!

2023.12.17

Második ellenfelünk egy a bajnokságot jelenleg is vezető, erősebb, összeszokottabb társaság volt. Láthatjuk, mi a cél, stabilabb alapok, nagyobb sebesség, pontosabb játék.
A mérkőzésen Misi lépett a legtöbbet előre, földön passzban és védekezésben is szépen fejlődött.

(Misi a kiemelet játékos)

Hajrá tovább a jövő heti edzéseken, utána pedig jó pihenést és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

2023.12.17

Első ellenfelünkből betegség miatt többen hiányoztak. Nyerhettünk volna jóval nagyobb különbséggel, de nem ez volt a cél. Cél volt, hogy a csapat minden tagja szerezzen mezőnykosarat, amit hajszál híján elértünk. Külön örültem Yuan 8 és Laci 9 pontjának. (Laci a kiemelet játékos)

A 4. negyed külön feladata volt, hogy egyszerre maximum 1 leütéssel, csak passzokkal játszunk. Ezt a társaság a vártál jobban teljesítette, 18-6 -ra tudtuk nyerni a játékrészt úgy, hogy a negyed alatt összesen 3 darab nemkívánatos leütésünk volt.

Ellenfelünknek is kijár a tisztelet, derekasan küzdöttek a végsőkig.

2023.11.26

A fordulóra nehéz feladatot kapott az idén 6 új játékossal is bővülő társaság: mindenki dobjon mezőnykosarat! Ehhez az kellett, hogy jó helyre fussanak és jó labdákat is kapjanak a társaktól. Megcsinálták!

Ellenfelünknek nem volt esélye, de szépen küzdöttek, kijár nekik is az elismerés.

(Török Marcell a kiemelt játékos)

Egy nagyon vagány, önzetlen, bátor csapat van alakulóban, várom a folytatást :)

2023.11.26

Kevésbé tapasztalt ellenfelet kaptunk, ami jól jött, mivel a múltkori 3 újoncunk után ma is 3 új játékost avattunk. Magabiztosan nyertünk minden negyedet, azt is, amikor szándékosan a kezdőbb váltásunk volt a pályán. Bodor Hanga élete első mérkőzésén magabiztos játékkal és 6 ponttal mutatkozott be, de a többi debütálónak sem tartott sokáig az izgulás. Bátor játékot kértem a csapattól, amit maradéktalanul meg is kaptam. Bazsi, Zsombi és Marci szépen megoldották a külön feladatukat, több nagyszerű „add és fuss” játéknak örülhettünk.

2023.10.29

Második ellenfelünket nem ismertük, bár gyengébbnek bizonyultak, nagyon szépen küzdöttek! Bazsit, Zsombit direkt csak a saját negyedeikben játszattam, hogy több idő és tér jusson a többieknek, amivel Laci nagyon szépen élt is (6 pontot szerzett mezőnyből). Egy győztes negyed, egy egál negyed és az 1 ponttal elvesztett félidei büntetők után nem ismertünk kegyelmet, a 2. félidő eredménye 20-2 volt nekünk.

Az egyik nagy kérdés, hogy kit tudunk még a BLF bázisokról ”leigazolni” a szezonban, hogy többen legyünk. A másik pedig, hogy kik fogják Bazsi és Zsombi mellett megtalálni a dobókezüket, hogy ponterősebb csapattá váljunk. Mindkettőre nagy szükségünk van!

Gratulálok a győzelemhez, hajrá Párduc! :)

2023.10.29

Rendhagyó fordulónk volt: betegség miatt csak 7 játékossal jelentünk meg, akik közül 3 gyermek élete első mérkőzését játszotta. A nehézségek ellenére csapatként tudtunk helyt állni a tavalyi bronzérmes Pannónia ellen. Balázs és Zsombi szépen hozta, ami az elvárás tőlük, a pozitív meglepetést pedig Misi okozta, gyors, rámenős játékával. Misinek, Lacinak, Yuannek gratulálok életük első mérkőzéséhez, amin mindhárman 1 ponttal hozzá is tudtak járulni a közöshöz.

A meccs 2. negyedét és a félidei büntetőket megnyertük, a többi negyedben sem vertek tönkre minket. Ebben a korosztályban 40 ponttal nehéz egy erős ellenfelet megverni, de első meccsnek jó volt! :)