A bajnokság utolsó mérkőzésén csak egy célunk volt: a győzelem.
Ennek megfelelően nagy lendülettel és nagy erőbedobással kezdtük a meccset.

A védekezésünkre ellenfelünknek nem volt válasza.

Nagy öröm, hogy a szezon végére agresszivitásban, erőteljes és gyors játékban sokat fejlődött a csapatunk.

Ami a támadásokat illeti: a jövőben a tudatosabb támadásvezetésre kell fektetni a hangsúlyt, de ezen a téren is sokat léptünk előre a verseny végére.

Gratulálunk a csapatnak, sok sikert kívánva a következő bajnoki évre!

BLF Stáb

bővebben
statisztika
3.
BLF KK - NB II. () - Kandó SC-Óbudai Egyetem ()
71
:
55
NB II.
(17:14; 22:19; 13:13; 19:9)
2024.05.23

Nagyon döcögősen indult a meccs, nem tudtuk felvenni a ritmust, lassan játszottunk, és túl könnyű gólokat engedtünk ellenfelünknek. A második negyedben kezdtünk el ébredezni, elsősorban a védekezés kezdett el javulni, erre próbáltunk meg építeni.

A harmadik negyedben nem sikerült megoldani a feladatot és 10 pont fölé vinni a különbséget, ezért a végén még izgulni kellett.

A negyedik negyedet azonban 19-9-re hoztuk, ezzel tartjuk a veretlenséget a csoportban.

Gratulálok a társaságnak a győzelemért, bár tudjuk ennél többre vagyunk képesek!

bővebben
statisztika
4.
Harmat Kisdarázsfiúk () - BLF Párducok ()
18
:
65
Kőb. KK
2024.05.19

A Final-4 és a szezon utolsó meccsén a 3. helyért játszottunk. A meccs kimenetele egy pillanatig sem volt kérdéses. Ellenfelünk fiatalabb, gyengébb volt, de le a kalappal a játékuk, beletett energiájuk előtt! Ez a meccs számunkra egy ünnep volt, sok szurkolóval, remek hangulattal búcsúztunk az U10-es bajnokságtól. Az egész meccsen mindenki bátor és aktív volt, az utolsó negyedben a Pattogós váltás pedig szépen megoldotta a leütés nélküli játékot.

Szezon végére ügyes kis csapattá váltunk, bíztató a társaság a jövő évi U11-re nézve (Hanga és Yuan pedig még egy évig U10).

Köszönöm mindenkinek a részvételt, energiát, szurkolást és persze nagy-nagy gratula a dobogóhoz! :)))

2024.05.19

Első meccsünkön győzött a papírforma. Ellenfelünket ismertük, erősebb csapat, ráadásul ebben a korosztályban még nem tudunk (és nem is szeretnénk) a kosár alá behúzódó, ”mindenki a labdásra” védekezés ellen játszani. Ami a mi célunk volt, azt hoztuk. Misi és Bazsi játéka emelkedett ki a csapatból.

Nehezen indult az egész mérkőzés….

Nem tudtuk kinyitni a szertárt és időben labdát adni a gyerekeknek. Ehhez párosult, hogy egy játékosunk otthon hagyta a cipőjét.

Nem volt kérdés, hogy ezt a mérkőzést is meg fogjuk nyerni... de attól tartottam, hogy a csapat fejben megint nem lesz ott és ezért nem fognak úgy teljesíteni, ahogy azt elvárnánk tőlük.

Az első váltásunkat is feladattal küldtem fel a pályára: a védekezésen volt a hangsúly, ami 1-2 támadás múlva már sikerült is. Sikerült letámadni és csapdázni, ezzel sok hibára tudtuk kényszeríteni az ellenfelünket, ezáltal rengeteg rossz passzt vittünk el.

A második váltást is ugyanezzel a feladattal küldtem fel, bár nem volt jó látni, hogy az elején nem járt a labda és "labdavezető versenyt" tartottunk. Ezt gyorsan egy időkérésben orvosoltuk és egyből meg is lettek a helyzeteink.

Külön kiemelném Erdős Maximot és Csúzi Leventét, akik bátran és agresszívan labdát akartak szerezni és támadták a gyűrűt.

A második félidő nem hozott változást, plussz egy feladatot kaptak a srácok, amit nagyszerűen teljesítettek.

Gratulálok a győzelemhez fiúk, hajrá BLF!

2024.05.12

A meccs előtt megbeszéltük a srácokkal, hogy mi az amit ezen a találkozón gyakorolni szeretnénk, és ezt több-kevesebb sikerrel meg is tudtuk oldani.

Hamar nagy lett a különbség a javunkra, mindenki sokat tudott játszani, és mindenki hozzá is tett.

Az egyetlen negatívum a rengeteg kihagyott közeli helyzet, még ennél is több pontot dobhattunk volna, ha jobban odafigyelünk.

Gratulálok a csapatnak, megvan a győzelem és újra  100 pont fölé jutottunk!

2024.05.10

A múltkorihoz hasonlóan a második meccsen, a jövő csapatára koncentráltunk.

Ott folytattuk, ahol a múltkor abbahagytuk.

Jó az alap, rengeteg munkával és elszántsággal a következő szezon is szép lehet!

Az év utolsó meccseire készültünk.

Ellenfelünk mikor belépett a terembe, kiderült hogy magasak és erősek.

Szerencsére nem rettentünk meg a fizikális hátránytól, gyorsan kiderült, hogy a tudásunk egy sima meccset eredményezhet.

Mindenki remek formát mutatott.

A szezon végére, szépen összeállt a csapat, sokat fejlődtünk!

bővebben
statisztika
10.
BLF KK - NB II. () - Gödöllői Sportklub ()
73
:
59
NB II.
(20:21; 19:13; 24:15; 10:10)
2024.05.09

Tudtuk, hogy maximum 16 ponttal ha kikapunk, miénk az első hely a csoportban, de természetesen a győzelem volt a célunk. A Gödöllő az egyik legerősebb ellenfél ebben a csoportban, oda kellett figyelnünk végig, hogy meglegyen a győzelem.

Az első negyedben védekezésben akadtak gondjaink, túl sok pontot kaptunk, tudtuk, hogy sokat kell szigorítani ezen az oldalán a pályának.

A második és harmadik negyed volt az igazán a miénk, 15 ponttal sikerült nyerni ezt a két játékrészt, ez alapozta meg a győzelmet.

A negyedik negyedben ugyan csak tíz pontot sikerült összeszenvedni, de cserébe mi is csak ennyit kaptunk, így alakult ki a végeredmény.

Megérdemelt győzelem egy viszonylag “bunyós”, kemény meccsen, gratulálok a csapatnak!

bővebben
statisztika
11.
BLF Pandák () - Török Sasfiókák (Törpillák)
35
:
56
KK
(10:9; 7:16; 0:0; 6:13, 12:18 )
2024.05.05

A szezon utolsó meccsén, az egész évben ránk jellemző dolgok nem változtak.

Időszakokban vagyunk csak hajlandóak kűzdeni, hajtani.

Nem értünk össze igazi csapattá, sajnos az nem elég, ha csak a csapat fele, vagy 1-2 tagja akar csak nyerni.

A 2013-as születésűek befejezték a mini korosztályt, innentől minden komolyabbá válik, rengeteget kell dolgoznunk.

2024.05.05

A mérkőzés bizonyos periódusaiban remekül játszottunk.

Sajnos amikor feladjuk, nem harcolunk, nem hajtunk, az nem túl bíztató.

2024.05.05

Az előző meccs kellemes hullámain utazva, végig vezetve magabiztos győzelemmel zártuk a 2023/24-es Kenguru (U-11) idényt.

2024.05.05

Két hónappal korábban 45:36-ra kaptunk ki. Most ugyan végig szorosnak tűnt, de pillanatig sem volt kétséges, csak mi nyerhetünk.

2024.05.04

Második ellenfelünkről tudtuk, hogy gyengébb, mi viszont fejben igen fáradtan kezdtük a mérkőzést, ami a félidei büntetőkön is látszott. Ellenfelünk harcos, ügyes gyerekekből állt, de sajnos nem volt sportszerű. Nem baj, ilyen is van, jobb, ha hozzászokunk és megtanuljuk kezelni.

A szezont 6 vereséggel és 10 győzelemmel a ’C’ csoportban zártuk, ami azt jelenti, hogy Budapesten a 9. csapat vagyunk. Ez jó, főleg azt tekintve, hogy csak akadémiák vannak előttünk, de szép számmal vannak mögöttünk is!

Mindössze 10 fővel vágtunk neki a szezonnak, nem volt tartalék, nem volt tér a hiányzásra. A csapat fegyelmezett volt, mindösszesen 2 hiányzás volt, az is betegség miatt.
Ezért és a lelkes szurkolásért is köszönet minden szülőnek!

Szépen fejlődtünk a szezon során, ez bíztató a jövő évi U12-re nézve. A csapat 40%-a pedig marad Kenguru jövőre is :)

2024.05.04

Ellenfelünktől 17 ponttal kaptunk ki januárban, 7 ponttal vertük meg őket múlt hónapban, most pedig 12-vel. Amikor az ”olasz” játékunkat játszottuk (kemény, agresszív védekezés, gyors támadójáték) magasan uraltuk a mezőnyt, nagyon jó volt nézni. Amikor lejjebb tekertük a fokozatot, kaptuk a kosarakat. Cél az előbbi, hogy ezt a tempót minél tovább bírjuk fejben és lábbal is. A Petya, Zsombi, Bazsi, Szabi négyes kerek 70 pontot dobott, a meccsünk végére érkező következő ellenfél pedig csak kamillázott, hogy 86 pontot dobtunk. Ennyi pontot dobni – ráadásul nem egy gyenge ellenfélnek - igen szép teljesítmény, de a 74 kapott pont sok.

2024.05.03

Jövő évi U14-es csapatunkat szeretnénk már most kipróbálni, ez a meccs több szempontból is remek lehetőség volt.

A sebesség, az eredményesség, az akarat, a csapatjáték kimagasló volt.

2024.05.03

Egy szoros meccset a tudatossággal és a harcossággal lehet megnyerni.

Egyre jobban játszunk, egyre jobban látszanak a tanult elemek és egyre harcosabbak vagyunk.

A második negyedtől a védekezésünknek köszönhetően nyertünk.

2024.04.27

A nap második meccse előtt, már sokmindent tudtunk. Tudtuk, hogy ez lesz az utolsó és egy meccsre még össze tudjuk szedni magunkat.

Végig vezetve, sokszor régi önmagunkat idézve magabiztosan nyertünk.

20 meccsünk volt a szezonban, mindent beleszámolva. 17 győzelem és 3 vereség lett az idei mérlegünk.

Messze túlszárnyaltuk azt, amire a szezon elején gondoltunk, kiemelkedő szezont futottunk.

Köszönjük mindenkinek az idei munkáját, a szülőknek a szurkolást!

bővebben
statisztika
20.
Salgótarjáni KSE Szécsény () - BLF SE U14 ()
96
:
99
OSB
(19:25; 20:24; 25:23; 32:27)
2024.04.27

Azt tudtuk, hogy nem lesz egyszerű a keresztjáték, de azt nem gondoltuk, hogy ennyire szoros meccsen nem tudunk győztesen kijönni.

Fejben és testben is fáradtak voltunk, hosszú volt a szezon.

Nem arról volt szó, hogy nem akarunk nyerni, egyszerűen a másodperc tört részével lassabbak voltunk a szokásosnál és ez így kevés volt.

2024.04.26

4 pontos vereségre, 4 pontos győzelem volt a válaszunk.

Az első negyedben nem hittem a szememnek, ránk eddig nem jellemző módon, remekül kezdtünk, mindenki veszélyes volt a gyűrűre, amit az elmúlt időszakban tanultunk, azt kivállóan fel is tettük a pályára.
A védekezésünk lehetett volna jobb is, de ez volt a legjobb negyedünk egész évben.

A második negyedtől, jöttek azok a hibák, ami majdnem a győzelembe került.
Lassú játék, gyenge védekezés, borzalmas dobószázalék.

Az utolsó két percben sikerült a magunk irányába fordítani az eredményt, a végén szerencsénk is volt.

Gratulálok a győzelemhez, amit tanultunk, azt még rögzíteni kell, hogy 40 percen keresztül lehessünk eredményesek.

2024.04.26

Négy fontos játékos is hiányzott betegség vagy sérülés miatt erről a meccsről, nem ígérkezett könnyűnek ez a találkozó. Az ellenfél a második a csoportban, az a 10 ember aki játszott nagyot kellett, hogy küzdjön.

Az első félidő nagyon szorosan alakult, 4 ponttal vezettünk csak a szünetben, de tudtuk, hogy sokkal több is lehetne az előny, de rengeteg közeli dobást hibáztunk, pocsék százalékkal dobtunk.

Nagyon fontos volt tehát hogy nyerjük a harmadik negyedet, amit meg is tettünk 5 ponttal. A negyedik negyedben még sikerült rápakolni erre is, így a meccs végén már nem kellett izgulnunk, bár a végén még 10 pontos különbségre visszajöttek.

Gratulálok a csapatnak, nagyot küzdöttünk!

2024.04.25

22-6-ra nyertük az első negyedet, rengeteg triplát dobtunk, de tudtuk, hogy ellenfelünk nem a legerősebb ötösével kezdte a meccset, a fiatalabb játékosok kapták meg az első negyed legnagyobb részét, ezt mi ki is használtuk.

A második negyedben már a szokásos kezdő játékosok játszottak, meg is lepődtünk egy kicsit, mínusz hét lett a vége.

A félidőben azonban rendeztük a sorokat, és magabiztos játékkal, a végén egészen nagy előnnyel sikerült behúzni a meccset. A második félidőben mutatott játék nagyon biztató, ezt szeretnénk folytatni a hátralevő meccseken is

2024.04.20

Az idei U12 bajnokság utolsó meccsén sokkal jobban játszottunk.

Sajnos a hibáinkat az ellenfél kegyetlenül kihasználta, ez lett a vesztünk.

A pozitívum, hogy a tudatos játékunk, az agresszív védekezésünk, már sokkal jobban ment, mint az első meccsen.

Nem a vereség ténye fájó.
A Sasok csapata, magasabb, fizikálisan jobb, játékban tudatosabb egyszóvl jobb csapat volt.

Nincs ezzel semmi gond, csak a mi feladatunk is az volt, hogy játszunk agresszívan és csináljuk azokat a dolgokat, amiket az edzésen tanultunk.

Sajnos nagyon kevés köszönt vissza a heti munkánkból.

Egy-egy jó megmozduláson kívül, hamar feladtuk a kűzdelmet.

2024.04.19

Megint nem sikerült végig odafigyelnünk!

Az első félidőben minden működött, jöttek a szerzett labdák és a könnyű gólok, a védekezés szorongató volt, nagy előnnyel, 60-25-tel mentünk félidőre pihenni. Itt megbeszéltük, hogy ezt szeretnénk folytatni, úgy mint az előző meccsen.

Ezek után következett egy pocsék harmadik negyed, rengeteg kihagyott dobás, gyenge védekezés. 1 ponttal tudtuk csak megnyerni ezt a negyedet, ráadásul csak 14 pontot szenvedtünk össze ami az előző negyedek átlag ponttermésének kb a fele. Az utolsó játékrészben újra összekapta magát a csapat, a védekezés javításával megint jöttek a pontok is.

Kár azért a harmadik negyedért, megint 100 pont fölé juthattunk volna ha az jobban sikerül!

2024.04.17

A feladat adott volt meccs előtt, meg kell próbálni a teljes meccset, a 40 percet végig koncentrálva lehozni, ezzel javítani az előző meccset.

Azt kell hogy mondjam hogy a szezon eddigi talán legjobb játékát hoztuk, rengeteg szerzett labdánk volt a kemény védekezésnek köszönhetően, és ebből sok könnyű gólt tudtunk elérni, hamar nagy lett a különbség a két társaság között, amit végig tudtunk növelni.

A meccs előtt megbeszélt feladatok közül csak egyet nem sikerült teljesen megoldani, de így is nagyon elégedett vagyok a csapat teljesítményével, látszik a fejlődés, az edzéseken beletett kemény munka!

Ősi Levente sajnos megsérült, neki jobbulást kívánunk!

Gratulálok a csapatnak, hajrá BLF!

bővebben
statisztika
28.
Kandó SC-Óbudai Egyetem () - BLF KK - NB II. ()
49
:
66
NB II.
(13:19; 7:16; 13:22; 16:9)
2024.04.14

Hét emberrel kellett kiállnunk ezen a mérkőzésen, tudtuk, hogy ez megnehezítheti a mérkőzést.

A meccs elejét lassan kezdtük, aztán szépen fokozatosan lendültünk bele, félidőben már 15 pontos előnyünk volt. Erre még egy lapáttal rá tudtunk tenni a harmadik negyedben, 24 pontra nőtt a vezetés.

A negyedik negyedben azonban jött egy pár perces leolvadás, ám szerencsére a győzelem nem volt veszélyben.

Összeségében szépen kontrolláltuk a meccset, stabil játékot hozva, ennek volt köszönhető a siker. Mind a hét ember hozzá tudott tenni, gratulálok a csapatnak!

A hátralevő meccseinken remélem már nem kerülünk ilyen gondba, hogy kevesen tudják csak vállalni a játékot, és így maradhatna veretlen a mérlegünk!

2024.04.14

Jól kezdtünk. A félidő idő után viszont történt valami….Ez egy csapat játék, és máshogy nem tudunk nyerni. Egy embert leszámítva mindenki küzdött és nyerni akart.

Csenge a félidőt követően a negyedik negyedben kiemelkedő munkát végzet.

Gratulálok, jó volt látni a lányokat játszani és , hogy mennyit feljődtek!

Eljött a nap amire vártunk.

Egy győzelem kellett, hogy bebiztosítsuk a bajnoki címet.

A feladat nem volt nehéz, a rájátszás nyeretlen csapata ellen kellett mérkőzést nyerni, ahhoz hogy ünnepelhessünk.

Magabiztosan, helyenként szép játékkal le is hoztuk a meccset, egy pillanatig nem volt kérdés, hogy nyerünk.

A bajnokságban 16 meccset játszottunk, ebből 15 győzelem, 1 vereség lett a mérlegünk, hazai pályán és a rájátszásban veretlenek maradtunk.

Óriási energiát fektettünk a szezonba, céltudatosan és sikerre törekedve játszottunk végig.

Gratulálok a csapatnak a bajnoki címhez, ami nem sikerülhetett volna a bajnokság legjobb szurkolótábora nélkül!

A szezon még folytatódik, készülünk a keresztjátékra és a további sikerekre!

Ez a szezon remek alapja a további hosszútávú sikereknek is, amihez tovább kell dolgozni, ugyanilyen mentalitással és elszántsággal!