PM/S
(22:19; 14:22; 17:13; 21:16)
2024.04.26

4 pontos vereségre, 4 pontos győzelem volt a válaszunk.

Az első negyedben nem hittem a szememnek, ránk eddig nem jellemző módon, remekül kezdtünk, mindenki veszélyes volt a gyűrűre, amit az elmúlt időszakban tanultunk, azt kivállóan fel is tettük a pályára.
A védekezésünk lehetett volna jobb is, de ez volt a legjobb negyedünk egész évben.

A második negyedtől, jöttek azok a hibák, ami majdnem a győzelembe került.
Lassú játék, gyenge védekezés, borzalmas dobószázalék.

Az utolsó két percben sikerült a magunk irányába fordítani az eredményt, a végén szerencsénk is volt.

Gratulálok a győzelemhez, amit tanultunk, azt még rögzíteni kell, hogy 40 percen keresztül lehessünk eredményesek.

2024.04.20

Az idei U12 bajnokság utolsó meccsén sokkal jobban játszottunk.

Sajnos a hibáinkat az ellenfél kegyetlenül kihasználta, ez lett a vesztünk.

A pozitívum, hogy a tudatos játékunk, az agresszív védekezésünk, már sokkal jobban ment, mint az első meccsen.

Nem a vereség ténye fájó.
A Sasok csapata, magasabb, fizikálisan jobb, játékban tudatosabb egyszóvl jobb csapat volt.

Nincs ezzel semmi gond, csak a mi feladatunk is az volt, hogy játszunk agresszívan és csináljuk azokat a dolgokat, amiket az edzésen tanultunk.

Sajnos nagyon kevés köszönt vissza a heti munkánkból.

Egy-egy jó megmozduláson kívül, hamar feladtuk a kűzdelmet.

2024.04.19

Megint nem sikerült végig odafigyelnünk!

Az első félidőben minden működött, jöttek a szerzett labdák és a könnyű gólok, a védekezés szorongató volt, nagy előnnyel, 60-25-tel mentünk félidőre pihenni. Itt megbeszéltük, hogy ezt szeretnénk folytatni, úgy mint az előző meccsen.

Ezek után következett egy pocsék harmadik negyed, rengeteg kihagyott dobás, gyenge védekezés. 1 ponttal tudtuk csak megnyerni ezt a negyedet, ráadásul csak 14 pontot szenvedtünk össze ami az előző negyedek átlag ponttermésének kb a fele. Az utolsó játékrészben újra összekapta magát a csapat, a védekezés javításával megint jöttek a pontok is.

Kár azért a harmadik negyedért, megint 100 pont fölé juthattunk volna ha az jobban sikerül!

2024.04.17

A feladat adott volt meccs előtt, meg kell próbálni a teljes meccset, a 40 percet végig koncentrálva lehozni, ezzel javítani az előző meccset.

Azt kell hogy mondjam hogy a szezon eddigi talán legjobb játékát hoztuk, rengeteg szerzett labdánk volt a kemény védekezésnek köszönhetően, és ebből sok könnyű gólt tudtunk elérni, hamar nagy lett a különbség a két társaság között, amit végig tudtunk növelni.

A meccs előtt megbeszélt feladatok közül csak egyet nem sikerült teljesen megoldani, de így is nagyon elégedett vagyok a csapat teljesítményével, látszik a fejlődés, az edzéseken beletett kemény munka!

Ősi Levente sajnos megsérült, neki jobbulást kívánunk!

Gratulálok a csapatnak, hajrá BLF!

bővebben
statisztika
6.
Kandó SC-Óbudai Egyetem () - BLF KK - NB II. ()
49
:
66
NB II.
(13:19; 7:16; 13:22; 16:9)
2024.04.14

Hét emberrel kellett kiállnunk ezen a mérkőzésen, tudtuk, hogy ez megnehezítheti a mérkőzést.

A meccs elejét lassan kezdtük, aztán szépen fokozatosan lendültünk bele, félidőben már 15 pontos előnyünk volt. Erre még egy lapáttal rá tudtunk tenni a harmadik negyedben, 24 pontra nőtt a vezetés.

A negyedik negyedben azonban jött egy pár perces leolvadás, ám szerencsére a győzelem nem volt veszélyben.

Összeségében szépen kontrolláltuk a meccset, stabil játékot hozva, ennek volt köszönhető a siker. Mind a hét ember hozzá tudott tenni, gratulálok a csapatnak!

A hátralevő meccseinken remélem már nem kerülünk ilyen gondba, hogy kevesen tudják csak vállalni a játékot, és így maradhatna veretlen a mérlegünk!

2024.04.14

Jól kezdtünk. A félidő idő után viszont történt valami….Ez egy csapat játék, és máshogy nem tudunk nyerni. Egy embert leszámítva mindenki küzdött és nyerni akart.

Csenge a félidőt követően a negyedik negyedben kiemelkedő munkát végzet.

Gratulálok, jó volt látni a lányokat játszani és , hogy mennyit feljődtek!

Eljött a nap amire vártunk.

Egy győzelem kellett, hogy bebiztosítsuk a bajnoki címet.

A feladat nem volt nehéz, a rájátszás nyeretlen csapata ellen kellett mérkőzést nyerni, ahhoz hogy ünnepelhessünk.

Magabiztosan, helyenként szép játékkal le is hoztuk a meccset, egy pillanatig nem volt kérdés, hogy nyerünk.

A bajnokságban 16 meccset játszottunk, ebből 15 győzelem, 1 vereség lett a mérlegünk, hazai pályán és a rájátszásban veretlenek maradtunk.

Óriási energiát fektettünk a szezonba, céltudatosan és sikerre törekedve játszottunk végig.

Gratulálok a csapatnak a bajnoki címhez, ami nem sikerülhetett volna a bajnokság legjobb szurkolótábora nélkül!

A szezon még folytatódik, készülünk a keresztjátékra és a további sikerekre!

Ez a szezon remek alapja a további hosszútávú sikereknek is, amihez tovább kell dolgozni, ugyanilyen mentalitással és elszántsággal!

2024.04.14

A mérkőzésünk jobb volt már, mint az előző fordulóban, ugyan lehetne több is benne, ami már csak a lányokon múlik. Rég láttam őket játszani, nekem ennek ellenére pozitív volt a mérkőzés. A rutinosabbakon látszik a védekezés elsajátítása, nagyon szépen tudnak az emberen védekezni és a támadásukat is szépen meg tudják valósítani, sokszor volt, hogy keresték társaikat a befutásokra.

Annának örülök, hogy az első mérkőzését bátran, dobot kosárral hozta le.

Nórika hihetetlen nagyot ment.

Összeségében mindenki jól játszott, gratulálok mindenkinek!

2024.04.13

Ezen a mérkőzésen szépen, lassan, fokozatosan hizlaltuk fel az előnyünket, és a végére +23 pont lett, ahogy az ezt megelőzőn is kellett volna.

2024.04.13

Az előző alkalommal 5 ponttal kaptunk ki, bár az is nyerhető volt. +14 ponttal kezdtünk, és simának nézett ki minden. A IV.negyed közepén 44:28 volt, de jött egy 0:15-ös széria!? Még jó, hogy nem kaptunk ki! Ha csak egyetlen kosarat dobunk ebben az időszakban, már megtörik az ellenfél.

2024.04.13

Végre megjelentek a szép add-és-fuss játékkombinációk, többen is új lendületet tudtak vinni játékukba a reggeli meccs és a pihenő után.

A Kun tesók 37 pontot termeltek be, Patrik pedig átmentette a jó védekezését. Külön öröm volt Áron és Máté ébredése, jó volt nézni, kifejezetten bíztató.

Akinek nem ment úgy a játék, ahogy szerette volna, fel a fejjel, dolgozni tovább, előbb utóbb minden erőfeszítés beérik.

2024.04.13

Szoros meccs volt egészen a 3. negyed derekáig, ahol aztán kiengedtünk. Nem baj, az ilyen meccsekből tanulunk többet, ez jól jött nekünk az olasz túra előtt. A tanulságokat volt időnk egyénileg átbeszélni a meccs után, mindenki kapott egy feladatot a második meccsre, amin javítania kellett. Ez volt, akinek sikerült, volt, akinek kevésbé, de legalább mindenki megpróbálta.

Petya 22 és Szabi 20 pontja nagyon kellett, de a meccs kiemeltje ezúttal Patrik, aki védekezésben szépen helyt állt: ellenfelünk gólvágó kapitányát kellett őriznie.

Alakulhatott volna másképp is ez a mérkőzés, de többen aludtak még, illetve fontos lenne mindenkinek rendesen bemelegíteni, különösen egy korai meccs előtt.

2024.04.12

Az első félidőben nagyon elégedett voltam a srácok hozzáállásával. Ott maradtunk az emberen, keményen és labdát akartunk szerezni.  Ebből jöttek is a gyors kosarak.

A második félidőben jött az önfejűség. Itt saját magunknak nehezítettük meg a játékot, hiszen nem tudtuk a megadott célt teljesíteni. Egy szorosabb mérkőzésen ezek a hibák, sajnos meg fogják bosszulni magukat!
Sokkal több fegyelmet szeretnék kérni a pályán, hiszen ezek a meccsek, amik még ránk várnak nagyon jól lehet gyakorolni.

2024.04.11

A tavaszi szünet után vágtunk bele ebbe a meccsbe, de mindenképp szerettük volna megtartani a veretlenségünket.

A meccset szinte végig kézben tartottuk, nem volt veszélyben a győzelem, de körülbelül ennyi is a pozitívum.

Lassú, enervált és hibákkal teli volt a játékunk. A labda nem nagyon járt, védekezésben is lehettünk volna sokkal keményebbek. Amennyi közeli dobást kihagytunk, 100 pont körül kellett volna végeznünk, ehelyett lett 70 a vége.

Áki védekezését emelném ki a csapatból, ő volt az aki keményen védekezett, 7 labdaszerzése is volt.

Vasárnap jön a következő meccsünk, ennél több fog kelleni!

2024.03.27

Az előző meccs szorosan alakult a két társaság között, tudtuk, hogy van esélyünk a győzelem megszerzésére, de ehhez nagyon oda kell figyelni és keményen kell játszani.

Az első negyedben nekünk semmi nem jött össze, rengeteg közeli kihagyottunk volt, emellé még sok faultot is ütöttünk. Védekezésben furcsa volt a helyzet, mert nem védekeztünk rosszul, de ellenfelünk mindent bedobott, ebből alakult ki a 13 pontos hátrány.

Tudtuk ha küzdünk tovább akkor meglesz az eredménye, nekünk is több fog bemenni és ők sem fognak mindent bedobni.

Ez így is lett, félidőben már csak hat pont volt a hátrány.

A harmadik negyedet is sikerült kettő ponttal megnyerni, így négy pont mínusszal vágtunk bele a végébe.

Itt azonban sajnos megakadtunk, nem sikerült átbillenteni a meccset, hogy mi vezessünk, és a végén pár nagy hármasnak köszönhetően közelebb kerültünk, de a siker elmaradt.

Így sajnos nyeretlenül zártuk a felsőházat, de a végére már sokkal jobb lett a játékunk.

Összeségében óriási gratula és dicséret a társaságnak, nagyon szépen dolgoztunk edzéseken, ráadásul jó edzéslátogatással ami külön öröm, és már az óriási eredmény, hogy sikerült bekerülni a felsőházba!

Az év eleji távozóknak köszönhetően mindenki nagyobb szerepet kapott idénre a vártnál, és mindenki élni is tudott ezzel a lehetőséggel és szépen teljesített és fejlődött a szezon során!

2024.03.24

A héten a harmadik meccsünket játszottuk, kicsit nyugodtabban, nagyobb lelki teher nélkül tudtunk játszani.

A fáradtság azért látszódott, de gyakorlatilag végig a kezünkben volt a meccs, mi diktáltuk a tempót, a mi akaratunk érvényesült.

Egy meccs van még hátra a bajnokságból, tudjuk mi a feladatunk, de most jöjjön a megérdemelt pihenő!

2024.03.23

A héten a lány és a fiú edzések is remekül sikerültek.

Sajnos ennek nyoma sem volt a mérkőzésen, ami érthetetlen.

Rengeteg közeli kihagyott, ráadásul rengeteg üres kihagyott, 29/7 büntető....

Minden edzésen dobunk 50 büntetőt fejenként.

Közel azonos a tudása a két csapatnak, a vereséget magunknak okoztuk, minden hibánkból, hátrányba kerültünk.

Az 55 kapott pont teljesen vállalható, hogy valami pozitívat is mondjak, a védekezésünk sokat javult.

2024.03.22

Január 12.-e óta dolgoztunk a mai napért!

Ott és akkor megfogadtuk, hogy viszzavágunk és ennek tudatában, erre a visszavágóra tesszük fel az edzéseket.

Akkor még nem tudhattuk, hogy ez a visszavágó milyen fontos lesz, mi lesz a tétje, de hittünk benne, hogy meg lehet nyerni.

És megtettük!

Ilyen egy igazi rangadó!
A hangulat pazar volt, a szurkolók előtt le a kalappal, nagyon sokat köszönhetünk nekik, sokat segítettek amikor át kellett lendülni bizonyos mélypontokon.

Az ellenfél is fantasztikus volt, ahhoz hogy egy ilyen meccs kialakuljon két jó csapat kell!
Maximális gratuláció jár nekik is!

Már csak két győzelmet kell megszerezni a bajnoki címhez!

Idén hazai pályán egyszer sem kaptunk ki, ez óriási teljesítmény!

Gratulálok a csapatnak és továbbra is Hajrá BLF!!!

2024.03.22

Az odavágón csúnya vereségbe futottunk bele, így mindenképp javítani szerettünk volna ezen a meccsen.

Végre szépen játszottunk a zóna ellen, megtaláltuk a réseket amiket meg is támadtunk, és megvoltak a leosztások is.

A bajok védekezésben voltak, az első félidőben 50 pontot engedtünk ellenfelünknek, mert nem volt elég kemény és szigorú a védekezés, simán eljutottak ziccerig.

A második félidőben felébredtünk, ez a jelenség az egész felsőházban végig kísér minket.

Végre elkezdtünk úgy védekezni ahogy tudunk, a harmadik negyedben a Zugló alig tudott pontot szerezni, és így közelebb is tudtunk kerülni.

Volt közte már 8 pont is, de sajnos a fellángolás és a lendület elfogyott a végére.

Ha az első félidőben is hajlandóak lettünk volna védekezni, akkor ez egy nyerhető meccs lett volna, kár érte!

2024.03.21

Nem nagy dicsőség egy serdülő csapat ellen nyerni, de nem a gólkülönbség növelése, hanem a tanult védekezés gyakorlása volt a célunk.
(Meg kell jegyezni, hogy ellenfelünk nagyon becsületesen, sportszerűen játszott, egyáltalán nem voltak alárendelt szerepben. Gratulálunk nekik!)

Sok labdát szereztünk, és végre keveset adtunk el. Ez pozitívum az utóbbi mérkőzésekhez képest.
Végre azt is láttam, hogy csapatban is gondolkoztunk, a gyorsindítások jöttek, ebből pedig a lerohanások.

Nem értjük, hogy miért kerültünk ebbe acsoportba, de ha már így döntött a Szövetség, a cél továbbra is a csoportelsőség megszerzése.

bővebben
statisztika
22.
Gödöllői Sportklub () - BLF KK - NB II. ()
56
:
79
NB II.
(15:17; 17:24; 10:13; 14:25)
2024.03.20

Tavalyról rossz emlékeink voltak ellenfelünkről, kétszer is kikaptunk tőlük, volt bennünk emiatt kellő bizonyítási vágy.

Ennek ellenére 7-0-val indított a Gödöllő, mindent kihagytunk az elején. Itt azonban sikerült változtatni, elkezdtük támadni a gyűrűt, és elkezdtünk faultokat is kiharcolni. Félidőben már 5 ponttal mi álltunk jobban.

A harmadik negyed minden meccsen, de főleg szoros állásnál nagyon kritikus. Mi ebben a negyedben kiépítettünk egy 12 pontos előnyt, ám a negyed végén kiengedtünk így csak 8 pontos vezetéssel mentünk bele az utolsó játékrészbe.

A negyedik negyedben azonban robbantottunk, 20 pontra növeltük az előnyt, és ezt tartottuk is végig.

Eddig 2 remek győzelem a rájátszásban, szeretnénk folytatni a jó formát!

2024.03.20

A tét nem kicsi, ennek megfelelően idegesen és sok hibával játszottunk az első félidőben.

6 pontos hátrányban sem volt okunk a pánikra, egyrészt voltunk már ilyen helyzetben a Vasas ellen, másrészt érződött a csapaton az elszántság, az akarat, csak csillapítani kell a túlpörgést, meg kell nyugodni!

A második félidőt úgy kezdtük, ahogy megbeszéltük, gyorsan egyenlítettünk, aztán a vezetést is átvettük, ezt már nem is adtuk ki a kezünkből!

A győzelem fontos volt, így nem kell külön számolgatni, a pénteki győzelem aranyat érhet!

bővebben
statisztika
24.
Harmat Kisdarázsfiúk () - BLF Párducok ()
25
:
66
Kőb. KK
2024.03.17

Második ellenfelünk egy fiatalabb csapat, és bár szépen fejlődnek, ma sem jelentett nehézséget, hogy megverjük őket. Bazsi és Zsombi hozta az elvárást védekezésben és támadásban is. Örültem, hogy Lili és F.Márk is bejelentkeztek 6-6 ponttal. A 3. és 4. negyedben új feladatot kaptak a váltások, ahol Hanga és Marci nagyot küzdöttek. A félidei vérszegény büntetőzésen kívül (2/10) elégedett voltam a csapattal. Akár bemegy egy kosár, akár nem a beletett munka nem veszik kárba. Csapatként ma is léptünk előre ez az, ami ma számít, ellenfelünknek pedig kijár a tisztelet, szépen küzdöttek!