(26:14; 26:16; 18:21; 25:21)
2022.05.29

Feltettük az i-re a pontot ezen a napon!

Sokat dolgoztunk az évben, mire idáig eljutottunk.
Voltak könnyebb és nehezebb mérkőzések egyaránt, de mindig a helyén volt a szíve minden játékosnak.

Köszönjük a szülők támogatását is, nélkülük ez az eredmény nem születhetett volna meg.

Az edzéslátogatásunk a korosztálynak megfelelően alakult, kicsit még magasabb is volt az elvártnál, ez köszönt vissza a teljesítményünkben.

Nem érdemes most senkit kiemelni a csapatból, hiszen mindenki képességei szerint hozzájárult a sikerhez.

Most az öröm napjai következnek, majd elbúcsúzunk 2006-os játékosainktól, akik a junior korosztályban folytatják a pályafutásukat, és megkezdjük a munkát az érkező 2008-as játékosokkal, hogy jövőre is egy ütőképes csapatot tudjunk kiállítani a bajnokságokban.

2022.05.29

Ellenfelünk 2 hónapja 9 ponttal magabiztosan nyert, ehhez képest, most 2 ponttal gyűrtek le. Persze ez bosszantó, tekintve, hogy magabiztosan vezettünk többször is a mérkőzés során. Számomra egy kérdés volt, kitart-e a 7 pontos előnyünk a meccs végéig. Látványosan elfáradtunk, korábban észnél lévő játékosaink teljesen szétcsúsztak fejben. R.Zsombi, Milán és Szabolcs is árnyéka volt korábbi önmagának, a többieken is látszott a fáradtság. Szabad ekkorát hibázni és így kiengedni egy győzelmet a kezünkből? Természetesen igen, ez előfordul. Amit nem szabad: feladni. Nem is adtuk fel, küzdöttünk az utolsó leheletünkig (kinek mikor jött ez el). Ellenfelünk edzője is megdicsérte a küzdelmünket és egy-egy ragyogó megoldást, befutás-passz játékot.

Ez a vereség akkor nagyon értékes, ha tanulunk belőle! Én tanultam, remélem a csapat is elviszi azt az 1-2 gondolatot, amit az öltözőben megbeszéltünk :)

Vége a szezonnak, de jövőre a csapat felével folytatás ugyanitt (a másik felével máshol)

2022.05.29

Első ellenfelünk szinte napra pontosan 4 hónappal ezelőtt megvert minket 1 ponttal. Most alaposan visszavágtunk, 26 ponttal vertük meg őket, szépen játszottunk. R. Zsombi, a 15 pontja mellett, szépen végrehajtotta a feladatát, vagyis azt, hogy gólpasszokkal találja meg társait. Néha sebességgel, néha pedig szebb játékkal arattunk magabiztos győzelmet.

A meccs előtt ismertetett célt be tudtuk tartani, miszerint jó játékkal korán eldöntjük a meccset, ezzel a szokásosnál több játéklehetőséget biztosítva a kevésbé tapasztalt csapattársaknak. Ömer, Áron és Bálint szépen éltek a lehetőséggel (összesen 10 pontot szerezve) és Matyi is a tőle elvárt bátorságot hozta. Peti 9 pontja, Patrik és S.Zsombor jókor betermelt 5-5 pontja nem hagyott kétséget, bármilyen összeállításban erősebbek voltunk ellenfelünknél.

2022.05.14

Kezdő csapatunk teljesen kifacsarva, fáradtan játszott, sajnos a csderék sem tudták érdemben pótolni őket a pályán.

A végén a tisztes vereség elérése lehetett csak a cél, ez sikerült is.

Emelt fővel, de csüggedten jöttünk le a pályáról.

Szégyenkezni és szomorkodni nincs okunk, hiszen a szezon folyamán messze jól teljesítettünk.

Gratulálunk a csapatnak, köszönjük a szülők támogatását is!

2022.05.14

Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, hiszen 1:1-re álltunk a bajnokságban, ráadásul sérültekkel és betegekkel voltunk tele a felkészülés során.

A létszámunk ennek ellenére teljes volt, mindenki vállalta a játékot, de nem tudtuk a saját tempónkat hozni.

Főleg az elején aludtunk el.
Az első perctől kezdve futottunk az eredmény után, és ez szellemileg is fárasztó dolog, nemcsak fizikailag.

A harmadik negyedben végre hoztuk a játékunkat, de ez annyit vett ki a csapatból, hogy a negyedik negyedre már csak egy döntetlenre futotta.

Nem volt szégyenletes vereség, csak szomorú.

Győzni akartunk, és győztünk is!

Végre mindenki nagy odafigyeléssel játszott.
Persze a szokásos hibák itt-ott becsúsztak, de ezekből kevesebbet láttunk, mint a jó megoldásokból.

2022.05.08

Második ellenfelünk jóval erősebb, tapasztaltabb volt nálunk. Ahogy februárban, úgy most is 30 ponttal kaptunk ki tőlük. Ami különbség volt, hogy másfélszer annyit dobtuk, mint legutóbb és most harcosabb meccset is játszottunk.

Az ilyen meccsek is kellenek a fejlődéshez, ezek is hozzáadnak a tapasztalatunkhoz. Lehet, hogy nemsokára ezért fogunk megnyerni egy mérkőzést. Nem szabad elfelejteni, hogy játékosaink fele még fiatalabb ennél a korosztálynál is, nekik csak jövőre kell ezen a szinten játszaniuk.

Ettől függetlenül örültem volna, ha mindenkiben nagyobb a bátorság és tettrekészség, nem csak a csapat felében.

A pontjaink nagy részét Peti, R.Zsombi és Szabolcs dobták, voltak még, akik szépen hajtottak, de azért a fáradtság is meglátszott a 2. meccs végére.

A két meccs nagy pozitívuma, hogy Réka végre úgy játszott, ahogy igazából képes rá :)

A következő forduló napja: május 29., ez lesz a szezon utolsó fodulója.

Hajrá BLF!

Balázs

bővebben
statisztika
8.
BLF Párducok () - Keresztury Darazsak ()
48
:
31
Kőb. KK
2022.05.08

Az első csapat nekünk való ellenfél volt, nem túl gyenge, de nem is túl erős, győzzön a jobbik! Az első váltás (Pattogós) meglepetésre kikapott mindkét játékrészben. Áron küzdése védekezésben és Réka jó játéka volt kiemelkedő, a többiek elmaradtak a tőlük megszokott játéktól, ki kicsit, ki nagyon.

Annál jobban ment a második váltásnak (Bogáncs, Kossuth). Ők a két negyedükben összesen 28-2 -re verték ellenfelüket, ami bámulatos teljesítmény. Peti és Milán mellé Szabolcs is fel tudott nőni ahhoz a feladathoz, hogy meghatározó embere legyen játékszakaszának támadásban és védekezésben egyaránt. Milán, R.Zsombi és Réka hárman a pontjaink több, mint felét dobták.

Jó látni, hogy sokan szépen fejlődnek, hogy néha kezd csapatra emlékeztető lenni a játékunk.

Kedve Szülők! Több gyereken látszik (és nem is tagadják), hogy még zavarja őket, hogy feloldották a zárt kapukat. Természetesen ez a jó és normális, hogy a szurkolók előtt játszunk, de ezt még szokni kell (ez covidtól függetlenül is teher sok gyereknek). Lehet, hogy túlzásnak tűnik, amiért hacsak észreveszem szólók, hogy ne adjanak tanácsokat a gyerekeknek, de higgyétek el, hogy a gyerekeknek akarom a legjobbat. Így is sok mindenre kell figyelniük, kivételesen ne kelljen a szülőkre is. Így e mellett továbbra is makacsul kitartok :)

Győzelemmel, de nem szép meccsel.

Nem elégedetlenek vagyunk, csak ismerve magunkat, ennél sokkal jobban is tudunk játszani.
Borzalmas első negyed, 8 perc alatt 4 pont, szinte semmi védekezés, lassú körülményes támadás.
A második negyedet nyertük, de a vezetést nem sikerült átvenni, a harmadik negyedben javultunk tovább, Armand játéka megteremtette a lehetőséget, hogy a meccs végére legyen esélyünk.

A záró negyed előtt, lehetett sejteni hogy, ha nagyon összekapjuk magunkat akkor még meg lehet fordítani ezt a meccset. 5 perccel a vége előtt sikerült fordítani az eredményen, végül egy izgalmas szezonzárást mutattunk be.

A meccsnek két kiemelt játékosa lett, Armand a 3. negyedben előkészítette a lehetőséget, amit Bendegúz a végén megragadott és a csapat vezéreként győzelemre fordított.

Most egy kicsit levezetünk, de júniustól már keményen megkezdjük a készülést a következő szezonra, ahol a 2010-es játékosainkat más serdülőknek fogunk nevezni.

2022.04.30

Az első negyedben még tudtuk tartani a lépést, sőt vezettünk is. A második negyedben már látszódott hogy nem rendelkezünk a kellő koncentrációval, de ennek ellenére is mindössze 3 pont volt a különbség a félidőben. A második félidő a teljes leolvadásról szólt, az ellenfél egyetlen legerősebb játékosa azt csinált amit akart, sem védekezésben, sem támadásban nem tudtuk felvenni a ritmust.

Csapatszinten most tudásunk alatt játszottunk, kapkodtunk és taktikailag sem sikerült megvalósítani a terveinket.

Zétény és Ati játéka volt kellemes meglepetés.

2022.04.30

Nem játszottunk jól, különösen a második negyedben.

Az öltözőben "kicsit" rendbe kellett tenni a fejeket, aminek eredményeként a második félidőre valamelyest helyreállt a játékunk, és ez a végén a pontmennyiségben is megmutatkozott.

Kár, hogy minden meccsen vannak ilyen hullámvölgyeink, a következő szakaszban ezzel saját magunkat büntethetjük meg!

2022.04.29

A Monori SE-vel negyedszer találkoztunk ebben a bajnokságban.
Minden alkalommal jobbnak bizonyultunk, ma volt a legnagyobb a különbség a két csapat között.

Ennek az oka, hogy ma ballagási nap van, ennélfogva mindkét csapatban voltak hiányzók.

Ami a játékunkat illeti, felszabadultan és nagy lendülettel játszottunk, rengeteg pontot termeltünk, ebből minden pályára lépő játékosunk kivette a részét.

A légteret mindkét palánk alatt uraltuk, a gyorsindításainkkal sokkoltuk az ellenfél védekezését.

2022.04.26

Fiatalabb, de lelkes és jólképzett ellenfél ellen játszottunk.

Végre védekezésben és ponterőben is azt hozta a csapat, amit elvárunk magunktól.
Külön öröm, hogy mindenki több játékpercet kaphatott, bizonyíthatta a tudását.

Kiemelkedő Erdős A. teljesítménye, de szép megoldásokat mutatott be Ondrusák Á., Thaly B. és Holló M. is.
Bodor Cs. B. igazolta, hogy ő a "Fal", bár néha sajnos még mindig ráomlik a támadókra…
Vainer Zs. hozta a kötelezőt, Erhardt F. és Tamás Z. megbízhatóan irányította a csapatot.
Pacsorasz K. a védekezésben jeleskedett, még Dézsi S. is hozzá tudott tenni, bár ő az egyetlen, aki nem tudott pontot szerezni.

A meccs pikantériája, hogy az ellenfél legjobbja az az Izsó Marci, aki nálunk kezdte a játék tanulását, és költözés miatt hagyott itt bennünket annak idején. Neki is gratulálunk a teljesítményéhez, jó volt találkozni vele.

Nem volt szép meccs, de - megnyertük.

Sajnos Tóth K. korai sérülése rányomta a bélyegét a játékunkra és a hangulatunkra.

A statisztikai mutatók jók, de nem mutatják azokat a hibákat, amiket meccsről-meccsre következetesen elkövetünk.

Mindenesetre őrizzük a veretlenségünket a Pest megyei kadett bajnokságban.

bővebben
statisztika
15.
Törekvés SE (Törpillák) - BLF Kenguruk ()
30
:
58
KK
(5:19; 17:11; 0:0; 6:12, 2:16 )
2022.04.24

Ezt a meccset is már az elején igyekeztünk eldönteni, az első félidőbe kicsit több hiba csúszott be mint szerettünk volna.
Ami eddig talán nem volt ránk jellemző, kivételesen nem egyre jobban fáradtunk, inkább egyre jobban fel tudtunk pörögni és a második félidőt gyönyörű csapatjátékkal és nagyobb intenzitással megnyertük.

Nehéz egy-egy játékost kiemelni, de Olivér mindenképpen most játszott a legjobban, Laci is élete legjobb formáját hozta, Bori a 4. negyedben megállíthatatlan volt, Leo az ellenfél legponterősebb játékosát 0 ponton tartotta, Zsombi és Milán ponterőben abszolút vezérek voltak, H. Milán rendkívül megbízhatóan teljesítette a rá kiszabott feladatot, ami jó hír a jövőre nézve és még mindenkit tovább tudnánk egyénileg is dicsérni!

Befejeztük a bajnokságot 9 győzelemmel és 3 vereséggel végeztünk a szezonban, ez elképesztő teljesítmény, főleg úgy hogy az elmúlt évek nehézségei után szinte teljesen újra kellett építenünk magunkat.

Végül hatalmas köszönet a szülőknek, minden mérkőzésen szabályosan ki tudtunk állni, mindenkire maximálisan tudtunk számítani, így ez a remek szezon, a szülők érdeme is!

Gratulálunk mindenkinek és készülünk a további feladatainkra!

2022.04.24

A múltkori hosszabbításos egy pontos vereséget szerettük volna győzelemre fordítani, ez sikerült is.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, pontosak voltunk támadásban és kellően agresszívak védekezésben.

Milán 25 pontja kárázatos teljesítmény volt, de mindenki aki pályára lépett remek játékot nyújtott, így megérdemelten győztünk.

Külön kiemelném még Laci gólpasszait, Fekete A. ponterejét és a negyedik negyed védekezését, ahol nem kaptunk pontot.

2022.04.12

Nem volt olyan könnyű meccs ez, mint amit a végeredményből gondolnánk.
A tét világos volt: a csoportgyőzelmet megszerezhetjük akkor is, ha a hátralévő három meccsből kettőt el is veszítünk (persze nem szeretnénk bukni egyet sem).

Nos, ebből a szembpontból sikeres volt az este, az első hely megvan!

Most már csak azon kell izgulnunk, kit kapunk a rájátszásban ellenfélül.

Mindenki dobott legalább egy kosarat, ez nagyon jó hír, ráadásul egy csomó 100%-os ziccert is kihagytunk, ha ezen tudunk javítani, akkor nem lehet probléma a továbbiakban.

2022.04.09

A mi szempontunkból a fejlődés a legfontosabb!

Év elején még kérdéses volt hányan leszünk, kik lesznek a csapatban.
Ehhez képest eljutottunk odáig, hogy még egy ilyen nehéz hét végén is képesek vagyunk 46 pontot dobni.
Persze a győzelem sem utolsó, de azt gondoljuk egy nagyon fontos sikert így is elértünk, legyőztük magunkat és napról-napra, hétről-hétre jobb játékosokká érünk, amit magasabb korosztályokban kamatoztatni fogunk.

Folytatjuk a munkát és előbb-utóbb az eredményjelző is vidámabb képet mutat majd.

Micsoda szezon volt....

Augusztusban még izgultunk hogy hányan leszünk a csapatban, el tudunk-e indulni a bajnokságban.
Gyönkön rengeteget dolgoztunk, de sokan hiányoztak még.
Amikor Marci megérkezett a csapatba kicsit megnyugodtunk, nőtt a létszám, egyre jobb edzésmunkát tudtunk elvégezni.
A bajnokságban meglepetésünkre igen magas csoportban kezdtünk, de már az első meccses 4 pontos vereség is mutatta, hogy van szíve a csapatnak. Rögtön a második meccset nyertük is.
Még nagyobb meglepetésünkre tudtuk tartani magunkat a magasabb csoportban, az akadémiáktól kikaptunk, az egyesületekkel nagyon jó meccseket vívtunk.
Közben csatlakozott Gábor is a csapatba, már 12 játékossal tudtunk meccsre menni, mindkét váltásban tudtunk cserélni, ami még jobban megdobta a teljesítményünket.
Voltak hullámvölgyek, nehéz helyzetek, reménytelennek tűnő játék, de túl tudtunk mindenen lendülni, végül  Levente érkezett a csapathoz és ez új lendületet adott mindenkinek.
Az elmúlt egy hónap fantasztikusra sikerült, tanultunk új dolgokat, Patrik és Olivér edzéseken is meccseken is egyre inkább fővezér volt, Balu és Marci fejben és eredményességben is stabilak keztek lenni, K. Levente, Toto, Matyi egyre megbízhatóbb teljesítményt hoztak, a fiatalabbak közöttt is többen meglepő erőt mutattak, egyszóval a végére minden összeállt.

A 2008-asok búcsúmeccse volt ez, legalább is a bajnoki meccseket tekintve.
A szezon zárására mindent beleadtunk, tudást is , szívet is, nem maradt bennünk több és ez így volt rendben.
40 perc izgalom és a szezon legjobb meccse, emlékezetessé tettünk ennek az évnek a végét.

Ez egy csapatjáték!
Minden meccsre csapatként megyünk ki a pályára, együtt nyerünk, együtt veszítünk, a vereség is és a győzelem is mindenkié, mindegy ki, hány percet, pontot, lepattanót tesz hozzá, minden egyes játékos a csapat fontos része. A csapat része minden szülő is, akiknek óriási köszönet, hogy idén minden meccsre szabályosan ki tudtunk állni, nem mellesleg tegnap a lelátóról kapott bíztatás és energia is rengeteget segített, minden gyerek szeretne megfelelni a szüleinek és ezek a srácok minden dicséretet megérdemelnek, rengeteget dolgoztak, nagyon büszkék lehetünk rájuk.

bővebben
statisztika
20.
Vasas Akadémia (Bolhák) - BLF KK/A - GYK ()
80
:
30
GYK
(22:10; 17:14; 0:0; 24:0, 17:6 )
2022.04.09

Sajnos az előző fordulóhoz képest nem tudtunk teljes csapattal kiállni.
Betegség, sérülés, utazás, a héten az volt a kérdés hogy megleszünk-e 10 fővel.

Végül szabályosan ki tudtunk állni, most ez volt a maximum, le a kalappal mindenki előtt, mert így is tudtunk 30 pontot dobni, ami egy akadémia ellen nem is rossz teljesítmény.

2022.04.09

Az utolsó fordulóra végre újra a szülők előtt játszhattunk.
Hiányzott már ez nekünk, beszéltünk róla a héten és a meccs előtt is.
Legfőbb célunk az volt hogy játszunk egy jót.
Sikerült a mérkőzést az elejétől kézben tartani és végig mi diktáltuk a tempót.
Sok hibával játszottunk, de a győzelem nem forgott veszélyben, mentálisan most nagyon erősek voltunk.

Külön gratulálok a 20/13 büntető arányhoz.

2022.04.05

Két ember előnyt adtunk az ellenfelünknek, akik becsülettel és sportszerűen küzdöttek, de heten természetesen nem bírták 40 percen keresztül az általunk diktált iramot.

Jól játszottunk, mindenki kapott elegendő játékpercet a bizonyításra, amivel élni is tudtak.
Kilenc játékosunk dobott pontot.

A második félidőben mértük a védekezési és támadási hatékonyságunkat.
Ilyet korábban nem csináltunk még, tanulságos lehet a továbbiakra nézve.
Tehát: sikeres az a támadás amit kosárral fejeztünk be, illetve sikeres az a védekezés, amikor nem kaptunk kosarat.

Eredmény:
támadás 22 (S+) / 11 (S-) = 50%
védekezés 29 (S+) / 16 (S-) = 55,1%

Nem rossz, de természetesen lehet javítani megfontoltabb játékkal ezen is.

A győzelem azért jólesik, őrizzük a vezető pozíciónkat a bajnokságban.

2022.04.02

A második mérkőzés első félidejében nagyon jól játszottunk, főleg védekezésben villogtunk, az ellenfelünket 10 ponton tartottuk, és 12 pontos előnnyel mentünk szünetre. Aztán a második félidőben mondhatjuk hogy kijött a fáradtság, de ez nem teljesen igaz. Védekezésben olyan helyezkedési hibákat vétettünk amikből ellenfelünk könnyű kosarakat tudott szerezni. Ennek köszönhetően visszajöttek a meccsbe, és ki is egyenlítettek, jöhetett a hosszabbítás. Itt megint sikerült összekapni magunkat, és nagyot küzdöttünk, de sajnos a végén egy ponttal kikaptunk. Nagyon izgalmas mérkőzés volt, emelt fővel tudtuk elhagyni a pályát, az ilyen meccsekből sokat lehet tanulni.

Kár hogy csak egy embert lehet biírni a rublikába.....mindenki megéremli, hogy kiemeljük!

bővebben
24.
Zsíros Akadémia (Pannónia) - BLF Kenguruk ()
38
:
65
KK
(4:28; 13:12; 5:5; 4:6, 12:14 )
2022.04.02

A fő feladatunk az első mérkőzésen a gyorsaságunk kihasználása volt, amit sikeresen meg is oldottunk. Gyors támadásokat, ziccereket és nagy örömünkre szép passzjátékokat is bemutatva arattunk szép győzelmet, gratulálok a csapatnak.

2022.04.01

Fontos meccs volt ez számunkra a továbbiakra nézve.
Valljuk be, nem játszottunk jól!

Nem csak azért, mert az ellenfél egy számunkra ismeretlen és roppant kellemetlen stílusban játszott - aminek következtében egy játékosunk orrtörést is szenvedett -, hanem azért, mert itt éppen felerősödtek az eddig is elkövetett már-már szokásosnak nevezhető hibáink.

Nem szeretném ezeket felsorolni, mindenki tudja a csapaton belül, hogy mikre gondolok.

Azért lelkesedésből, akaraterőből most is jól vizygáztunk, és végül hoztuk a meccset.

Továbbra is veretlenül vezetjük a csoportot, és most csak ennyi fontos!

2022.03.29

Olyan elképesztő akarással és elszántsággal mentünk ebbe a meccsbe, amire ellenfelünk egyáltalán nem számított.
Talán még magunk sem igazán.
Ezzel példát is mutattunk saját magunknak, hogy a jövőben ez a mérték a motivációban és a harci szellemben!

A meccsen a CSAPAT nyert.

Az igaz, hogy a pontokat négy ember szállította, de a többiek is hozzá tudtak tenni védekezésben, jó passzokkal, és egyáltalán: azzal a forró hangulattal, amit még a kispadon ülők is teremtettek!

Nagyon akartuk ezt a győzelmet, sikerült a visszavágás az alapszakaszban elszenvedett vereségért.

Most már a pénteki rangadóra kell koncentrálni, jó lenne azt is hozni!
Nem lesz könnyű, hiszen idegenben lépünk pályára egy erős ellenféllel szemben.