PM/K
(17:29; 14:28; 17:25; 22:12)
2021.04.24

Az elejétől nagyon harcosan és fegyelmezetten játszottunk.

A számszerű eredményen ez nem látszik, de mi tudjuk, hogy az ellenfél rengeteg edzéssel a háta mögött érkezett hozzánk. Próbáltuk tartani magunkat, férfiasan küzdeni a minél szorosabb eredményért.

Azt kell mondanunk, hogy ez sikerült is!

Az utolsó negyedet el is tudtuk csenni ellenfelünktől.

2021.04.24

A köztes mérkőzésben a két csapat (Csata-Mafc) egy kiélezett izgalmas fej-fej mellett haladva játszotta mérkőzéseit. Reméltük, hogy ezzel az eredménnyel nem lesz kérdés a mi eredményünk sem.

Kicsit álmosan, nyomottan kezdünk, ami egy izgalmas első félidőt hozott ki magából. A második félidőben már nagyobb volt az összhang sikerült bebiztosítani a mérkőzés végét!

Szép és eredményes játékkal búcsúztattuk ezt a szezont!

Gratulálunk mindenkinek!

Ági „néni”, Gerő „bácsi”, Balázs „bácsi”

2021.04.24

Előző fordulóban a Csatásoktól egy kosárral, azaz két ponttal kaptunk ki. Nyolc játékossal hatalmas küzdelemben, jó játékkal.  Most jöhetett a visszavágó, de már tíz játékossal. A büntetőkben alul maradtunk, de a mérkőzés többi részében uraltuk a pályát. Hamar átvettük a vezetést így a második félidőben már mind a két sortól csodás összejátékot, csapatmunkát láttunk.

Kiemelni nem szeretnék senkit mindenki hatalmasat játszott, mindenkit ki lehetne emelni!

Ági „néni”, Gergő „bácsi”, Balázs „bácsi”

2021.04.17

Szórtuk, szórtuk a pontokat, de a védekezéssel sajnos nem nagyon törődtünk.
Ezt annak ellenére mondom, hogy sok szerzett labdánk volt, de ez a két csapat közötti technikai képzettség következménye.
(Gratulálok az ellenfelünknek is, akik sokkal jobb teljesítménnyel rukkoltak elő, mint az első mérkőzésünkön.)

A feladat végig a fegyelmezett csapatjáték ("társas játék") gyakorlása volt, amiből szerencsére egyre több pontot tudunk szerezni.
De sajnos még így is sok pontot bennhagytunk a meccsben a sok kihagyott közeli dobással.

A negyedik negyedben egészpályás letámadással próbálkoztunk, a játékrész eredménye mutatja ennek sikerességét (23:28)... Hááát, mint kés a vajban...

Azért látszik, hogy már ki tudtunk menni a térre is!

2021.03.28

A mérkőzés leírása egyszerű: az ellenfél öt (5!) játékossal jelent meg, akik minden nehézség nélkül végig is játszották a negyven (40!) percet.

Se kifárasztani nem sikerült őket, sem kipontozni.

Sőt, a félidei három (3!) pontos vezetésünk után a második félidőt 60:12-re megnyerték!

Mi pedig nem is érdemeltünk győzelmet… sajnos...

2021.03.28

Ebben a helyzetben nem egyszerű kiállni. Mi úgy döntöttünk, hogy ismét pályára lépünk. Sajnos nem voltunk csak nyolcan.

Hét közepére az Óbudai Kaszások visszamondta a szereplést, így egy mérkőzésünk volt a Csata-Pannóniával.

Ők a karanténból  tértek vissza alig tízen.

Az első negyed fej-fej mellett ment, egyenlő arányú hibákkal és kosarakkal.

Második negyedben is tudták a csapatok tartani magukat.

Jött a harmadik negyed ahol már picit érezhető volt a fáradtságunk, de közel sem annyira, mint az előző fordulóban!

A negyedik negyedben szoros küzdelemben alul maradtunk a lányokkal szemben.

Szomorkodni nem kell ez a nyolc ember mindent megtett a mai mérkőzésen.

Remek mérkőzést játszottunk ma a lányoknak sikerült egy picivel többet értékesíteni.

Hatalmas gratula mindenkinek!

bővebben
7.
BLF KK-PM/K () - Herceghalmi Tigrisek ()
96
:
52
PM/K
(20:10; 29:15; 27:14; 20:13)
2021.03.06

A Monor elleni  katasztrófális teljesítmény után mindenképp javítani szerettünk volna ezen a mérkőzésen, ami részben sikerült is.

A hozzáállással nem volt semmi gond, sokat próbáltunk indulni, védekezésben jobban odatenni magunkat.
Ennek lett az eredmenye a viszonylag nagy aranyú győzelem.
Ami negatívum viszont az a dobások hatékonysága.
Magunknak nehezítjük az életet a rengeteg közeli kihagyásával, kb. 30 pontot hagytunk benne ebben a mérkőzésben. Ez legközelebb - egy erősebb ellenfél ellen - nem fog beleférni, ezen kell meg javítanunk.

Összességében gratulálok a csapatnak, de ennél még mindig lehetne jobban!

2021.03.05

A számomra teljes mértékben értékelhetetlen „látvány”-t 2(kettő) darab kvíz-kérdésbe sűrítettem, melynek megfejtéséhez még segítséget is nyújtok: így már azok rögtön előnybe kerülnek, akik felismerik a CSUPA NAGYBETŰS VÁLASZOKAT!
A válaszadás magadnak történik, ha megakadsz, akkor ugye a nagybetűk……

1.kérdés
Mi kell ahhoz, hogyha az a feladat, hogy visszafuss védekezni?

A: különleges tehetség
B: különleges atlétikai adottság
C: már-már tudományos háttér, extra elhívatottság
D: speciális állóképesség, gyorsaság
E: ELHATÁROZÁS (FEJBEN)

2.kérdés
Hogyan érdemes kosárlabdázni (egyáltalán sportolni)?

A: lötyögve, majd megoldják a többiek, hisz’ bőven elegen vannak hárman az 5
támadóra
B: mindenféle motiváció nélkül, végül ez minden, csak nem csapatsport
C: jó szögből, a pálya túloldaláról nézve az ellenfél sikeres, már-már unalmas,
sokadik lerohanásait
D: örülve az ellenfél sikereinek, hiszen ők azért jöttek, hogy élvezzék a játékot
E: SZÍVVEL-LÉLEKKEL, MINDEN TUDÁSOMAT BELEADVA, FÜGETLENÜL AZ
EGYÉNI KÉPESSÉGEIMTŐL, ÉS A PILLANATNYI EREDMÉNYTŐL

Mottó: lehet rosszul játszani, de lélektelenül SOHA!

2021.02.28

Sajnos csúnyább vereséget is szenvedtünk volna ha Ákos nincs.

Nem estek a dobások sehonnan és látszik, hogy az egész éves edzéshiány kezd kitetőzni.
Közelről semmit sem tudtunk bedobni, a legegyszerűbb dobások is kimaradtak, a hárompontosok pedig a gyűrű közelében sem voltak.

Nem kell keseregni, mint mindig átvészeljük és remélem jobban fogunk játszani. MOST LÉLEK KELL, ert kidolgozni magunkat sajnos nem tudjuk a völgyből amiben vagyunk.

2021.02.28

Telkiben, jó körülmények között került sor a BSC elleni meccsünkre.

Kezdettől fogva uraltuk az eseményeket.
Olyan – nem kevés – momentum „köszönt vissza”, amikről az utóbbi edzéseken volt szó. Legszembetűnőbb a ziccerek minősége volt. Elmondtuk-megfogadták-bement! (Jó kis sorrend)

A hosszú indítások is szinte mm-re pontosak voltak (így dobhat 53 pontot egy játékos - Bódi B.).

Védekezésünk mélységét váltogattuk: volt egész – fél – és vissza/behúzódó is.

Ami továbbra is hiányzik - és azonos tudású ellenfél ellen probléma is lehet -, az a KIZÁRÁS!
A most pénteken következő mérkőzésen (Monor/A) erre már nagy szükség lenne, hiszen ők veretlenek, remélhetőleg csak péntek estig.
Döcögött még az „elé(!)váltás” is, pedig ezzel Monoron akár nyerhetünk is!

A mérkőzés játékosa TÓTH KRISZTIÁN, aki nemcsak támadásban és védekezésben, hanem a pályán lévők összefogásában is kitűnt, igazi vezéregyéniség volt.

2021.02.27

Sajnos az egész éves teljesítményünkön látszik, hogy tavaly március óta nincsenek rendes edzések. Így az egyéni fejlődés sajnos kimaradt és a csapatban való játék sem megy. Valahol ott van a tudás mindenkiben amit évek alatt tanúltunk, de sajnos azt gyakorlással fenn kell tartani.

Ez a mecc nem volt nehéz feladat és így mindenki hozzá tudott tenni.

2021.02.21

Nagyon nem találtuk magunkat a sereghajtó otthonában. Egy pon különbség a félidőben. Méha egy két jó megmozdulás után olyan pontatlanságokat csináltunk amit nehezen tudok felfogni.

Második félidőben Ákos villantott egyet és ott 20 pontra elléptünk. Sajnos amikor cseréltem, akkor a csapat motorját cseréltem le, mert ez az előny hírtelen elolvad 3 pontra. 4 percen keresztűl nem tudtunk kosarat dobni a butaságunk miatt.

Szerencsére a végjátékban fegyelmezettek voltunk és elhoztuk a győzelmet.

2021.02.21

Jobban tartottunk ettől a mérkőzéstől, mint amennyire a különbségen ez látszik.

Mi az oka?

Nos, a nagyon fegyelmezett bemelegítéstől kezdve a mérkőzés végéig egységes vol a csapat, betartotta a taktikai utasításokat.

Ha nem is hiba nélkül - naná, hogy inkább sok hibával -, de nagy akarással játszottunk, végig diktálva a tempót a mi akaratunk érvényesült a pályán.

Különösen üdvözlendő a 31T, a 30/16-os SZ/E arány és a 10A!

2021.02.20

Az eredményből látszik, hogy ellenfelünk nem tudott nagy ellenállást kifejteni a mérkőzésen.

Első feladatunk az volt, hogy a védekezésbeli hibáinkat próbáljuk javítani, illetve gyakorolni.
Másik feladat, hogy egyénieskedés helyett inkább a csapatjáték legyen a fontos, függetlenül attól, hogy ki hány pontot képes dobni.

Mindkét feladatnak eleget tett a csapat!

2021.02.13

Meglepődtünk az ellenfél védekezésén, miközben a miénk s nagyon puha volt.
Nem voltunk elég agresszívek, sok átadást engedtünk az ellenfélnek, amit ők gólokkal köszöntek meg.

Az első félidő így szoros eredményt hozott.

A szünetben kiveséztük a hibákat, és… a harmadik negyedben nem változott semmi!
Sok hibával, idegesen játszottunk, és bár elég pontot szórtunk (26), a védekezés gyengesége miatt sokat is kaptunk (25).

Végre a negyedik negyedben azt játszottuk, amit kell: szoros, agresszív védekezésből gyors lerohanások, könnyű gólok.
De miért kellett erre 30 percet várni?!

Értékes győzelem volt, ismét sok tanulsággal.

bővebben
statisztika
16.
Csata DSE (Pannónia) - BLF KK/A - GYK ()
39
:
72
GYK
(9:30; 18:11; 4:1; 4:18, 4:12 )
2021.02.13

Nehezebb mérkőzésre készültünk. Lányok is Csatások is…..Szerencsére nem ijedtünk meg tőlük. Az első negyedben elkezdtük nagyon pakolni a pontokat a kosárba.

Majd látszólag kezdtek fáradni a húzó emberek, de ekkor léptek színre a többiek.

Jobb védekezés, szebb csapatjáték volt a második mérkőzésen.

Ezzel visszajutottunk a „C „csoportba. Várjuk az ellenfeleket.

Nehéz bárkit is kiemelni ezen a mérkőzésen.

Levi szépen osztotta a labdákat a váltásában, amit Maxim igyekezett kihasználni helyzeteivel.

Bence palánk alatt szerezte a  támadó faultokat.

Dávid és Zsombor védekezése feljavult.

Luca,Noémi, Bendegúz, Máté, Dominik is ugyan úgy hozzátette, amit csak lehetett.

2021.02.13

Hosszú időután újra együtt lehettünk a pályán. Sikerült egy jómérkőzéssel kezdni mind a két oldalon jó játékot láthattunk. Itt is – ott is voltak hibák , de ki tudtuk őket javítani.

A negyedik negyedre fáradtunk el egy picit, amit ellenfelünk ki is használt.

2021.02.07

Az évben először vagyunk tizen. Kényelmetlen volt a kispadon ülni. Nagy volt a nyomás a csapaton, hiszen azt tudtuk, hogy 5-6 emberrel jól játszunk. De mi van ha 10 játszunk :)

Természetesen nem okoztunk csalódást. Böröcz Bazsi debütálását és Ruska Norbi első idei meccsét ünnepelhettük győzelemmel. Stabilan játszottunk, de nem a legjobban. Természetesen a védekezésünkkel nem adódott probléma (harmadik negyedben 2 pontot engedtünk ellenfelünknek), támadásban voltunk kicsit pontatlanok, de ez belefért.

2021.02.07

A szokásos forgatókönyv szerint kezdődött a mérkőzés, de szerencsére most nem szokásosan fejeződött be.

Keményen kezdtünk, átvettük az irányítást a játékban, és eredményesek is voltunk.

Aztán megkaptuk a menetrendszerint érkező zónavédekezést, ami ellen nem tudtunk játszani.
Puff, az ellenfél hozta a második negyedet, sőt a harmadikban is csak egy döntetlenre futotta.

És akkor jött a csoda! Megértettük, mit kell csinálni, egy-két szép ötletes megoldással ismét helyrebillentettük a sors kerekét. A végén már csak egy csapat volt a pályán, védekezésben és támadásban is miénk volt az utolsó negyed.

Gratulálunk a csapatnak, és az ellenfélnek is, sportszerű mérkőzést játszottunk!

2021.02.05

Tudtuk, hogy meg fogjuk nyerni a mérkőzést, hiszen az első mérkőzésen se volt gondunk az ellenféllel.
Nem nagyképűség, de most valóban a vasárnapi, Sasok elleni meccsre készültünk.

Látszott a csapaton, hogy a Csepel ellen elszenvedett (szó szerint: szenvedett) mérkőzés után harapni fogunk, és ez így is történt.

Tóth K. visszatérése a csapatba jól sikerült, rögtön dupla-duplával nyitott, de rajta kívül Erhardt F. és Bódi B. is produkált egy dupla-duplát!

Külön öröm, hogy hat játékos 10 pont fölött dobott, és mindenki szerzett pontot.

Azért nem szabad elbizakodni, az ellenfelünk szimpatikusan küzdött, de szerény játékerőt képviselt.
A vasárnapi mérkőzés lesz az igazán fontos!

2021.01.31

Remekül kezdődött a meccs, sokkoltuk az ellenfelet, ők nagyon idegesen és pontatlanul játszottak, mi pedig rohantunk, és hoztuk az első negyedet.

Aztán elfogyott a levegő, cserélgetni kellett, és bizony a cserejátékosok nem hozták az eredményt.
Ráadásul az ellenfél átváltott zónára, ez ellen nem volt ötletünk.
Felbátorodtak, jöttek előre, és egész pályás letámadással az őrületbe kergettek... engem...
Nehéz volt nézni, hogy azt az agresszív védekezést kaptuk, amit magungtól kellene elvárnunk!
Egyre-másra vették el tőlünk a labdákat, látszott a félelem a szemekben.
Már a félidőre is fordult az eredmény.

A harmadik negyedet ott folytattuk, ahol a negyedik abbamaradt.
Képtelenek voltunk a zóna ellen játszani. Ezt egyáltalán nem is tanultuk még, nem is ezzel volt a baj.
Sokkal nagyobb probléma, hogy a letámadás ellen is sikertelenül játszottunk!
Gyermeteg eladott labdák, a rossz beidegződések erőltetése, nagy zakó a vége.

A negyedik negyedre a becsületünkért álltunk ki, és sikerült is megnyerni.

Sok tanulsága volt ennek a meccsnek is.

Bódi B. és Vainer Zs. dupla-duplája kiemelkedett a mezőnyből, a többiek sajnos nem hozták a tőlük elvárható teljesítményt!

Nem dőlünk a kardunkba, folytatjuk, küzdünk tovább.

2021.01.27

Mint ahogy írtam, hinni kell. Szerdán este nem volt kedvünk a 8 emberes Budafok ellen játszani. 5-en voltunk ami eléggé rátette a bélyegét a kedvünkre, ráadásul a Budafok a tabella első feléről várt minket.

Szerencsére ők nem voltak formában. Rengeteg dobást kihagytak. Így lehetett az, hogy 10 pontos vezetésnél a félidő után mi csak 2 pontot szereztünk és eladtunk 7 labdát a 8. percig, de még így is 2 pontos vezetést tudtunk magunkénak.

A negyedik negydben átvették a vezetést 2 ponttal de mindig volt valaki nálunk akinek volt válasza. SŐT 6 mezőnykosarat és 1 büntetőt szereztünk. Na ebből 5 hárompontost. Amikor kellett összeszedtük magunkat.

2021.01.24

Az első negyedben bemelegedtünk és a másodikban elkezdtünk játszani. Innentől pedig csak annyit csináltunk, hogy nem hagytuk az ellenfelet visszajönni a meccsbe.

Távolról jobb százalékkal dobtunk mint eddig, és ez most nagyon kellett. Több ötletesebb és színvonalasabb megoldást is tudtunk kreállni.

Márknak gratulálok, mert megfogadta edzői tanácsomat az elmúlt pár meccsen és a szezon legjobb teljesítményét nyújtott.

2021.01.24

Nagyobbak, gyorsabbak voltak a lányok ez már a bemelegítésnél is látszódott.

A mérkőzés képe nem feltétlen azt adta vissza, amit a jegyzőkönyv mutat.

Próbáltunk csapatként játszani ez néha ment néha nem. Az eredmény is ezt mutatja.

Ezen a mérkőzésen azért elpunnyadtunk. Kivették a labdát a kezünkből. A lányok a fiúk kezéből?! Na de hahóóóóó!! Aztán ezt néha megbosszultok. Aztán megint alvás.

Igy lehetne jellemezni a mérkőzéseinket.

Mikor ébren voltunk tudtunk védekezni, támadni. Ezt a részt kell fejleszteni. Tovább kell koncentrálni!

2021.01.24

Kb. egy hónap után is sikerült felvenni a harcot egy olyan együttessel, akik többet edzenek, mint mi.

Sikerült mindig egy picivel jobban teljesíteni a pályán támadásban, védekezésben a félidei betetőzésben.

Igaz az első és harmadik negyednél elölről kezdődött mérkőzés, de így lett izgalmas.

A végére mi tudtunk eggyel nagyobb fokozatba kapcsolni.

2021.01.17

U23 csapat az ellenfél. Kifejezetten nagy fizikai adottságokkal rendelkező játékosuk nem volt. Mi kicsit álmosan kezdtünk de a második negyedben robbant valami. A rutin mutatkozott meg és ennek köszönhetően tudtunk innentől minden negyedben nyerni.
Nem játszottunk kimondottan jól, de elég volt ahhoz, hogy stabilan nyerjünk.

2021.01.17

Végre tornatermi edzés után léptünk pályára!
Igaz, hogy mindössze egy alkalommal tudtunk ott edzeni, de ez is segített valamit.

Az agresszív védekezéssel már az elején megleptük ellenfelünket, ezt főleg a második negyedben váltottuk nagyobb fölényre.
Addigra ellenfelünk elfáradt, így nagy különbséggel hoztuk a negyedet.

Aztán a félidőben a csapat "kinn maradt az öltözőben", míg az ellenfél ötletesen, és eredményesen szórta a pontokat. Időt kelett kérni és rendezni a fejeket, mert akár nagyobb baj is lehetett volna, ha továbbra sem figyelünk.

A végén elértük a tervezett 100 pontot, ám az ellenfélnak többet sikerült összehoznia, mint amit engednünk kellett volna nekik. (Megdolgoztak érte, gratulálunk nekik is!)

Összességében egy jó iramú mérkőzésen megérdemelten nyertünk, ebben a helyzetben elfogadható a teljesítményünk!

bővebben
statisztika
30.
BLF KK - NB II. () - Közgáz SC (és DSK/A)
78
:
79
NB II.
(15:18; 13:20; 16:23; 26:9; 8:9)
2021.01.10

Sokkal pontatlanabbak voltunk mint a korábbi meccseinken. Lehet látni, hogy csak ösztönből játszunk és nincsenek edzéseink.
A sebességünkkel, a lepattanózással, a büntetővel és a pontos dobással is akadtak gondjaink.
Ezek ellenére tisztelni kell minket, mert -17 pontról jöttünk fel a negyedik negyedben és a végén megnyerhettük volna.
Majd a hosszabbításban is volt esélyünk.
Jó meccs volt és örülök a csapat küzdőszellemének.