(8:6; 12:2; 4:3; 9:5, 7:17 )
2018.04.14

A második meccsen ránézésre akár 20 ponttal is kikaphattunk volna.
Magas, erős és nem ügyetlen lányok ellen kellett játszani.
Ennek ellenére az első negyedben felvettük a kesztyűt, de a 4-5 kihagyott sima ziccer, nem igazán segít nyerni.
A második negyed totál csőd.
A harmadikban megint közel voltunk, de a bosszantó hibákat itt sem sikerült elkerülni.
A negyedik negyed!
Na végre!
Ebben a negyedben úgy játszottunk, ahogy azt egy BLF-es csapatnak illik.
17-7-re nyertünk ebben a játékrészben, jobbak, agresszívabbak voltunk.
Sajnos a fordításra nem maradt idő!
Késő bánat.

SG

bővebben
2.
BLF Palota - GYK () - Budapesti Honvéd (Falcons)

A hivatalos eredmény 2:0.
A pályán elért eredmény szerint 29:22-re nyertünk.
Igaz, ehez a győzelemhez új szabályokat alkottunk.

2018.04.14

Készültünk a meccsre...sajnos ellenfelünk nem tudott teljes csapattal kiállni, így a túlélésért játszottak. A mérkőzés Petyáról szólt...mint annyiszor most is a hátán vitte a csapatot!

2018.04.14

Az első negyedben meg kellett találni a hangúlyt a játékban és lenyugodni.

Ezek után minden a megfelelő mederben ment. Már láttuk ezeket a dolgokat más csapatoknál is. Az első negyedben még tudnak lépést tartani velünk, majd a fiatalság és a sebesség végűl pontatlanságra kényszeríti őket. 6-an jöttek el ellenünk, ezzel sajnos nagyon nehéz végigbírni egy meccset, ahol az ellenfél letámad.

Gratulálok a győzelemhez!

bővebben
statisztika
5.
Százhalombattai KSE () - BLF Palota - GYK/B ()
12
:
41
GYK
(7:4; 0:11; 4:4; 1:6, 0:16 )
2018.04.14

Érthetetlen módon pocsékul kezdtül a meccset.
Mindenki azt gondolta, hogy az ellenfél még nem jött ki az öltözőből.

Szerencsére a második negyedben felébredt az életösztön a csapatban, és ettől kezdve nem is volt kérdés, hogy melyik az erőseb csapat.

Ismét a védekezésünkkel kergettük őrületben az ellenfelet.
Ezt kell folytatnunk a továbbiakban is!

Misi bácsi

bővebben
6.
BLF Palota - GYK/B () - Keresztúri KSDSE (Méhecskék)

Védekezés, védekezés, védekezés.
Tudjuk, hogy minden kosárlabda mérkőzésen ez a kulcsszó.
Nos, sikerült ráerőltetnünk az akaratunkat a tamadójátékosokra, így fokozatosan elbizonytalanodtak, és átvettük a meccs irányítását.

Tetszett, hogy végig nagy lendülettel játszottunk, és az elvárható 40 pont is összejött a végére.

2018.04.14

Az ellenfél láthatóan nem tart ott ahol mi, minden negyedben más védekezést gyakoroltunk.

2018.04.12

Előzetesen két nagyon fontos meccsről beszéltünk. A Maccabi és a Budai XI.
Ezt a két meccset nyernünk kellett és ez sikerült is.
Kristóf újfent nagyot játszott.
Tuci remek formát mutatott, és senkire nem lehetett panasz.
Védekezésünket az egyik játékvezető nem díjazta, de szerencsére a csapatra idén nem jellemző, a túlzott és heves reklamálás, így most sem kaptunk technikai hibát.
Sok szép játék és győzni akarás, ez jellemezte a csapatot, amiért gratulálok és rendkívül hálás vagyok.

2018.04.09

Ez a meccs tiszta adok-kapok volt. Az elején nagyon keményen és pontosan kezdtünk, amire nem volt válasza a Vasasnak. A második negyedben viszont ők tudtak jobb formát hozni és felzárkóztak 4 pontra.

Majd félidő után megint nyitottunk jobban, és a negyedik negyedben pedig ők hajráztak. Tiszta adok-kapok, ahogy írtam.

Izgalmas volt végig a meccs de nem tudták már a negyedik negyedben ledolgozni az előnyünket és a végén bebiztosítottuk a győzelmet.

Mindenki hozzátett, bár aki igazán felpezsdítette a kedélyeket az Kopcsik volt. Ő nyitott egy hármassal és a végén a büntetőt is ő értékesítette.

Gratulálok a győzelemhez és irány a Régiós Bajnokok Tornája!

U.I. Sajnos a statisztika csak félideig van meg. A vasas készít a mérkőzésen statisztikát amit a meccsek után odaad az ellenfélnek is. Sajnos elfelejtettük a győzelem mámorában elkérni tőlük a második félidőt és így csak a pontok és büntetők kerülnek bele a statba.

2018.04.08

Stabil volt végig a játékunk, nem volt veszélyben a győzelem. Az első negyedben könnyen átrohantunk a honvédon. A második negyedben feélbredtek és egy sok cserével megáldott adok kapok alakult ki belőle, de nem volt annyi erejük, hogy megszorongassanak minket.

Mindenki hozzá tudott tenni a meccshez. A legnagyobb problémát a Honvéd csarnokában megszokott tavaszi és nyári füllesztő meleg okozza. Kevés levegő, izzadság mindenütt. Ez volt a legnagyobb ellenfél mind a 2 csapatnak.

2018.04.08

Ellenfelünk jóval gyorsabb, labdavezetésben, dobásban magabiztosabb csapat volt, akik még akaratnak sem voltak híján. Egy döntetlen negyed után sikerült 3 ponttal ellépnünk, amiből a félidei büntetőzés után 2 maradt. Jó volt nézni azt a küzdelmet és lendületet, amit a csapat mutatott. Sajnos a II. félidőre elfáradtunk. A 3. negyedünket 0-8 –ra elveszítettük. A végjátékban még lett volna esélyünk átvenni a vezetést, -1 pontnál nálunk volt a labda, de addigra nagyon elfáradt a csapat. A fáradtság most is, mint mindig, a dobások, passzok pontatlanságában nyilvánult meg, majd egyre kevésbé értünk vissza védekezni. Ezen a meccsen is Patrik, illetve Kata volt a legeredményesebb, de mezőnyben nagyon hasznos volt a László ikrek és Nóra munkája is. Mindenki hozzátette, amit tudott, de ezúttal nem volt elég.

2018.04.08

Mivel nem voltak rendben a sportorvosik, a mérkőzést 20-0 –ra elvesztettük. Kár érte, a pályán simán nyertünk, nem túl pörgős, de magabiztos játékkal. Kata 7 pontja mellett a védekezésben is kivette a részét, Patrik pedig 17 pontot dobott. A csapat 49 dobott pontja is jónak mondható.

Ezt a meccset nagyon megakartuk nyerni.
Az a 7 ember aki megjelent, mindent meg is tett a siker érdekében.
Mindenki hozzátett pontban, jó védekezésben.
Kristóf remekelt, Szasza és Tuci elszántsága példamutató volt.
András és Norbi hozta magát, Balcsi és Szigeti játéka is kiemelkedő volt.

2018.04.07

A mérkőzésen helyettesítésben vezettem a csapatot.

Nem volt kérdés, hogy a sereghajtó ellen győzni kell, de nem mindegy, hogyan.

A meccsen végig védekezési feladatokat oldott meg a csapat.

A zónavédekezés kivételével ezt szépen meg is oldották, egyre-másra szereztük a labdákat, és ezekből sok pontot is szunk az ellenfél gyűrűjébe.

2018.04.07

Az első féidőben kimentünk egész pályán védekezni és ennek meg is lett a gyümölcse. Első negyedben 40 pont. Első félidőben 71 pont. Ebből 7 hármas.

A másosik félidőben lazítottunk egy kicsit és visszamentünk zónát védekezni. Az ellenfél ugyan annyi pontot tett fől negyedenként a táblára mint előtte, inkább a mi támadásaink lettek kevesebbek ezért szeretünk majdnem fele annyi pontot.

Nagyon jó teljesítmény, szezoncsúcs 3 pontosban és pontmennyiségben.

2018.04.07

Második mérkőzésünk első 5 percét mély alvással töltöttük, aminek következtében 10:2-re elhúzott ellenfelünk. Ekkor sikerült felébredni és folytattuk az előző meccsen látott labdaszerzéseket, és ziccerekkel szerzett kosarakat. Ennek következtében a negyedet egállal zártuk. A második váltás, Efinek és Dodónak köszönhetően megalapozta a győzelmünket. Kiemelném a harcos labdaszerzéseket Krisztiántól és Viktortól. Lepattanók megszerzésében Ádám újra jeleskedett. Gratulálok az újabb győzelemhez!

2018.04.07

A nap második meccse új helyzetet teremtett. Ilyen sokat nem kellett még várakoznunk két meccs között.
Meg is látszott a csapaton, kicsit elfáradtunk, nem tudtunk felpörögni.
Jól kezdtünk, kicsit meg is leptük ellenfelünket, de már az első váltás is csak 8 percig tudott koncentrálni, ezért szoros lett a vége.
A második negyed kiegyenlített volt.
A második félidőben egyszerűen elfogyott minden erőnk.

Amiért jöttünk, megint megcsináltuk és ez volt a legfontosabb.
Sokat fejlődtünk középtávolról, de ezt gyakoroljuk is eleget az edzéseken.

2018.04.07

Remek mérkőzést láthattunk, melyen újra bizonyítottunk, hogy akkor is tudunk nyerni, ha végre megvagyunk tizen!  Már az első negyedben látszott a tudásbeli különbség a javunkra, mégis kiemelném Zalán rengeteg labdaszerzését és abbó szerzett kosarait, Ádám remek lepattanóit, melyeket sorra értékesített is, valamint a 9-10-12 pontot dobó játékosokat, Marcit, Efit és Dodót.

2018.04.07

Láthatólag fiatalabb ellenfelünkkel szemben sima győzelmet arattunk.

Nem annyira a számszerű eredmény a lényeg, mint az, hogy itt sokkal jobban és pontosabban játszottunk.
Ez hiányzott az első mérkőzésen, akkor azt is hoztuk volna...

A dobott pontok száma itt is elegendő volt a korosztályos elvárás szerint, ezzel lehet nyerni.

A továbbiakban Olaszországra készülünk, gőzerővel!

2018.04.07

Az év folyamán a legtöbbet a Budafok ellen játszottuk.
Folyamatosan közeledtünk, de még nem sikerült nyerni.
Most megvolt a lehetőség és éltünk is vele.
Az edzések jól sikerültek, éreztem hogy fejben nagyon ott vagyunk.
Jól kezdtünk, de volt már ilyen.
Most az adta a különbséget, hogy 40 percig egyel magasabb fokozaton játszottunk.

22.
BLF Kenguruk () - DMTK Haraszti Sasok ()

Érdekes mérkőzés volt.
Be kellett látnunk, hogy az ellenfelünk teljesen azonos játékerőt képviselt, mint mi.
Lehet arra hivatkozni, hogy nem álltunk fel a legerősebb csapatunkkal, de ennek a sportban semmi értelme nincs: azoknak kell(ene) nyerni, akik ott vannak.

Az ilyen meccsek apróságokon múlnak; egy-egy kihagyott ziccer/büntető, egy rossz védekezés, egy koncentrációs kihagyás.
De semmiképpen sem az utolsó pillanatban kihagyott ziccer miatt!

Küzdöttünk szenvedtünk, elég pontot is dobtunk, de ez ma nem volt elég a győzelemhez.
Nincs szégyellni valónk, csak gratulálhatunk ez ellenfélnek.

2018.04.04

Szépen kezdtünk az első félidőben. Nagyon jól ment a játék. Figyelmesek és fegyelmezettek voltunk. Meglepődtünk is, hoyg 14 ponttal vezettünk a félidőben.

Sajnos ezután már nem koncentráltunk annyira és az ellenfelünket felengedtük 2 pontra. Pontatlanokká váltunk és nem járattuk olyan jól a labdát.

Ezután a negyed mind a két részről pontszegénnyé vált. Egyik csapat sem figyelt. Tapasztalatlanok vagyunk a végjátékban és az egész arról szólt, hogy ki hibázik kevesebbet. Hála égnek mi!

2018.03.30

Jól mozogtunk, jól indultunk de pár perc fejetlenség és kapkodás kissé visszavett a pontgyártásból. Amint újra kitisztult fejjel tudtunk koncentrálni, nem volt gond...fegyelmezett, szép játékkal hoztuk a mérkőzést.

2018.03.28

Jó mérkőzést játszottunk. A meccs elején annyit kértem, legyünk szorosan a nyakukon.
Ez sikerült, sőt majdnem a győzelem is meglett.
Egy kicsit több odafigyeléssel, sikeresebbek lehettünk volna.

2018.03.25

A második negyed közepétől egyszerre sikerült borzalmas játékot produkálni a két játékvezetővel együtt! Sajnos ebből megint Mi jöttünk ki rosszul...Mi vesztettünk, Ők megkapták a fizetést...Ennek ellenére még így is nyerhető mérkőzés volt.

bővebben
statisztika
27.
Budapest Csepel () - BLF Palota - GYK ()
31
:
37
GYK
(10:2; 6:10; 4:3; 6:10, 5:12 )
2018.03.25

Ahogy kezdődött... rémes, egy kosár 8 perc alatt...

Kezdtük azt hinni, hogy ez a meccs is elmegy.
Szerencsére a második váltásunk kicsit hozott a különbségen.
Aztán a félidei büntetők ismét gyengén sikerültek, 6 pont hátrányból kezdtük a második félidőt.

Fejmosás, hegyibeszéd.

A harmadik negyedben feljöttünk, a negyedikben fordítottunk.

A vége igen szerény 39 pont, ez ezen a meccsen elég volt a győzelemhez, de az elvárható 60 ponttól azért messze voltunk.

A legszomorúbb a dologban az, hogy sokkal többe helyzetet dolgoztunk ki, mint az ellenfél, jó volt a játékunk, csak éppen képtelenek voltunk a legordítóbb helyzeteket is értékesíteni.

Misi bácsi

bővebben
28.
BLF Palota - GYK () - Szabadtéri SE (Sólymok)
28
:
39
GYK
(7:6; 6:14; 2:4; 9:6, 4:9 )
2018.03.25

Ezen a meccsen sajnos mindent bemutattunk az antikosárlabdából.
Egy nyerhető meccset buktunk el, a saját dolgunkat megnehezítve.

Ennyi kihagyott dobást nem lehet büntetlenül megúszni!

A 12 játékosunkból mindössze 3(!) volt képes mezőnygólt dobni.

Úgy tűnik, hoy többeknek nem megy a fejébe, hogy miért gyakorolunk az edzésen bizonyos dolgokat...

Misi bácsi

bővebben
29.
BLF Palota - GYK/B () - Malév SC (Zsiráfok)
32
:
43
GYK
(5:4; 3:5; 5:4; 10:12, 9:18 )
2018.03.25

Második mérkőzésünk szemmel láthatóan nehezebbnek tűnt.
Főleg magasságban.
Mi felvettük ellenfelünkkel ezt a harcot. Szerencsére 3 negyeden keresztül megfogadták, hogy mit kérek tőlük.
Le kellett küzdenünk ezt a magassági fölényt, ezt pedig a gyors lendületes támadásunkkal sikerült is!
A védekezésünkkel sem volt gond. Zalán nagyon okosan megoldotta ezt a feladatot!

Gratulálok, nagyon szépen játszott a társaság!

2018.03.25

Tudtuk, hogy az első mérkőzésünk könnyebb lehet. Könnyebb is volt, de nem sokkal.
Játékunk kicsit egyhangú volt. A váltásokból mindig csak 1-1 ember akart megoldani mindent.
Később elkezdtünk csapatként dolgozni. Próbáltuk azokat a dolgokat játszani, amiket edzésen gyakorlunk.
Hibák voltak ugyan, de nem baj. Itt látszik, hogy gondolkodtunk!

Még van egy fordulónk és van mire készülni, hisz megyünk Olaszországba! Ez egy jó mérkőzés volt a felkészüléshez!