48
KK
(10:5; 10:14; 4:5; 8:16, 8:8 )
2019.03.24

A mérkőzés első negyede nem sikerült túl jól. Mondhatni nem csináltunk sok mindent. Aztán sikerült megrázni magát a társaságnak és közel kerülni az ellenfélhez. Büntetővel kihoztuk egara az eredményt. Kezdődhetett újra a mérkőzés. Egy újabb esély a győzelemre, egy újabb esély kijavítani a hibákat. Sikerült, bár a végére ismét kezdtünk kiengedni.  Ennek ellenére mi voltunk azok akik jobban bírták a terhelést.

Gratulálok!

Kriszta néni, Ági néni

bővebben
2.
BLF Kenguruk () - Kőbányai Darazsak (Lányok)
50
:
42
KK
(10:18; 10:4; 7:6; 14:9, 9:5 )
2019.03.24

A kőbányai darázs lányok ellen már játszottuk.  Tudtuk, hogy kit kell „kiiktatni” a játékból. Próbáltunk javtani az előző találkozó hibájából. Sikerült is a második félidőre. Ott kezdtünk el igazán kosárlabdázni. . Kezdünk egyre tudatosabban játszani.

Támadásainkra sem lehet panasz, de még mindig rengeteg ziccert hagyunk ki.

2019.03.24

Második meccsünkre változtattunk egy kicsit az addig megszokott ötösökön, de a várt hatás helyett ez inkább kissé megzavart bennünket, és bár a vezetés nem forgott veszélyben, a játékunk akadozott némiképp. A büntetőknél szépen javított a csapat, nagy dicséret illeti őket, és a térfélcsere után visszaváltoztatott ötösök is szép teljesítményt tettek ki a pályára.

A meccs korán eldőlt, mindenki eredményes és bátor játékkal járult hozzá a sikerekhez, így mehetünk ismét eggyel erősebb csoportba megmérettetni magunkat! Szinte csak pozitív jelzővel tudok mindenkit illetni a mai teljesítménye után, óriási öröm volt a padról is nézni benneteket! Sokat léptünk előre védekezésben, sokkal szebb lett a csapatjátékunk, bátran vállalkoztunk az 1:1-ekre, talán csak a felesleges faultokat kell lefaragnunk és már (szinte) szavam sem lehet! Jó az irány, csak így tovább gyerekek, hogy a következő fordulóban is bizonyíthassunk!

2019.03.24

Az eddig lejátszott egymás elleni mérkőzések alapján mi voltunk a favoritok, és mivel várható volt ellenfelünk zóna védekezése, azt kértem a csapattól, hogy egy agresszív félpályás, passzsávban történő védekezéssel próbáljuk megtörni a Parthus támadásait. A tereléssel többször akadtak problémák, de az időzítés és a labdával együtt mozgás (azokból pedig a labdaszerzés) nagyon jól működött, így rengeteg indítás kosarat tudtunk szrezni. Az utolsó negyedre már csak a 100 pont elérése volt kérdés, de ma a csapat annyira motiváltan védekezett, hogy ez is összejött.

Esélyeshez méltóan, abszolút csapatként funkcionáltunk. Külön öröm, hogy a védekezésünkben többen végre megmutatták agresszívabb énüket is. Gratulálok a csapatnak, Sebinek köszönjük a süteményt!

Pajor Dávid

bővebben
statisztika
5.
Dávid Kornél KA (Titánok) - BLF Pingvinek ()
2019.03.24

Végre ismét elegendő létszámban tudtunk megjelenni a mérkőzésen, és ha a kezdésen még nem is (sok kimaradt ziccer), de a játék képén már annál inkább látszott, hogy mennyit ér, ha mindenkinek van elegendő pihenője és energiája a saját negyedére!

Szinte futószalagon szereztük a labdákat, amiket a kezdeti kapkodás után kosarakra is váltottunk és könnyedén távolodtunk ellenfelünktől. A második negyedben sem változott nagyon a mérkőzés menete, itt is mi voltunk a frissebbek, gyorsabbak az egy meccsel a háta mögött érkező lányoknál, ennek megfelelően vezettünk is a félidőben.

Egyedül talán a büntetőkkel nem voltunk elégedettek, ott mind a meccs közben, mind a félidőben sokkal nagyobb koncentrációt kértünk a csapattól. Az előrelépést ebben nem ez a meccs hozta meg, de így is nyugodt találkozót vívtunk egy szimpatikusan küzdő csapattal.

Gratulálok a győzelemhez, nagyon sok bíztató dolgot láttunk ezen a mérkőzésen: egyre agresszívabb védekezés, szép passzok, ügyes megindulások, elcsent átadások, mind, mind a fejlődés fontos jele, ami továbbra is értékesebb minden megnyert vagy elvesztett találkozónál!

2019.03.24

Ez egy tipikus olyan mérkőzés volt ahol ha fejre álltam sem lehetett volna mit tenni. Nem akartunk igazán játszani. A passzok, a dobások, a védekezés...... Semmi nem jött össze és semmiben nem volt erő!

Sajnos ez egy ilyen szomorú nap volt.

bővebben
statisztika
8.
BLF Pingvinek () - Dunaújvárosi Sárkányok (B)
64
:
72
Panda
(14:23; 12:16; 4:6; 12:10, 22:17 )
2019.03.23

Ezt a meccset sem így terveztük, a Sárbogárd is lemondta a tornát, ezért a hazai csapatnak is kellett egy B csapatot csinálnia.

Mivel a Dunaújváros mini csapata éppen meccset játszott, kénytelenek voltak, az egy évvel idősebbeket összerakni.

Nem baj, úgyis kevés jó meccset játszottunk idén.

Csak annyi volt a kérés az elején, hogy ne ijedjünk meg az idősebbektől.

A vége meg az lett, hogy reális esélyünk volt a győzelemre.

Hihetetlen sebességgel és szép megoldásokkal, megnyertük a második félidőt.

Egyik ellenfelünk lemondta a tornát.

A mérkőzésnek, azon kívül hogy játszottunk egyet, semmi értelme nem volt, de sajnos ez van.

2019.03.20

Pontatlanul játszottunk és nem voltunk eléggé felpöröve a mérkőzésre. Ennek eredményeképpen, nem dobtunk pontosan és a játékban sem úgy járt a labda.

Csak a mérkőzés végén sikerült megszereznünk a vezetést. Sok veszekedés és szenvedés kellett hozzá. Jobban oda kell figyelnünk és türelmesebben játszanunk.

1. Nyerni kell, kötelező!
2. Játszunk úgy, mint régen, önzetlenül sok passzal.

2019.03.17

Nehezen tudtunk felpörögni, ezt az is mutatja, hogy a meccs első 5 percében 3 pontot tudtunk dobni, azt is büntetőből.
A második negyedben megvolt az esély, de amikor kiegyenlítettünk, olyan hibákat vétettünk, ami a meccsbe került.
Nem játszottunk jól, sok volt az egyénieskedés.
A negyedik negyedben a 2006-os csapat+Torma Levente visszahozta a különbséget 10 pontra, Füli, K.Bence, Bodor úr és Levi minden dicséretet megérdmel.

2019.03.14

A multkori vereség miatt másképp kezdtünk el védekezni ellenfelünk ellen, ami könnyen hozzásegített minket egy kényelmes vezetéshez. Ezt tudtuk tartani a második negyedben.

Sajnos a 3. negyedben belealudtunk a vezetésünkbe és a 16 pontos előny 6-ra olvadt. Hála égnek egy kis védekezés váltással a zelőnyt visszaszereztük, majd meg se álltunk 29 pontig.

Egy 5 percet kivéve végig uraltuk a meccset.

2019.03.12

Ellenfelünket jól ismertük, hiszen az őszi fordulóban kétszer már játszottunk velük. 1 győzelem, 1 vereség volt akkor a mérleg. Nagyon kíváncsi voltam, hogy a tegnapi Sasok elleni vereség, kiben milyen nyomokat hagyott, de az első negyed játéka azt mutatta, hogy szerencsére nem befolyásol minket. A második negyed derekán 34-21-re vezettünk, de ismerve magunkat, nem dőlhettünk hátra. A félidőre el is fogyott az előnyünk egy része, majd a számunkra mindig kaotikus harmadik negyedet 7-0-al kezdte a Göd, majd teljes áramszünet következett be: 56-49-re már ők vezettek. Tanácstalan voltam, a köztem és a csapat között lévő kommunikációs csatorna nem működött, teljes anarchia volt a pályán. Nem volt más megoldás, a fáradt és enervált társaságot kiküldtem egész pályára. Egy 16-0-ás roham lett az eredménye, ami annyira megroppantotta ellenfelünket, hogy a vége majdnem 20 pontos győzelem lett.

Nehéz szavakat találni egy ennyire hullámzó játékra...percek alatt teljes arculatváltozáson tud átmenni a csapat, hol pozitív, hol negatív irányba. A győzelemnek persze örülök, de azért vannak hiányérzeteim. Puma sérüléssel küzdött, a meccs előtt úgy volt, hogy pályára sem lép. Ehhez képest összeszorított fogakkal majdnem végigjátszotta a 40 percet. Példaértékű hozzáállás. Remélem a többiek számára is!

2019.03.11

A tabella alapján győzelemre számítottam, de a Sasok már az első percektől kezdve egész pályán a torkunknak ugrott. 0-7 után jött az időkérés, és láss csodát, négy perc után már mi mentünk 11-7-re, hogy aztán kapjunk egy 8-0-át. Innentől kezdve ez volt végig a forgatókönyv: ellenfelünk meglép pár ponttal, átvesszük a vezetést, és bealszunk. A csapdázás elleni legkönnyebb ellenszer (PASSZ!!!) használatát a 33. percre értette meg a csapat, de számtalan más alapvető és nagyon-nagyon buta hibát is elkövettünk. A végén még lett volna esélyünk, de kimaradt a dobás.

Fájdalmas vereség, de talán egyszer, s mindenkorra mindenki megérti, hogy gyakorlás és akarat nélkül egyszerűen nem fog menni. 22 kihagyott ziccer, 36 eladott labda, valamint borzalmas 1 az 1 elleni és csapatvédekezés (fentről úgy vertek meg minket, ahogy csak akartak, nulla segítővédekezés). Az alapszakasznak vége, 6/7-el zártuk ezt az etapot. Kíváncsian várom, hogy végül a felső-, vagy alsóházban folytatjuk-e tovább.

Pajor Dávid

bővebben
statisztika
16.
BLF Kenguruk - GYK () - Vasas Akadémia (U11)
47
:
68
GYK
(15:20; 11:16; 6:5; 7:12, 8:15 )
2019.03.10

A második meccsen is folytattunk a jó játékot, fáradtabbak voltunk ez meglátszott a védekezésen, de a felfogással nem volt baj.

Többet hibáztunk, ez benne van, ellenfelünk minden megingást kihasznált.

Keller Balázs, Ádám, Artúr és Zalán játszottak nagyot, de ezen a meccsen mindenki rengeteg pozitívat tett a közösbe.

Szép délután volt.

NÁ, SG

bővebben
17.
Budapesti Honvéd (SzSE) - BLF Kenguruk - GYK ()
52
:
42
GYK
(11:14; 14:15; 4:6; 7:5, 16:2 )
2019.03.10

Nagyon kíváncsi voltam a múltkori meccsek után, továbbra is tudunk-e eredményesen és szépen  játszani.
A feladat a motivált harcos játék volt.
Sikerült teljesíteni az általunk kitűzött célt, ez volt a legfontosabb.

Nehéz volt kiemelt játékost választani, Artúr, Zalán, Fekete Balázs, Ákos, kiválló teljesítményt nyújtottak, de Ati játéka ma nagyot szólt.

2019.03.10

Sajnos jó pár ember nélkül kellett nekiállnunk a meccsnek. A védekezésünk nem olyan volt a meccs elején amit mi tudunk. Sajnos a végére már késő volt az igazi tudásunkat bemutatni.

Támadásban szenvedtünk. Rengeteg közeli helyzetet hagytunk ki ami lassan kezd unalmas lenni. Egy időben pedig a labdákat sem becsültük meg és simán megszerezték tőlünk.

Sajnos úgy érzem, hogy a kis játékosok hiánya rá nyomta magát a támadó és védekező játékunkra. Nem tudtunk igazán beindulni és ez lett a vesztünk.

Szép sorozatunk volt, sajnos várható volt valahol a vereség.

Visszarázódunk!

bővebben
statisztika
19.
Keresztúri SE (Méhecskék) - BLF Pandák - GYK/B ()
34
:
62
GYK
(6:15; 12:8; 1:5; 8:15, 7:19 )
2019.03.10

Ismét alvós első félidő. Büntetőkből sikerült többet dobni, mint ellenfelünk. Második félidőre ismét összeszedtük magunkat! Sikerült javítani támadásunkon.  Amit edzésen elkezdtünk gyakorolni azt a harmadik és negyedik negyedben elkezdtük alkalmazni. 1-3 leütés után passz és a passzokból értékes kosarak. Tetszett a csapatjáték az, hogy a megbeszélt hibákat igyekeztünk kijavítani. Ziccereket dobtunk és nem hajigáltunk, segítettük egymást védekezésben!

21.
BLF Pandák - GYK/B () - Budapest Blazers (B)
46
:
29
GYK
(4:2; 12:7; 3:1; 10:15, 17:4 )
2019.03.10

A mérkőzés eleje kicsit vegyes felvágott volt. Az első félidőben a feladat a védekezés lett volna.
A kemény védekezés, nos, ez nem jött össze. Nagyon szellősre sikeredett.
A támadásunkkal és a félidei büntetőkkel nem volt akkora gond.
Majd jött a második félidő és megértettük, hogy ellenfelünk nem labdabiztos, így keményebb védekezésünk eredményhez tud vezetni.
Szerencsére eredményesebbek is lettünk!

Lilinek gratulálok az első hivatalos mérkőzéséhez, csak így tovább!

2019.03.09

A heti edzésmunka olyannyira kritikán alulira sikeredett, hogy őszintén szólva, nem tudtam mi vár majd ránk ma. Idegesítő, kullancs védekezést és gyors, csapatmunkára épülő támadást kértem, amire 5 percet kellett várnunk, ekkorra melegedett be a motor. Csak néhány statisztikai mutató: rengetes gyorsindítás kosár, 11 hárompontos, 15 labdaszerzés, 23 gólpassz és 7 blokkolt dobás. Élveztük a játékot, és nagyszerűen hoztuk helyzetbe a másikat, így a végén még a 100 is majdnem meglett. Ilyen játékkal a fene bánja, hogy nem.

Nem emelek ki senkit, mert mindenki szívét, lelkét kitette a pályán. Az egyetlen gyenge láncszem ma én voltam, de szerencsére a többiek teljesítménye még ezt is elbírta. Gratulálok a csapatnak!

2019.03.03

A szezonban először ellenfelünk a meccs minden percében fizikai fölényét ránkerőltette. Végig meg kellett szenvednünk minden kosárért. Majd fordultunk védekezésbe és ők tudatosan végigjátszva, keményen ránkerőltették akaratukat.

Két nagy probléma volt: Mi minden kosárért megszenvedtünk. Ők könnyen dobtak. Mi nem vagyunk olyan erősek, ők igen.

A meccs utolsó negyedében már feladtuk és nem küzdöttünk. A nagy vereség emiatt van.

Talán jó ébresztő volt. Meglátjuk.

bővebben
statisztika
24.
Óbudai Kaszások (Dűlői) - BLF Kenguruk ()
46
:
29
KK
(8:7; 10:4; 7:6; 8:6, 13:6 )
2019.03.03

Tény, hogy ellenfelünk kicsit előrébb tart, mint mi de ez nem lehet kifogás arra, hogy nem találjuk az emberünket, nem érünk vissza és, hogy nem szedjük le a lepattanókat.

Helyzeteinket nagyon szépen ki tudtuk mi is alakítani, de a befejezésre már nem koncentráltunk.

Szomorkodásra nincs, okunk bár az eredmény nem ezt mutatja, de ezen a mérkőzésen sem adtuk fel.  Szép összjátékok is voltak csak az a fránya befejezés.

Büntető dobásaink már egész jól mennek, most már csak a helyzeteink végére kell odafigyelni edzésen!

2019.03.03

Ismét találkoztunk a Kölökösel  akitől kikaptunk a Süni Kupán és a bajnokság előző fordulójában is.

Fel kellett venni velük a harcot. Ami miatt nyertünk az az, hogy mi sokkal agresszívabban védekeztünk, amiből ellenfelünk hibázott és mi hasznos kosarakra tudtuk értékesíteni ezeket a botlásokat. Ki tudtuk szedni a meghatározó (1-2) játékosukat. Nem okozott gondot a csapaton belüli fáradság. Támadásainkra a koncentrál befejezés volt a jellemző.

2019.03.03

A két csapat eddigi eredményei alapján abszolút ki-ki mérkőzésre számítottam, ahol az aznapi forma fogja eldönteni, ki jöhet le győztesen a pályáról. Az első félidő ennek megfelelően közel egál eredményt hozott, főleg egymás hibáiból élt mind a két együttes. Ahogy a szezonban sokszor, most is a kritikus harmadik negyedre hívtam fel a figyelmet, és bár rögtön kaptunk egy hármast (36-43), a következő hét percben egy 25-2-őt repesztettünk (Karáj ebből egymaga 17-et szórt), köszönhetően a nagyon egységes és jól muzsikáló védekezésünknek. A negyedik negyedben ugyan volt egy kis rövidzárlat, de ellenfelünknek már nem volt elég energiája visszajönni, így a végén 20 ponttal sikerült hoznunk a mérkőzést.

Az öltözőben átbeszéltük, hogy a győzelemért természetesen jár a gratuláció, de még mindig messze vagyunk az elvárttól. Munka tehát van bőven, de az ilyen hét percek mindig bebizonyítják, hogy sokkal több van a csapatban és az egyénekben, mint azt sokan (saját magukról is) gondolnák. Grosz úrnak külön jár a dicséret, mert végre azt mutatta, amire képes, és amit már régóta vártunk tőle (nagyjából október óta). Szép volt, srácok!

Pajor Dávid

bővebben
statisztika
27.
Budapesti Honvéd (Bakáts) - BLF/Honvéd ()
39
:
13
KK
(4:5; 13:0; 0:0; 8:6, 14:2 )
2019.03.03

Pihenő nélkül kellett felvennünk a versenyt a fürgeléptű Honvéd Bakáts játékosaival, tartottam is kissé tőle, hogy a fáradtság hamar úrrá lesz rajtunk, de a csapat rácáfolt a várakozásokra.
Néhol persze belecsúsztunk olyan hibákba, amiket már jó ideje próbálunk kijavítani, de ezzel együtt rengeteg fejlődést mutató megmozdulást is láthattunk.
Reális esélyünk nem volt a győzelemre, ahhoz azért tényleg kevesen és fáradtak voltunk, de a hozzáállás példaértékű volt még az utolsó negyedben is, amikor már mindenkit csak a szíve vitt előre.
Két vereség után furcsa lehet ezt olvasni, de NAGYON BÜSZKE VAGYOK A CSAPATRA, mert nem sajnáltatták magukat egy percig sem a tartalékos felállás miatt, úgy hajtottak végig, mintha az utolsó percben is éles meccs lenne és példamutatóan állták a sarat a pihenő nélküli fordulóban!
Mindehhez sokkal több jó megoldás is társult, mint a legutóbbi - teljes kerettel kiálló - körben, ami a legfontosabb ilyen korban egy játékosnál!

2019.03.03

Az első félidőben tudtunk válaszolni a klks támadásaira. Sajanos egyéni hibák miatt könnyű kosarakat tudtunk nekik adni.

Nem volt minden elveszve. Sajnos a 3. félidőben minden elveszett. Feladtuk a küzdést és elfáradtunk. 2 pont. Elfogadhatatlan.

A negyedik negyedet meg tudtuk nyerni, méghozzá 30 pontot szorva. Ha ezt valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy ez hogyan történhet?

Érthetetlen, hogy ennyire hullámvasúton utazunk.

Nem baj. Tanulunk belőle!

bővebben
statisztika
29.
BLF/Honvéd () - Óbudai Kaszások (Békási)
27
:
52
KK
(8:14; 6:6; 4:7; 4:9, 5:16 )
2019.03.03

Sajnos csak heten maradtunk, mint a gonoszok erre a fordulóra, de ezt egyáltalán nem lehet elmondani a jelenlévő játékosokra, mert roppant fegyelmezetten és bátran vetették bele magukat az óbudaiak elleni mérkőzésbe.
A fiúk ötöse még egy szoros partit tudott játszani, és bár a lányok is nagyon aktívan és ügyesen szálltak be a második negyedben, frissebb ellenfelünk átszaladt rajtunk.
Nagy pálfordulat a térfélcsere után sem történt, küzdöttünk erőnkhöz és tudásunkhoz mérten, de ez ma csak egy tisztes vereséghez volt elegendő.
Apró figyelmetlenségek elkerülésével hiszem, hogy egy még szorosabb derbit játszhattunk volna, de hiányérzetem nincs, emelt fővel jöhettek le a pályáról a gyerekek, mert óriásit küzdöttek tartalékosan, csere nélkül is!

2019.03.02

A védekezésünkkel nem volt probléma. Sajnos a támadásunk volt gyenge.

Sok kosarat hagytunk ki. Ellenfelünk betömörült és mi kinti dobásokkal nem tudtuk feltörni a dolgot. Egész végig vártunk arra, hogy valahogy beindulunk. De sajnos nem sikerült semmit elérni.

az egész meccs szenvedés volt. Szerencsére a védekezésünk volt annyira jó, hogy ellenfelünk nem tudott többet kihozni a dologból.