OSB
(23:17; 22:19; 17:7; 24:24)
2020.01.26

Nagyon akartunk játszani a Budafok ellen.
Ez egy jó ellenfél, tudásban közel vagyunk egymáshoz, minden meccsen az dönt, ki hibázik kevesebbet.

Az első félidőben kb. ugyanannyi hiba volt, az első és a második negyedben is tudtunk vezetni.

Sajnos a második félidőben nem tudtunk koncetráltabb játékot játszani és a sok eladott labdának, közel 20 pontos vereség lett a vége.

Nem volt rossz, amiért ma játszottunk azt megvalósítottuk és ez a legfontosabb.

Maradtunk az A csoportban!

bővebben
statisztika
2.
BLF Kenguruk () - Vasas Akadémia (Amazonok)
68
:
51
KK
(7:20; 21:10; 7:5; 15:8, 18:8 )
2020.01.26

Az első mérkőzés után volt egy kis lelki és „szakmai” fejmosás. Harag nélkül mentünk a szünetre.

Kezdés előtt a kispadnál tisztáztuk az elvárásokat. A tűz már ott lobogott a szemükben.

Már másképp más mentalitással mentek fel a pályára és kezdték meg a mérkőzést.

Nem ijedtünk meg a lányoktól! Mertünk rajtuk védekezni, mertünk velük ütközni és mertük tőlük elvenni a labdát! Igaz az első negyed csúfos vereség volt, de még így is jobb volt, mint a reggeli kezdés. A második negyedben egy volt közte. A büntetőkkel pedig egyenlő lett a felidei kezdés. (7-5).

Újra kezdjük a mérkőzést! A tűz a szemekben még mindig lobog!

A két utolsó negyedet sikerült elhozni! Szépen játszottunk Igazi csapatként hajtottunk a pályán. Nehéz bárkit is kiemelni!

Zsombor nagyon okosan irányította a csapatott, Zoli jó időben értékesítette a kosarakat, Csibe és Domi szedte a pattanókat! Dávid miután megértette mit kérünk tépte a lepattanókat, szerezte a labdákat.

Bendegúz és Levi támadásban volt kiemelkedő!

Mindenki hozzátette ehhez a mérkőzéshez, amit a legjobban tud!

2020.01.26

Ennek a győzelemnek hatalmas értéke van.
Marad az A csoport, sikerült egy jó ellenfelet legyőzni.

Ami a legjobban tetszett, a meccs előtti határozott győzni akrás.

Jó volt a bemelegítés, mindenkin érződött a koncentráció.

Minden negyedet nyertünk, jól használtuk ki a magassági fölényünket, söt gyorsabbak is voltunk.

A sok pontatlanság ellenére, sikerült egy jó ellenfelet majdnem 30 ponttal megverni.
Bálint pályafutása legjobbját hozta.

Gratulálok a győzelemhez!

A meccs végén csak arra kellett felhívni a figyelmet, hogy tessék egy kicsit jobban örülni egy ilyen értékes győzelemnek, mert a csapat győzelme felülírja az egyéni teljesítmények miatti bosszankodást.

Ezen a reggelen nem ébredtek fel a fúk.

Támadásunkban és védekezésünkben sem voltunk a helyzet magaslatán.

A csapat együtt nem volt itt a mérkőzésen, mintha nem tudnánk kosárlabdázni. Olyan hibákat vétettünk, amit már nem szabad!

Hiába az időkérés, hiába kértünk csak olyat amit már tudunk.

ez a reggel ez ilyen volt. Lusta, akaratszegény.

Kikaptunk egy olyan csapattól akivel szoros akár még győztes meccset is játszhattunk volna.

Node! Remélhetőleg tanultunk ebből a korai mérkőzésből!

2020.01.25

Sajnos a győzelmünk nem igazi győzelem, mert csak nyolcan voltunk a mérkőzésen. Viszont ügyes csapatként küzdöttünk, és mindenki hozzátett legalább egy pontot, hogy nyerjünk. Kiemelném Bianka 15 pontját, illetve Petra, Bence, Dalma és Viki 8-7-6 pontjait. Védekezésünk is javult az előző meccshez képest!

Gratulálok a Csapatnak!

Hajrá BLF!

Kriszta néni

bővebben
6.
BLF Koalák () - Keresztúri SE (Méhecskék)
26
:
50
KK
(4:12; 7:17; 5:8; 4:5, 6:8 )
2020.01.25

Ezen a mérkőzésen egy jobb elleféltől kaptunk ki. Mi mindent megtettünk, amit tudtunk. Lelkesen küzdöttünk, bátran vezettünk labdát, eljutottunk ziccerig, Noémi rengeteg lepattanót szedett, és megtaláltuk az emberünket. Néha még be is segítettünk a másiknak. A védekezésben kiemelném Bencét.  Rengeteget fejlődött mindenki az előző forduló óta.

Nem ismétlem. Nyertünk, de buktunk...

Ezen a mérkőzésen végre már az elejétől kezdve mi diktáltuk a tempót.
Nagy sebességgel, kemény védekezéssel sok labdát szereztünk, és a dobások pontosságával se volt különösen sok problémánk.
A dobott 41 pont a mini korosztályban jónak számít.

Tetszett, hogy a negyedek végén mindenki majdhogynem négykézláb vánszorgott le a pályáról, annyira kihajtotta magát!

Így tovább, sokat fejlődött a társaság, de még csak a verseny felénél tartunk!
Reméljük, hogy a későbbiekben se szakad meg ez a lendület!

2020.01.25

A bajnokság első szakaszát ezzel a mérkőzéssel befejeztük.

Gratulálok a csapatnak, mert az önzetlenség nagy erény és ezt ma a pályán bemutattuk.

SG

bővebben
statisztika
9.
Józsefvárosi KC (Molnár) - BLF Bolhák ()
35
:
37
KK
(14:5; 6:9; 2:3; 9:13, 4:7 )
2020.01.25

A meccs előtt azon izgultunk, hogy megleszünk-e 10 fővel?
Nos, sajnos nem sikerült, így ezt a meccset a szabályok szerint már a kezdéskor elveszítettük...

Nagy kár, mert a pályán - ha csak minimális különbséggel is -, de mi nyertünk.

Az első negyedben a "szokásos" rettegéssel és védekezésnek csúfolt laza nézelődéssel kezdtünk neki a játéknak.
Gyors időkérés után végre kezdte megemberelni magát a társaság, de ez már csak a szépítésre volt elegendő.

A második negyedben azután végre megérkeztünk a pályára, az ellenfelet állva is hagytuk.

Szép volt!

A második félidőben már csak az volt a kérdés, hogy a kiharcolt előnyünket meg tudjuk-e tartani?
Sikerült, bár az utolsó pillanatig meleg volt a helyzet.

Küzdőképességből most jelesre vizsgázott a csapat.
Bár az is igaz, hogy egy jó kezdés tán már nem kellett volna ennyit izgulnunk.

Egy dolgon javítanunk kell mindenképpen: a félidei büntetőket nem szórhatjuk el ilyen könnyen!

2020.01.19

Már a feldobás előtt megnyertük ezt a meccset (is).

A feladat az volt, hogy a pályán is bizonyítsuk be, mi vagyunk a jobbak.

A második meccs jobban sikerült, agresszívabbak, gyorsabbak, pontosabbak voltunk.

Zsombor most is hozta a pontokat, de a védekezése is sokat javult.
Mohamed ilyen jól még sosem játszott.
Sanyi nagyot játszott, de mondhatom az egész csapat nagyot ment.
Két U12-es játékosunk érdemben tudott hozzátenni a meccshez.
P. Krisztián rendkívül hasznosan játszott, csak így tovább!
Kezdünk szépen játszani, voltak igen bíztató jelei a csapatjátéknak is.

2020.01.19

A fordulóban mindenki szerzett mezőnykosarat, mindenki mutatott valami szépet védekezésben, és ami nagyon fontos, hogy kivétel nélkül MINDENKI bátran, szívvel-lélekkel játszott.

Második meccsünkön Berti, P.Bence, Panni és Máté összesen 67 pontot dobott. Bori játéka szuper volt támadásban, illetve ő és Kira is rendkívül harcosan, ellentmondást nem tűrően ment a labdára.

Kellemesen, alaposan elfáradtunk, így ahogy telt az idő, egyre többször elaludtunk védekezésben, de ez most márt nem számított.

Gratulálok a csapatnak, szépen küzdöttünk!

2020.01.19

Ellenfelünk derekasan küzdött, de sokkal gyengébb volt nálunk.

Kiemelném Pécsi Bence támadójátékát, Bence úgy dobott 21 pontot, hogy közben sokat passzolt is és folyamatosan küzdött a labdáért a palánk alatt és mezőnyben is. Milán kreatív és fegyelmezett játéka nagyon hasznosnak bizonyult, Berti pedig hozta a már elvárt játékot támadásban és védekezésben is. Tetszett, hogy az egész csapat sokat passzolt (ez feladat is volt azoknak, akik a Pattogósban edzenek). András és Bence fejlődése látványos volt az első fordulóhoz képest. R.Zsombor fegyelmezetten, hasznosan játszott.

A cél 9 félidei bedobott büntető volt, de a 8 sem rossz :)

A mérkőzést három szemponból vizsgáljuk meg:

1. Kikaptunk 20 ponttal, ami leginkább annak köszönhető, hogy nem védekeztünk agresszívabban.
2. Pál D. Vainer Zs. Melhem M. Árva K. Pacsorasz K. játéka volt kiemelkedő, a többiek hozták magukat, de sajnos volt aki mélyen tudása alatt teljesített.
Kornhoffer L. sikeresen vette az első akadályt, pozitív IBM és 1 dobott pont.
3. A mérkőzést valójában 2:0 arányban nyertük, ellenfelünk hiányos létszámban jelent meg.

Nem volt rossz a játék, a pályán is nyerhettünk volna, kicsit agresszívabbnak kell lenni, ha nyerni akarunk egy ilyen ellenfél ellen.

2020.01.18

A sorozatos rossz játékok és dobóteljesítmények miatt 3 meccs bukó zsinorban. Ezt tudtuk megtörni egy nagyon szép és kemény védekezéssel és egy szép dobóformával.

9 HÁROMPONTOS!!!!

Soha ennyit nem dobtunk. Nem tudom mit ettünk, hogy melegítettünk, de csak ugyan ezt tovább. A védekezésünkben pedig voltak szerzett labdák, könnyű 1-0 ziccerek, amivel sikerült biztosítani mindig a 5-10 különbséget.

A harmadik negyed közepére 20 pont lett és innen kezdtünk kiengedni. Azért nem annyira, hogy nyugodtak legyünk, hiszen vissazengedtük őket 9 pontra, de a győzelem azért nem volt kérdés.

Szabó, Szecs, és Olivér munkáját emelném ki mind támadás és védekezésben.

bővebben
statisztika
15.
Budapesti Honvéd (NKE) - BLF KK - NB II. ()
67
:
58
NB II.
(20:15; 19:12; 17:12; 11:19)
2020.01.17

Sérülések, munka, betegség.... Meg vagyunk tizedelve már lassan másfél hónapja.

Ennek ellénre tartjuk magunkat. A kötelező meccseket így is hoztuk. Ez és a multkori sajnos egy olyan volt, hogyha a teljes csapat ott van akkor nyerhetünk. Ezen a meccsen, jó pár lepattanó, egy két távoli eredményes dobó nem ártott volna és akkor be tudju húzni a meccset.

Így csak " mi lett volna ha" kérdésekre válaszolhatunk ami nem számit.

Remélem lassan azért vissazgyógyulunk és tudunk meglepetéseket okozni.

bővebben
statisztika
16.
Óbudai Kaszások (Girls) - BLF KK/B - GYK ()
71
:
31
GYK
(19:5; 12:11; 4:6; 20:0, 16:9 )
2020.01.12

A második meccsen kikaptunk az ellenfelünktől, de ami ebben a korosztályban a legfontosabb azt megnyertük.
Megnyertük a meccset magunk ellen, az előző fordulóhoz képest, sokkal jobban játszottunk, rengeteget fejlődtünk.

Csak gratulálni tudok a csapatnak, nagyon jó úton haladunk.

Dominik fantasztikusan játszott, Farkas Milán rendkívül hasznosan és okosan játszott, Máté újoncnak számított ebben a bajnokságban, de felvette a ritmust és a bátorsága pontokban is megmutatkozott.

Ennek a teljesítménynek meglesz a jutalma!

2020.01.12

Erre a győzelemre nagyon büszkék lehetünk.
A lányok magassági fölényétől nem ijedtünk meg, az első pillanattól felvettük a kesztyűt.
Az első negyedben szoros két pontos vereség, a második negyedben szintén kikaptunk kettővel.

A félidei büntetők remekül sikerültek, összességében egy pontos hátránnyal kezdtük a második félidőt.

Már a harmadik negyed is jól sikerült, a negyedikben egyértelművé tettük, hogy nyerni szeretnénk.

A siker egyik kulcsa, az agresszív védekezés volt.

Gratulálok mindenkinek, ezen a meccsen 11 ember tett hozzá a győzelemhez, nehéz bárkit kiemelni, mert mindenkinek voltak remek pillanatai.

Berti és Bendegúz pontjai, Dominik lepattanói és Dávid védekezése volt kimelkedő.

2020.01.12

Az ellenfelünk szó szerint nekünk rontott az első pillanattól kezdve.
Erre a válaszunk nem a férfias küzdelem, inkább a gyáva megfutamodás volt.
Sajnos ebben a játékrészben nem volt egy játékos sem, aki tartást adott volna a csapatnak, így hát csúfos verés lett a negyed vége.

A második negyedben Erhardt F. végre valóban "vezette" a társait!
A negyedet döntetlennel zártuk, és bár a Beszterce védekezése és játékstílusa cseppet sem változott, már mi is megérkeztünk a pályára.

A szünetben azt mondtam, hogy innentől egy új meccs kezdődik.
Nem a győzelemért kell harcolni - az már úgyis elúszott -, hanem a férfias becsületünkért.
Így is lett, a második félidőt mindössze hat ponttal buktuk, de akkorra már Bodor Cs. kiválásával egy magasemberünk nélkül játszottunk.

Tanulság van bőven, ezeket az öltözőben elmondtam.

A bajnokság tulajdonképpen most kezdődik, erre fel kell készülni megfelelő szellemben.
Elsősorban agresszivitásban kell nagyot fejlődni!

Misi bácsi

bővebben
statisztika
19.
Óbudai Kaszások (Békási) - BLF KK/A - GYK ()
43
:
45
GYK
(4:8; 10:13; 6:6; 12:6, 11:12 )
2020.01.11

Következő mérkőzésünket saját magunk nehezítettük meg. Továbbra is pontatlanok voltak a befejezések, amiből az következett, hogy kevés pontokkal jöttünk le a pályáról. Nem a megoldással vannak / voltak a problémák, hanem a koncentrálással , kemény, pontos  befejezéssel!

2020.01.11

Vissza kellett szokni a mérkőzések hangulatához. Többé-kevésbé sikerült is. Amit a tavalyi évben elkezdtünk tanulni és a héten gyakorolni azokat a mozdulatokat láthattuk a pályán elvétve. A mérkőzés fej fej mellett halad. Három negyed is döntetlen lett. Az első negyedet és a büntetőket nyertük meg egy-egy kosárral. Így ma mi jöttünk ki győztesen.

Koncentrációnk nem volt a helyzet magaslatán, sok kihagyott helyzetünk volt. A mérkőzés vége szorosra sikeredet.

Győztes mérkőzéssel tértünk vissza ez már jó jel.

2020.01.08

Józsefvárossal mindig kiélezett kemény meccseket játszunk. Ez most sem volt másképp.

Viszont lehetett érezni, hogy mind a két csapat a hosszú szünet utáni bejgli ledolgozását tartja a legfontosabbnak.

Senki nem akart hirtelen mozdulatot tenni, nehogy visszajöjjön valami. Ezért a tempó olyan kényelmes volt (nem öreges, csak kényelmes). Sajnos a végére a különbség ez volt.

Ha egyszer-egyszer a tempót tudjuk növelni, már nem lett volna gond. Végig 4-5 pont volt a meccs, egyik csapat sem tudott elhúzni.

Elsőre nem volt rossz teljesítmény, remélem majd a bejgli eltünése után a tempó és a pontosság is fokozódni fog.

2019.12.15

6 hatod: (8-4; 0-8; 2-2; 0-16; 6-5; 0-11; büntető: 1-3;)

Ellenfelünk nem volt könnyű, de könnyebb volt, mint az első meccsen. Cél volt, hogy többet játszhassanak, akiknek az első meccsen kevesebb játékperc jutott.

Berti 27 dobott pontjával megnyertünk három hatodot, egyet pedig döntetlenre hoztunk Luca kosarával. Nagyon örültem Edina és Bori 4-4 pontjának és Domi élete első mezőnygóljának is. Látszott a csapaton, hogy elfáradt, ami a rengeteg hibában nyilvánult meg. Lépéshiba, eladott labdák, vakon indítások. Védekezésben is megzavarodtunk, aminek az eredménye jó pár perces kaotikus rohangálás volt. Ezeken hogy tudunk segíteni? Természetesen sok-sok gyakorlással, edzéssel. :)

Azt gondolom, a célt ismét elértük, hiszen mindenki fejlődött, megtapasztalt valami újat.

2019.12.15

6 hatod: (10-8; 7-0; 0-16; 8-4; 4-11; 0-3; büntető: 5-7;)

A 2. Párduc fordulónkon 4 játékosunk sem jöhetett velünk, mert ebben az időben U11-es mérkőzésen léptek pályára. Így három új, első meccses játkosunkkal is épphogy megvoltunk 12-en.

Az első két hatodot elvesztettük, így nem volt könnyű dolgunk, tudtuk, hogy a maradék 4 hatodból minimum 3-at nyernünk kell. Látszott, hogy a 2. félidőben nem vagyunk képesek mindhárom hatodot megnyerni, így a félidei büntetők előtt megbeszéltük, hogy amennyiben ügyesen teljesíti a csapat a meccs hátralévő célkitűzéseit, a győzelem a büntetőkön fog múlni. Minden egyes bedobott büntetőn állhat, vagy bukhat a meccs. 7 bedobott büntetővel sikerült megnyernünk a büntető játékrészt, ami elég volt a végső győzelemhez is.

Berti 25 és Panni 15 pontja szép teljesítmény támadásban, védekezésben pedig Lucát emelném ki. Örültem neki, hogy M. Milán és R. Zsombi fegyelmezettsége sokat javult a játékban és a kispadon is, csak így tovább! Dominiknak és S. Zsombinak élete első meccse volt, mindketten sikeresen értékesítették a félidei büntetőjüket. Edina is első meccses volt, ő most nem szerzett pontot (no de majd a második meccsen :)

2019.12.15

A második mérkőzésen már hivatalos eredmény született.

Az öröm tovább tartott a kelleténél, az első váltásunk még lelkileg az ünneplés hatása alatt volt.
Egyetlen árva pontocskát se sikerült összehozniuk!
Még szerencse, hogy a védekezésünk keménysége miatt az ellenfél is csak egy kosárig jutott...

A továbbiakban már ismét felébredtünk, és a győzelem se volt kérdéses.

Köszönjük a szülőknek a szurkolást és a végén a csokiesőt!

2019.12.15

Hát, kérem, itt és most kisebbfajta csoda történt!

A mérkőzés előtt kiderült, hogy az ellenfelünkben több túlkoros gyerek is szerepelt, ezért a meccset hivatalosan 2:0 arányban megnyertük.

Erről azonban nem tájékoztattuk a gyerekeinket, nehogy belekényelmesedjenek a helyzetbe.

Nem is történt ilyesmi. Magassági fölény és korosztályos különbség ide, vagy oda; a meccset a pályán  is megnyertük!

Méghozzá a csapat, de különösen Pécsi Bence (23 pont) hathatós teljesítményével.

Így védekezni, ilyen sebességgel játszani még nem láttuk ezt a társaságot.
Igazán jó volt látni, hogy mindenki kivette a részét a sikerből.
Persze javítani és tanulni való lesz még bőven, de ezzel a hozzáállással még több meccset is meg lehet majd nyerni a továbbiakban.

2019.12.14

A második meccset a lelkes kűzdelemmel lehetne röviden jellemezni. Kiemelném Bianka és Andris teljesítményét. Kevesebb sikeres kosarunk volt, és rengeteg hibás labdavezetésünk. Sokat kell még gyakorolni ezeket. Az embereink gyorsabbak voltak és könnyedén megvertek minket. Ennek ellenére hajtottunk, ami remek, csak kevés egy győzelemhez.

A vesztes meccsek ellenére úgy látom, rengeteget fejlődtek a gyerekek az elmút egy hónapban. Ehhez gratulálok!

2019.12.14

Izgalmas és szoros mérkőzést játszottunk a KLKS csapata ellen. Az első félidőben felváltva vezetett a két csapat. Gyönyörű ziccereket dobtak Noémi és Bianka, Andris és Bence. Külön kiemelném Noémi rengetek lepattanóból megszerzett labdáit. Sajnos elfáradtunk a 2. félidőre. Sokszor csak fogócskáztunk az emberünkkel, van még mit tanulnunk a védekezést illetően. Mindezek ellenére mindenki odatette magát, küzdött és hajtott. Majdnem mindenkinek sikerült ezt legalább 1-1 ponttal is megerősíteni.

2019.12.12

Egy hete a Gödi SE csapatát idegenben 30 ponttal győztük le.
Ilyenkor egy csapat hajlamos a visszavágóba belealudni, erre fel is hívtam a játékosok figyelmét.

Az ellenfél ráadásul erősebb felállásban lépett pályára, mint a múlt héten.

A srácok láthatólag megértették a mondanivalómat, mert nagyon fegyelmezetten és eredményesen kezdtük a meccset.
A gödiek talán meglepődtek a védekezésünkön, talán nem hangolódtak még rá a meccsre, mindenesetre az első félidőben az történt a pályán, amit mi akartunk.

Félidőben az öltözőben felhívtam a figyelmet arra, hogy amelyik csapat elhiszi, hogy már megnyerte a mérkőzést, az el is fogja veszíteni azt.
És lám...
A Göd védekezést váltott, kijöttek egész pályára, és rendre elvették a labdát, amiből kosarakat is szereztek. (Vagy mi adtuk oda nekik(?), ez csak értelmezés kérdése.
Időkérés, gyors terv felvázolása a helyzet kezelésére.
Sajnos nem mndenki értette meg, hogy mit akartam, újabb nehéz periódus következett.
jellemző, hogy ebben a negyedben az ötödik percben szeretük az első pontunkat - büntetőből.

Csakhogy az ellenfél nem bírta kondival a saját tempóját, és amikor kifulladtak, akkor ismét a mi perceink következtek!

Összességében: tanulságos, és a továbbiakra nézve hasznos két mérkőzést játszottunk a gödi srácokkal. Nekik is gratulálok, és külön köszönet az edzőjüknek, hogy nem zónáztak!
Köszönöm továbbá, hogy bemutatták nekünk az egészpályás védekezést, ami ellen - úgy tűnik - nem tudunk még jól játszani.

Legalább tudjuk, mi a teendőnk a jövőben.