58
OJB
(6:17; 15:13; 18:14; 13:14)
2018.11.11

Álmos bemelegítés, de jó kezdés. Az első negyed után úgy tűnt, bár a támadójáték akadozik, a védekezés rendben van. Mikor végre nyugodtan hátra dőlhettünk volna, akkor jött a rövidzárlat: kapkodás, rossz döntéshozatal, vállalhatatlan megoldások. Egy dologban bízhattunk, és az pedig a jó védekezés és a lepattanózás volt. Ez a két statisztikai mutató, ami végül a győzelmet jelentette, hiszen a labdák nagyrészét kidobtuk az ablakon (harmatgyenge dobószázalék és 25 eladott labda...).

A védekezés tehát alapvetően rendben volt (igaz a besegítőnek besegítő ember rendre elkésett, ami ma szerencsére belefért), de a támadást helyre kell tennünk és ez hatványozottabban igaz a dobásokra (dobáskiválasztás, ritmus, mentális felkészültség, intuitív döntések stb.), mert láthatóan egy közepesen erős behúzódó védekezés is nagy gondokat tud okozni a gépezetben. Ezek ellenére a hozzáállással nem volt gond, és kiharcoltuk a győzelmet. Gratulálok!

2018.11.11

Ha egy csapat azt hiszi magáról, hogy ő a Golden State Warriors és mindeki aki benne játszik, az 50% hárompontost dobó Stephen Curry.......... Akkor ki fog kapni.

Mi egy félideig ezt hittük.

Aztán egy félidei lecseszést és egy kicsit keményebb védekezést követően az ellenfél nem tudott kosarat dobni. A mi helyzetkihasználásunk is gyatra volt az elején, de aztán fokozatosan javult.

Az utolsó negyedre ledolgoztuk a 11 pontos hátrányt és 8 pontra fordítottuk.

A fejetlen, mindenki azt csinál amit akar taktikával -11. Az edzői utasításokat, taktikai fegyelemmel párosítva +19.

2018.11.11

Szezonnyitó fordulónkon a csapat fele élete első meccsét játszotta, gratulálunk nekik! A csapat rögtön két fontos feladatot is kapott: 1, legyen vidám, hiszen azért járunk meccsekre, mert szeretünk kosarazni,  2, legyen bátor, mint egy oroszlán (vagy párduc :). A feladatokat többé-kevésbé végrehajtottuk, de még van hova fejlődni bátorság terén. Sebaj, előttünk a szezon! :)  Első ellenfelünk erősebb volt, ezt a játék minden szegmensében érezhettük. Nem baj, ha kapunk sokkal erősebb ellenfeleket, ha tudunk belőle tanulni ezt-azt. 16 dobott ponttal természetesen nem lehet meccset nyerni, de láthattunk szép megoldásokat. Bianka, Maxim és Berti tűnt a legbátrabban küzdőnek, de mindenkinek volt szép megmozdulása. Első meccsnek jó volt, sok-sok gyakorlás hiányzik, de hamarosan lesz esélyünk ilyen ellenfelekkel szemben is. Gratulálok!

2018.11.11

Második meccsünkön egy jóval gyengébb ellenfelet kaptunk, ami ezúttal kifejezetten jól esett. Kellett a sikerélmény, jó volt megnyerni az első meccsünket. :)  Ellenfelünk becsülettel küzdött, de Berti, Bálint és Bianka összesen 31 pontot érő támadójátékára nem volt ellenszerük. Berti öngólját is megbocsátjuk, most az egyszer :) Természetesen rengeteg a tanulni, gyakorolni való, sok a dolgunk az edzéseken, de a csapat bátorsága nőtt és jó volt nézni a lelkesedést. Szülőknek, tesóknak, még meccsen nem játszó csapattársaknak köszönjük a sportszerű szurkolást! Találkozunk ugyanitt a következő fordulón.

2018.11.10

A múltheti hosszabbítás során elszenvedett vereségünk utáni csalódottságunkat szerettük volna ma egy győzelemmel enyhíteni. Továbbra is a gyors és pontos játékra hívtam fel a figyelmet, és ma végre ez is összejött. A második negyedtől kezdve már csak két célt állítottam a csapat elé. Mindenki játszon eleget és dobjuk meg a 100 pontot. Ugyan csak előbbi sikerült, de ezen azt hiszem, senki sem bánkódik, ráadásul a hazai pályát is végre piros jegyzőkönyvvel hagyhattuk el.

Kellett már nagyon egy ilyen mérkőzés, hogy végre áttörjük a gátjainkat. Ugyan még bőven a csapatépítés folyamatában vagyunk, de  egyre inkább szokjuk egymást, amivel együtt jár a bizalomnövekedés is. Jól és nagy sebességel játszottunk, és kerestük egymást a pályán (26 gólpassz), ami meg is hozta az eredményét. Gratulálok a csapatnak!

2018.11.09

Sajnos a mosatni problémáink egy dologra vezethetőek vissza: Nincs jó helyzetkihasználásunk.

Az ellenfél mindent megtett, hogy meccsben tartson minket. Ők se használták ki jól a helyzeteiket. De sajnos nem tudtunk értékesíteni.

Megbeszéltük, hogy mire fogunk fókuszálni. Reméljük a munkával és figyelemmel megoldjuk.

2018.11.07

Jól kezdtünk, de sajnos a második féidőre jelentkeztek a problémáink. Nehezen tudunk támadásokat fegyelmezetten felépíteni és kihasználni.

Sajnos a könnyű helyzetek is problémákat okoznak nekünk. A labdát pedig nagyon könnyelműen kezeljük. sok eladott labdánk van. Viszont a védekezésünkre és a kitartásunkra nagyon is tudunk támaszkodni.

2018.11.04

A játék célja, a labdát a kosárba juttatni. Ellenfelünk fiatalabb volt mint mi. Ennek köszönhetően nehezebben szereztek kosarat ellenünk és nagyon sok labdát tudtunk mi, lopni tőlük.

SOK ZICCERT HAGYTUNK KI KÖNNYŰ HELYZETEKBEN!

A többi a statisztikából kiderűl. Kiemelném Bendegúzt, aki a pályáralépéstől a lefújásig, nagyon fegyelmezett pontos és okos volt.

2018.11.03

Ellenfelünk szerkezetileg teljesen fölénk nőtt, és ahogy azt várni lehetett, megkaptuk a szezon első zónáját is. Védekezésben a duplázásra és a jó ütemű rotálásokra fektettük a hangsúlyt (kisebb-nagyobb sikerrel), míg támadásban vagy kintről voltunk sikeresek, vagy - többszöri kérés után - megtaláltuk a gyűrű alatt tátongó lyukat és jó ütemben léptünk be egy-egy betörés alkalmával. A 2:2 védését sokszor csúnyán elrontottuk, így ellenfelünk dobógépe köszönte szépen, élt a lehetőséggel. Szépen küzdöttünk, kétszer is megléptünk 10 ponttal, de talán a rutintalanság számlájára írható az, ahogy sikerült ezt "elszórakozni". Ugye ahogy a mondás tartja: megszerezni könnyű, megtartani nehéz...jó tanulópénz volt!

Fájó vereség, de remélem mindenki látta, mik voltak ma  fő hiányosságok (kommunikáció, agresszivitás, gyors indítás). Sok jó teljesítmény született, de az Ati-Barni kettőst külön kiemelném. Előbbi szemtelenül fiatal kora ellenére mindig meg tud lepni higgadt és tudatos játékával (nem mellesleg ma ő mentette hosszabbításra a meccset), utóbbi az egész mérkőzésen hihetetlen energiákkal dolgozott, mind a támadó, mind a védő oldalon.

2018.11.03

35 percig tompák voltunk. Nem ment annyira a dobás és fejvakaróan buta, eladott labdákat csináltunk. Sajnos az ellenfél zónáját nem támadtunk megfelelően. Amikor sikerült taktikai fegyelmet gyakorolnunk, akkor tudtunk üres dobásokat végrehajtani.

Ahogy közeledett a meccs vége és a különbség -10 pont is volt, egyre jobban kezdtünk megkeményedni. Szigeti, Csaba és Áki 5 faulttal elhagyta a játékot. A maradék ember próbálta pótolni a súlyt és magasságot. Rájöttek, hogy kemény védekezéssel megoldható.

Sikerült fegyelmezett és jól védekező 5 perccel megfordítani a meccset.

2018.10.30

Nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, volt szerzett labdánk, amiből könnyű kosarat dobtunk. Ha kellett távolról is szereztünk pontot. Mindenki játszott és szépen tudott besegíteni.

Voltak apróbb botlások, de soha nem ment el a meccs ezeken. Kiemelni nehéz lenne valakit, mert az a többivel szemben nem lenne fair.

2018.10.28

Egyet kértem a meccs elején: Ne lassuljunk, ne játszunk öregesen, mert az ellenfélnek kedvez és akkor nehéz meccsünk lesz.

Lassuak voltunk és ezért megvertek minket. Abból amit kérek és gyakorlunk 2 hónapja, semmi nem valósult meg. Azon kívűl borzasztó rosszul dobtunk!

Sűrűn cseréltem, hogy ki lesz az aki egy kis szikrát gyújt a csapatnak, de Ádámon kívűl (aki csak átlagosan játszott) senki nem tudott beindulni. Nagyon frusztráló nézni, ahogy helyzeteket alakítunk ki és utána téglákat dobálunk.

Frusztráló vereség ami elkerülhető lett volna!

2018.10.27

Igaz gyengébb ellenfélt kaptunk estére, de végre elkezdünk kosárlabdázni. Agresszív védekezésünk miatt labdát szereztünk és a szerzett labdákat értékesítettük is pontokra. Emeltük a fejünket, passzoltunk végre csapatként működtünk. Nem volt egyénieskedés . Megálltunk passzoltunk. Sok olyan dolgot csináltunk, amit tudunk.

Edzésen sokkal több fegyelem és koncentráció szükséges.

2018.10.27

Sajnos ezen hétvégén nem voltunk ott fejben. Előző hétvégi játékunk ma nem jött ki. Egészen a negyedik negyed végéig. Addig nem védekeztünk, bárki dobhatott kosarat az ellenfél játékosi közül, mi engedtük. Nem használtuk az eszünket, nem csapatjátékot játszottunk. Nem mentek a passzok. Rohangáltunk össze-vissza. Majd egyszer csak át ált az agyuk a gyerekeknek és elkezdünk kő keményen védekezni, labdát szerezni, ziccereket dobni.

Ezzel nyertünk! Nem tudom, miért kell ezért üvölteni velük!?

Ha hamarabb ébredünk sima győzelem. Ugyanis képesek vagyunk ennél sokkal többre!

Edzésen dolgozunk tovább, következőre nehezebb ellenfelek jönnek.

2018.10.27

A fáradtság nagy úr, hiába kapott ki mind a két csapat közel azonos különbséggel a Kaszásoktól, a zuglóiak a pihenőt kihasználva gyakorlatilag átfutottak rajtunk ezen a találkozón. Nagyon sok érthetetlen hibát vétettünk, a korábban látott bátor játéknak nyoma sem volt az első félidőben, így nagyon gyorsan eldőlt a mérkőzés.

Próbáltunk a saját dolgainkra figyelni, megoldani egy-egy helyzetet ügyesebben, gyorsabban reagálni a labdavesztésekre, de érződött, hogy nem tudunk két meccsel a lábunkban (még) kétszer a szebbik arcunkat mutatni. Ellenfelünk megérdemelten zsebelte be a győzelmet, gratulálok nekik, reméljük legközelebb jobban meg tudjuk majd nehezíteni a dolgukat.

Nem kell keseregnünk, voltak hiányzóink is az első fordulóban és hosszú még a bajnokság, tanulnunk és fejlődnünk kell az edzéseken, hogy az ilyen nehéz meccseken legyen győzelmi esélyünk. Gratulálok az újoncoknak az első hivatalos kosárlabda mérkőzéseikhez, sokan fel is iratkoztak a pontdobók közé, csak így tovább lányok, fiúk!

2018.10.27

Bátor és harcias játékkal vetettük bele magunkat a sok ügyes, és nálunk tapasztaltabb gyermeket bevető óbudai csapat elleni első mérkőzésbe. Ellenfelünk ugyan tartotta végig előnyét, de sokáig sikerült magunkat is észre vétetnünk egy-egy szép támadással vagy védekezéssel. A különbség ugyan növekedett, de a lelkesedésünk nem csökkent, mindkét ötös a tőle telhető maximumot hozta, így tisztes távolból üldöztük a sötét mezeseket.

A büntetőkre sem lehet panaszunk, a játék képe pedig a második félidőben sem változott sokat, ugyan itt is a Kaszások akarata érvényesült főleg, de mi a saját képességeinkhez mérten jól vettük fel a kesztyűt velük.

A vereség ellenére nem lehetünk csalódottak, a ma pályára lépő 11 játékosból csupán négyen szerepeltek tavaly is a bajnokságban, 7 újoncot avattunk, ráadásul sokkal erősebb ellenfél ellen kezdtük meg a szereplésünket, mint az elmúlt szezonban bármikor. Ismerkedünk még az új versenyrendszerrel, de már most is voltak szép számban biztató jelek, hogy a jövőben sem kell megijednünk senkitől!

2018.10.26

Két nyeretlen csapat találkozott, de nagyon bíztam benne, hogy a mérkőzés végén mi örülhetünk. Ehhez nem kértem egyebet, mint gyors és agresszív játékot. Úgy tűnt, a harmadik negyedben sikerül érdemben lezárnunk a meccset, de ismét sikerült naggyá tennünk aktuális ellenfelünket. Szerencsére ebből most nem lett baj, mert a negyedik negyedben új erőre kaptunk és sikerült bedarálnunk a becsületesen küzdő hazaiakat. Az összeszokás rögös útját tapossuk, rengetegszer fájóan akadozik a játék, de ma végre sikerült kihasználnunk, hogy egy lassú emberfogást kaptunk. Jól működtek a betörések, megvoltak a passzok (főleg ha volt labda nélküli mozgás is), és ma mindig jött egy tripla, amikor már égett a ház.

A győzelemhez gratulálok, de a büntető továbbra is nekünk büntetés...

2018.10.26

Röviden tudom a meccset összefoglalni: Mi nem azt csináltuk amit gyakorlunk és tanítok. Az ellenfél pedig a játék minden részletében jobb volt nálunk.

Kikaptunk 28 ponttal. Kaptunk 12 hármast. 36 pont. A matek mindenkinek megy.

Hány hárompontos volt emberről: 0

Olyan szépen és fegyelmezetten járatta az elite a labdát, hogy öröm volt nézni. Sajnos a vesztes csapat edzőjeként és szép volt nézni, ahogy a labda járt. Nem állt senkinél, csak akkor ütötték le a labdát, ha céljuk volt vele.

Nálunk nagyon sok álló helyben történő leütés volt. A védekezésnél nem raktunk nyomást a labdásra és a lepattanókat rendre az ellenfél szedte össze.

Reméljük ez egy ébresztő volt a csapatnak!

bővebben
19.
BLF Kenguruk () - Dunaújvárosi Sárkányok (Szelek)
61
:
67
Süni
(10:18; 16:13; 2:6; 11:20, 22:10 )
2018.10.21

Ma a döntőért utazhatunk vissza Dunaújvárosba.

Az öltőzőben ma is megbeszéltük, hogy ez egy szép eredmény, amit tegnap elértünk, hiszen a II. Süni Kupa, első fordulóját megnyertük! Ma az esély meg lett volna, hogy nyerjünk, de nem így alakult. Nagyon szépen játszottunk, felvettük a küzdelmet a korosztályban nagyobb dunaújvárosi csapattal.

A jó védekezésünkkel és gyors támadásainkkal kihoztuk a negyedeket döntetlenre!

Jöhettek a győztes meccsért a büntetők, sajnos (talán ez volt a nap legszomorúbb hátránya) nem sikerült csak! 3 büntetőt bedobnunk, az ellenfélnek pedig lényegesen többet értékesített!

Így a mi nyakunkba kerülhetett az ezüstérem! Szomorkodásra nincs okunk!

Dolgozunk tovább ez a hétvége egy jó alapot mutatott a jövő heti Kenguru fordulóra!

Mindenkinek hatalmas dicséret!

Jó pihenést!

Hajrá BLF!

Ági néni, Misi bácsi

bővebben
20.
BLF Kenguruk () - Dunaújvárosi Sárkányok ()
118
:
18
Süni
(32:4; 25:6; 3:2; 32:0, 26:6 )
2018.10.20

Második mérkőzésünk (Dunaújvárosi Sárkányok) már nehezebb volt. Ellenfelünk masszívabb, gyorsabb, labda biztosabb gyerekekből tevődött össze. Ennek ellenére nem ijedtünk meg tőlük. Szünetben megbeszéltük, hogy sokkal keményebben fogunk védekezni, ez meg is történt. Találataink viszont (kintről) úgy tűnt, hogy gyengült mégis sikerült többet dobni az előző mérkőzésnél.

Nagyon pozitív volt, hogy nem volt önzőzés a pályán csapatként játszottunk! Sokat passzoltunk, segítettük egymást.

Mindenkit ki lehetne emelni a két mérkőzésről, de Forgó Balázsnak ez volt élete első mérkőzése és nagyon szépen megállta a helyét támadásban és védekezésben is!

Gratulálok!

Holnap a DŐNTŐBEN játszunk!

Hajrá BLF!

bővebben
21.
Dunaújvárosi Sárkányok (U14) - BLF KK-PM/S ()

A mérkőzésen két momentum említésre méltó:
1. Az első félidőben semmi közünk nem volt a védekezéshez. A félidőben megbeszéltük, hogy a védekezés fogja meghozni a sikert. A második félidőben sem tudtunk,technikailag pontosabban védekezni, ugyanúgy megvoltak a hibák, de egy dolog változott, ez az akaraterő!
Nem tanultunk meg jobban védekezni a második félidőre, de az akaratunknak hála, az ellenfelet több hibára tudtuk kényszeríteni. Valóban a védekezésünk "feljavulása" hozta meg a győzelmet.

2.Támadásban végig önzetlenül játszottunk (26 gólpassz), sok támadást 8-10 másodperc alatt fejeztünk be, ráadásul kosárral. A kapkodást felváltotta a gyors és pontos támadás (csak 16! eladott labda). Több olyan alkalom volt, mire az ellenfél eszmélt, hogy védekeznie kéne, már rég berámoltuk a két pontot.
Külön öröm volt, hogy mindenki részt vett a támadásban, kevés leütés sok passz!

Gratulálok a csapatnak a hétvégi teljesítményéhez!

Elkezdődött a Kenguruk (U11) szezonja.

Dunaújvárosba utaztunk a II. Süni kupára.

Első mérkőzésünket a Sárbogárd ellen kezdtük. Néhol izgulás, idegesség volt felfedezhető, de ezt a lányok-fiúk hamar leküzdötték. Hét elején nem gondoltam volna, hogy így összeérik a csapat, de péntekre kezdet beérni a munka, mára pedig be is teljesedett. Keményen védekeztünk, labdát szereztünk és MINDENKI dobott pontot!

2018.10.20

Az első kérésem a csapathoz, hogy kezdjünk erősen és próbáljuk elvenni az ellenfél kedvét a játéktól.
Az első negyedben ez sikerült. (21:0)
Képzetebbek voltunk, mindenki dobott pontot, többen egyéni legjobb teljesítményüket produkálták.

Nehéz egy embert kiemelni, mert mindenki teljesítette a rá kiszabott feladatot, de Dávid játéka felülmúlta a saját elvárásait.
(Én tudtam, hogy képes lesz rá!)

Nagyon szépen játszottunk, igazi csapatként rohantunk át az ellenfelünkön.

2018.10.19

A védekezésünk már most nagyon tudatos és kemény. Reméljük ez csak tovább fog javulni. Szép váltásokat, gyűrű közelében fegyelmezett védekezést mutattunk be.

Távoli dobásaink jobban estek be, igaz abból sokat nem vállaltunk. Nem is volt baj, hiszen sok helyzetet alakítottunk ki közelről. Sajnos ifjú centereink, ma kicsit szégyellősködtek és olyan helyzeteket nem dobtak be, amit illene.

Előnyünk az utolsó negyedre egyértelművé tette a meccset.

2018.10.19

Nem voltunk a legjobb formában, se védekezésben, se támadásban. De annyira voltunk éberek, hogy a jobb képzettségünk kiütközött, és ennek köszönhetően szép lassan növeltük a különbséget.

A dobások nem estek annyira mint szerettük volna, de Szigi közeli játéka, ami egyre technikásabb és jobb kisegített minket. Martin első meccse és a védekezése kiváló volt.

Szerencsére bárkit küldtem, mindeki tett hozzá a játékhoz.

2018.10.14

Szerkezetileg megint nem mi voltunk a favoritok, így ismét a sebességre hívtam fel a figyelmet. Az első negyedben ezzel nem is volt gond, de a második etapban teljesen szétesett a játékunk, ellenfelünknek pedig átjáróház volt a "védelmünk", így ért váratlanul a félidei eredmény (27-37). A hátralévő időben csak futottunk az eredmény után, de igyekezetünk csak a kozmetikázásra volt elég. Sajnos amíg alap dolgokat nem csinálunk meg (besegítés, labda nélküli mozgás, a játék olvasása stb.), addig az ellenfeleken kívül saját magunk leszünk a legnagyobb gátló tényezői a játékunknak. A 11 kihagyott büntető pedig no comment...

2018.10.14

A mai fő célunk, a tudásunk felmérése volt.
Remek meccset játszottunk, sajnos a második félidőre agyilag kikapcsoltunk.
A vereség ténye csak azért fájó, mert simán nyerhettünk volna.
77 dobott pont!
Ennyinek elégnek kellett volna lenni, de a védekezésünk teljesen összeomlott.

Összességében. csak gratulálni tudunk, látszik az elvégzett munka, látszik a fejlődés.
Megéri melózni az edzéseken, kicsitt nagyobb koncentrációval még eredményesebbek lehetünk!

Csak dícsérni tudok mindenkit, mindenki tudott pozitívat hozzátenni, csak így tovább!

2018.10.14

A Regionális bajnokság egyik top csapata látogatott hozzánk, de egyáltalán nem felemelt kezekkel mentünk fel a pályára, hanem egyből nekik ugrottunk. A nagy igyekezetbe rengeteg hiba csúszott, de ellenfelünknek is többször bedeszkázták a gyűrűt, így meglógni egyik csapat sem tudott a másiktól. Sajnos a második negyedben volt két rövidzárlatunk, így innentől kezdve "fogócska" volt a pályán. 31-48-nál már úgy tűnt, végképp kezd elúszni a hajó, de szerencsére ezt a csapatot nem olyan fából faragták, hogy csak így feladja. Egy utolsó nagy lendülettel, minden energiánkat felemésztve egészen 4 pontra megközelítettük ellenfelünket, de sajnos a mérkőzésnek vége lett. Pedig ha még van egy kis időnk...

Büszke vagyok a csapatra, mert egy másodpercig sem adta fel, és ennek a hozzáállásnak majdnem meglett a gyümölcse. A kizárásokra és az emberelőnyös szituációk megoldására azonban érdemes lesz nagyobb figyelemmel lenni a későbbiekben. Örülök továbbá annak is, hogy mentálisan egy-két kilengésen kívül szintén rendben voltunk.

2018.10.14

Sajnos sérülések (és egy nem elkészült sportorvosi engedély) tizedelték meg csapatunkat a bajnokság első mérkőzésén. Nagy lendülettel kezdtünk (18-2), hogy aztán a második negyed elején ellenfelünk nem túl acélos zónája ellen a saját nevünket is elfelejtsük (2-15 ebben a négy perces peridósuban). Gyermeteg hibák tömkelegét követtük el az egész mérkőzés során, de ellenfelünk még nálunk is többször hibázott. Szerencsére ma ez a teljesítmény is elég volt. Gratulálok a győzelemhez!