78
NB II.
(27:20; 19:11; 12:16; 23:31)
2019.05.19

Az elején nagyon jól indult a mérkőzésünk. Rendre tudtunk kosarakat szerezni és az első félidőt lehoztuk.

Sajnos a második félidőre az ellenfelünk felébredt és távoli dobásokkal veszélyesek lettek. Ha pedig megállítottuk őket akkor leadták magas és tapsztalt centerüknek.

Hála égnek a végére felébredtünk és a végjátékot higgadtan lehoztuk. Nagyon szép szezon volt, és megmutattuk, hogy a hibáink ellenére a legjobbak között a helyünk. Jobb edzések és pontosabb megoldások fognak magasabbra juttatni minket.

Gratulálok a győzelemhez! Büszkék lehetünk!

2019.05.18

Ellenfelünk mérkőzést akart nyerni, mi bajnokságot. Kétarcú teljesítménnyel a páratlan negyedekben borzalmasan, a páros periódusokban lehengerlően játszottunk. Voltak hiányosságok a védekezésben, de a sok tripla, és a nagyobb sebességi szintre kapcsolás már olyan előnyt jelentett, amivel a kevés fővel felálló ellenfelünk nem tudta felvenni a versenyt.

Gratulálok a bajnokság megnyeréséhez, de még van egy becsületbeli ügyünk a jövőhéten. Ahhoz a 7+SC csapatához megyünk, akik ősszel hosszabbítás után vertek meg minket a Bogáncs utcában. A mérkőzés tehát papíron tét nélküli lesz, de mi nem arról vagyunk híresek, hogy ennek ellenére ne akarnánk győzni. Még egyszer gratulálok!!!

Pajor Dávid

(U.I.: Köszönjük a népes szurkolótábor folyamatos buzdítását!)

2019.05.18

A mérkőzés eleje nagyon jól ment. az első váltás és az első cserék rendesen pakoltak a különbségre.

Sajnos a második negyedben visszavettünk a tempóból és a különbség is visszaesett. Csak 7 ponttal fordultunk.

Végre a harmadik negyedben nem adtuk ki a vezetést a kezünkből, igaz az eredmény egy gyenge 15-9 lett. 13 pontos vezetés. Mi baj lehet, nem?

Negyedik negyed: Négy perccel a vége elött az ellenfél vezet 1 ponttal. Időkérés a részünkről. Fejbe helyreraktuk a dolgot és ez volt az egyetlen alkalom amikor az ellenfelünk vezetést szerzett. A végjátékban sikerült okosabban védekezni és a támadásokat is pontosabban befejezni.

2019.05.18

Szerettünk volna visszavágni a 12 pontos vereségért, és az első negyed azt mutatta, hogy a srácok nem csak a levegőbe beszéltek, amikor győzelmet ígértek a mérkőzés előtt. A második félidőben ellenfelünk átállt zónára, de szerencsére jó passzokkal és belépésékkel sikerült megtörnünk, így feladták ezt a fajta védekezést. Az utolsó percek a keresztúri meccshez hasonlóan megint a sorozatos fejfogásról szólt, mert sajnos ismét sikerült helyzetbe hoznunk egy - az eredmény alapján - már legyőzni vélt csapatot.

Örülök, hogy végül többel nyertünk, mint Piliscsabán, de jobban tetszene, ha bátrabban nyúlhatnék a cserepadhoz, főleg ha végre 12 fővel tudunk megjelenni. Többen, úgy érzem, szeretnek csónakázni mások farvizén, ahelyett, hogy több felelősséget vállalnának. Gratulálok a csapatnak!

2019.05.17

Talán a pénteki nap, talán a nekünk szokatlan időpont. A végeredményen nem változtat. Két perc után kiderült, hogy 2-3 emberen kívül a nagy többség gyorsan túl akar lenni a mérkőzésen, ezért semmiféle hatással nem volt a pályán történtekre. Holnap a Piliscsaba ellen lehet javítani. Csak rajtunk múlik!

Hosszú várakozás után Karesz végre pályára tudott lépni a bajnokságban. Elsőre biztató teljesítményt nyújtott (10 pont). Gratulálok neki!

Pajor Dávid

(U.I.: Sajnos ma a statisztika írás sem sikerült. Az utolsó negyed hiányzik, a másik három pedig értékelhetetlenül hiányos...)

Nagyon izgalmas meccset játszottunk!

Ellenfelünk fizikailag fölényben volt. Több súly és magasság volt bennük. De bennünk több harag, több akarat volt. Előző meccsen Marci és Szigi nélkül kikaptunk. Ez a győzelem nagyon kellett nekünk, hogy bebisztosítsuk az éremszerző helyünket.

A támadásunkat kicsit kerestük. Csabi ezen a meccsen sajnos nem tudott megjelenni, és bár Szigeti meg tudott jelenni, sajnos L Zoli és Szigi belső játékat nem volt annyira erős. Persze voltak pillanatok, amikor az ő védekezésük vagy támadásuk lendítette a csapatot tovább.

A külső poszton "érettségiből visszatérő" Révész Marci volt a csapat stabil támasza. Folyamatosan meg tudta verni az ellenfeleket és védekezésbe váratlanokat húzni, amire az ellenfélnek nem nagyon volt válasza.

A külső poszton folyamatosan forgattam a csapatot, hogy megnézzük kinek sűl el a keze. Egészen a meccs végéig vártunk az emberünkre aki bevég pár lélekgyilkos dobást. Az utolsó 2 percben 13 pontot szereztünk amiből a meccs embere 7 vállalt be. Szép " Kawhi Leonard Game 7 game winning shot imitation" Ákos segített minket hozzá, hogy hosszabításba torkoljon a meccs.

A dobások hullámzóak voltak a külső emberektől, de egy dolog nagyon tetszett. Ma minden ember jól védekezett. Máskor is csináltunk már ilyet, de ilyen képzett és tudatosan játszó ellenfél ellen, akiknél fizikai fölény volt, még nem. Mintha éhes vad kutyák marcangolták volna az ellenfelet. Adolf a szezon eggyik legjobb védekezését mutatta. A leggyorsabb emberükkel fel tudta venni a versenyt és tartotta kint a hármason. Milánt talán egyszer ha meg tudta verni embere, egy-egy elleni védekezése nagyon jó volt. Kopcsik, Marci, Beni, Szecső, Áki, Bolla minden egyes labdása odanyultak, vetődtek. Nagy harc volt és tetszett az odaadás. Szigi, L Zoli és Olivér Pedig a belső embereiken szépen dolgoztak és szedtek értékes pattanókat.

2019.05.12

Jól tudunk védekezni! Ezt nem tettük meg a meccsen. Nem volt nyomás a labdáson és nem kényszerítettük őket hibára.

Az utobbi időben jól dobtunk! Most megint nem találtunk be és szenvedtünk egész mérkőzésen.

Ennek köszönhető, hogy nem tudtunk nyerni. Ezzel sajnos az esélyünk a bajnokság megnyerésére elment. Matematikailag van még remény, de eléggé valószínűtlen. Dolgoznunk kell a második helyért.

2019.05.12

Ezen a mérkőzésen két fontos dolog maradt hátra a szezonból.

1. megszerzni az 5. helyet
2. a 2005-ös játékosok utolsó serdülő meccsükön szép legyen a búcsú

Mindkettő sikerült!

Gratulálok az 5. helyezéshez, idén ez volt a reális!

SG

bővebben
statisztika
9.
BLF KK-PM/S () - Dunaújvárosi Sárkányok ()
50
:
27
PM/S
(12:10; 19:4; 6:8; 13:5)
2019.05.12

Nehéz elhinni hogy serdülőben 50 dobott ponttal meccset lehet nyerni.
Ezt a győzelmet a védekezésünknek köszönhetjük.

2019.05.11

Az első negyedben bevágott 10 tripla megadta az alaphangot a mérkőzésre, és bár a harmadik negyedben kicsit akadozott a gépezet, ma senki és semmi nem akadályozhatott meg bennünket a biztos győzelemtől.

Az ezüst érem már a zsebben, a következő 2 mérkőzésből kell 1-et nyerni és...De mi kettőt akarunk nyerni! Gratulálok a csapatnak!

2019.05.10

Sajnos valamiért az eredetileg megbeszéltel ellentétben egy órával hamarabb kezdődött el a meccs. Késve kezdtük el és melegítés nélkül. Ez a dobásunkon sajnos, főleg az elején, meglátszódott.

Távolról nagyon rossz aránnyal dobtunk. De a védekezésünk egyre keményebb lett és ez zavarta az ellenfelet eléggé. Többször is visszajöttünk a meccsbe, hogy aztán valami buta hiba folytán visszaadjuk a vezetést.

Egy nagy hajrával a végén sikerült hosszabításra mentenünk. Sajnos itt 3 labdabírtoklásból 3 hibát csináltunk és ezt ki is használták. Innentől futhattunk az eredmény után és 3 pontosokra szorítkoztunk.

2019.05.05

A bajnokság utolsó meccsét sem adták ingyen. Küzdeni kellett érte.  Küzdelmünk során a védekezésünk továbbra is jó volt. Támadásunkban azonban kimaradtak a helyzetek. Az előző mérkőzésen belefért, hogy ennyi helyzet kimaradt itt már kevésbé tudtuk elviselni.

Az utolsó két perc igazán idegőrlő volt. Elvesztett labda, faultok, dobások, de végül mi nyertünk!

2019.05.05

Olaszország után mindig keményebbek tudunk lenni.  Ismét a „C” csoportban küzdhettünk. Mivel már jártunk itt tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk.  Szerencsére előző héten tapasztaltunk egy kis keménységet a játékok során. Most megpróbáltuk mi megmutatni a „hazai gyerekeknek”, hogy lehet keményen védekezni és támadni. Sikerült is minden tekintetbe!

2019.05.05

A tegnapi győzelem után bíztam benne, hogy ma sikerül egy lendületes győzelmet aratnunk. 8-8-as állásnál sikerült megérkeznünk a mérkőzésbe, innentől kezdve már csak arra figyeltem, hogy mindenki nagyjából ugyanannyit legyen a pályán. Azért a végén sikerült megint megemelni a pulzusszámokat, amikor mi már azt gondoltuk, hogy a mérkőzésnek vége, és ellenfelünk ránk pakolt egy 14-2-őt. Szerencsére ez ma még jobban belefért, mint tegnap a Keresztúr ellen.

A győzelem megvan, így ezzel (is) kívánunk boldog Anyák napját minden kedves Édesanyának, Nagymamának és Dédmamának!

2019.05.04

Szerettem volna, ha nem szenvedünk úgy az első félidőben, mint tettük azt a múlthéten, ehhez képest sikerült lemásolnunk akkori teljesítményünket. A védekezéssel alapvetően nem volt gond, de a támadásaink nagy része kilátástalan volt. Nagyobb aggodalom nem volt, úgy éreztem, csak egyszer kell magasabbra kapcsolni, és akkor nem lehet probléma. Erre a 20. percig kellett várni, amikor is egy perc alatt sikerült egy 9-0-át produkálnunk, és erre aztán tudtunk építeni a későbbiekben.

Nem játszottunk rosszul, és bár ma nagyobb nem mentek be a hármasok, végre jól mozogtunk a zóna ellen, és a második félidőre a sebességünket is megtaláltuk. Ami továbbra is luxus, hazai pályán pedig egyenesen kiábrándító, az a büntető %-unk. Gratulálok a győzelemhez, amivel a bronzérem már megvan. De ennyivel nem érjük be!

2019.05.04

Első meccsünk idegenben szorosra sikeredett. Sajnos senki nem volt a srácokkal és 1 ponttal kikaptunk. Fogadkoztak, hogy itthon ellenfelünket meg fogjuk verni.

Öröm volt látni, hogy az első félidőben a dobásaink ellenére a védekezésünk sokat segített a vezetés megszerzésében.

Végre a harmadik negyedben pontosan jöttünk ki az öltözőből és így még nehezebb helyzeteket teremtettünk ellenfelünknek.

Gratulálok a csapatnak, nagy lépést tettünk, hogy bebiztosítsuk a helyünket!

2019.05.04

Pihenő nélkül vágtunk bele az MTK-s lányok elleni csatába, és itt is főleg az első félidei teljesítményünk adott okot az örömre, ekkor még szépen tartottuk a lépést a helyenként minket komoly futóversenyre késztető ellenfelünkkel.

A büntetőzés viszont ezúttal már nagy dicséretet érdemel, kellettek is a jó kísérletek, mert a túloldal sem akart nagyon hibázni a vonalról! Innentől sajnos a forgatókönyv hasonló volt az előző összecsapáshoz, nem koncentráltunk eléggé, főleg hátul voltunk nagyon szellősek, ami már az MTK ellen nem fért bele és megérdemelten győzött le bennünket.

Nem most nyújtottuk a legjobb formánkat, ennek ellenére GRATULÁLOK MINDENKINEK, mert mind CSAPATKÉNT, mind EGYÉNILEG rengeteg fejlődtetek ebben a szezonban és ez az, ami igazán fontos és számít!

Köszönöm mindenki munkáját, de azt is szeretném kérni, hogy dolgozzatok még keményebben és szorgalmasabban az edzéseken, hogy a mostanihoz hasonló szoros mérkőzéseken még jobb teljesítményekre legyetek képesek!

Dani bácsi, Kriszta néni, Ági néni

bővebben
18.
BLF KK-RKFB () - Toldy Vizivárosi Hódok ()
101
:
69
RKFB
(27:14; 24:15; 26:20; 24:20)
2019.05.04

Jó pár emberünk hiányzott. A centereink nem voltak Csabi kívételével. Letámadtunk és egész meccsen így tettünk. Minden negyedben ennek köszönhetően nyerni tudtunk és megint 100 pontot tudtunk dobni.

2019.05.04

Ismerős ellenfelek ellen, újra teljes erőbedobással léptünk pályára a Kenguru Kupa utolsó fordulójában, és az első félidőben mutatott játékunkra egy szavunk sem lehet: bátor 1:1-ekkel és jó védekezés mellett növeltük fokozatosan az előnyünket.

A büntetőknél érződött először, hogy a figyelmünk nem az igazi, de a harmadik negyedben még tartani tudtok a vezetésünket magabiztosan.

Az utolsó szakaszban aztán akárhogyan is próbálkoztunk, rengeteg hibát szült a játékunk, amit a Pandák meg is büntettek és vészjóslóan közeledtek felénk. Egy pontot valahogyan sikerült mégis megőriznünk és megnyertük a mérkőzést.

A küzdőszellemhez és az első félidei játékhoz mindenképp gratulálok, a félidőtől kezdve azonban nagyon visszaesett a figyelmünk...

Most éppen hogy megmenekültünk a végén, de legyen ez egy tanulságos eset, hogy nem szabad leengedni, akármit is mutat az eredményjelző tábla!

2019.05.04

Hetes vereségsorozatunkat szerettük volna végre megtörni, és bár decemberben közel 20 ponttal kaptunk ki Keresztúron, most a nagyobb létszámnál bíztam a győzelemben. Az első félidőben a szezon egyik legdinamikusabb játékát mutattuk be, ellenfelünk zónája és egész pályás letámadása is hatástalan volt ránk. Kértem a srácoktól, hogy ismerve magunkat, ne kényelmesedjünk el, de a nagy vezetés (57-27) annyira megnyugtatta a csapatot, hogy a végén majdnem megégtünk. Szerencsére futotta még az előnyünkből, és Puma utolsó percben "elkövetett" hatalmas blokkja kihúzott minket a gödörből.

Az első félidő után nyugodtabb mérkőzésre számítottam, de a végére a srácok mellett én is rendesen leizzadtam. Sok dolog nem jött össze (zóna elleni helyezkedés, védekezés egyes elemei), de az első 20 perc összességében abszolút tetszetősre sikerült. Gratulálok a győzelehez! Igencsak ránk fért már.

2019.05.03

A csapat nagy része sajnos a rosszul kiírt címre ment el, így rendes csapatbemelegítésre kb. 11 percünk adatott. Várható volt, hogy eltelik majd pár perc, mire bemelegszünk, de mivel "csak" a triplákról maradtunk le, mi pedig rendre megtaláltuk a gyűrű felé vezető utat, egészen a második negyed derekáig tapadtunk ellenfelünkre (28-25 volt ekkor). Itt aztán olyan gödörbe kerültünk, hogy onnan a mérkőzés végéig nem sikerült kikecmeregnünk. A nagyobb baj, hogy láthatóan többen nem is akartak...

A mérkőzés számunkra tét nélküli volt, de sajnos a csapat egy része így is állt hozzá. Kár érte, mert ez egy jó meccs is lehetett volna. Ehelyett valljuk be: ma felmosták velünk a padlót.

Pajor Dávid

bővebben
statisztika
22.
Közgáz SC (és DSK/A) - BLF KK - NB II. ()
74
:
62
NB II.
(27:16; 14:20; 17:13; 16:13)
2019.04.28

Tudtunk az első helyezet Közgázzal menni. Tudtuk őket hibákra kényszeríteni és rájuk erőltetni az akaratunkat. Sajnos nem véletlenül vannak az első helyen. Jól értékesítik a helyzeteiket. Ha ezt mi is meg tudnánk csinálni, akkor egy jó mérkőzést játszottunk volna (akár nyerhetünk is).

3x kezdtük meg a felzárkózást, de sajnos nem pörögtünk úgy, ahogy ez a meccs megérdemelte volna. Kifogás lehetne, hogy a biciklisták miatt mindenki késett kb 20 percet a melegítésről (de az ellenfél is). Tőlünk hiányzott pár ember aki tuott volna fordítani.

Sajnos amikor igazán megfoghattuk volna ellenfelünket és átvehettük volna a vezetést Beninek 3x ütöttek keményen oda amire nem volt fújás. Tapasztalatlansága miatt egy eseményben 3 hibát szerzett össze és el kellett hagynia a termet. Ez lelkileg nagyon nem tett nekünk jót. Innen már nehéz volt felállni.

Kár érte.

bővebben
statisztika
23.
BLF Kenguruk - GYK () - Budapest Blazers (A)
44
:
63
GYK
(13:16; 12:17; 5:4; 7:14, 7:12 )
2019.04.28

A második meccsen ugyanazt adtuk elő mint az elsőn.
Védekezésben sajnos súlytalanok voltunk, a támadással nem volt gond.

Ellenfelünk megérdemelten nyert, nagyobb energiákat tudtak mozgósítani a győzelem érdekében.

Lezártuk a bajnokságot, innentől már a jövő évre dolgozunk tovább!