:
66
Kőb. KK
2024.03.17

Második ellenfelünk egy fiatalabb csapat, és bár szépen fejlődnek, ma sem jelentett nehézséget, hogy megverjük őket. Bazsi és Zsombi hozta az elvárást védekezésben és támadásban is. Örültem, hogy Lili és F.Márk is bejelentkeztek 6-6 ponttal. A 3. és 4. negyedben új feladatot kaptak a váltások, ahol Hanga és Marci nagyot küzdöttek. A félidei vérszegény büntetőzésen kívül (2/10) elégedett voltam a csapattal. Akár bemegy egy kosár, akár nem a beletett munka nem veszik kárba. Csapatként ma is léptünk előre ez az, ami ma számít, ellenfelünknek pedig kijár a tisztelet, szépen küzdöttek!

2024.03.17

Első ellenfelünk erősebb, képzettebb volt nálunk, ennek ellenére az első negyedet nehézzé tudtuk tenni számukra. Sajnos ezután jól kihasználták a védekezésbeli gyengeségeinket, nem hagytak esélyt. A Pannonia magasan a 2. legerősebb csapat a bajnokságban, ezt tudtuk, és a 2. félidőben el is kezdtünk picit rápihenni a következő meccsünkre. Yuan 8 pontja és védekezése az, ami kiemelkedett a mérkőzés képéből a többi papírforma volt.

2024.03.16

Két meccs között volt időnk megbeszélni az első meccs hibáit.

Meg is látszódott a második meccsen a javulás.

Sajnos a legnagyobb talány, hogy magunktól miért nem hajtunk minden meccsen, minden edzésen?

Miért kell nagy fejmosást tartani két meccs között, hogy kihozzuk magunkból a maximumot?

Nem kell felmentést keresni.

Az ellenfél védekezése valóban szabálytalan volt, folyamatosan 2-3 ember volt a labdáson, ez tény!

De ez a tény nem ment fel minket az alól, hogy önmagunkhoz képest borzalmasan gyengén játszottunk. Alkalmazkodtunk az ellenfél sebességéhez, nem vettük fel az ütközéseket, sőt kerültük, nem játszottuk a saját játékunkat, eszetlen és akaratszegény rohangálásban mutatkozott meg a játékunk.

A magasabb korosztályokban meg fogjuk verni ezt a csapatot is, mert amit ezzel a védekezéssel elmulasztanak megtanulni, azt később már nem lehet pótolni, de nekünk is változtatni kell a hozzáállásunkon és a bátorságunkon.

2024.03.10

Második ellenfelünket korábban 12 ponttal vertük meg, most is. Ellenfelünk vezetett, majd félidőre egyenlítettünk és a második félidőben szépen lassan növeltük a különbséget, míg végül magabiztosan nyertük a mérkőzést. Petya, Zsombi, Bazsi és Máté összesen 64 pontot hoztak össze, Petya védekezése a magas kislányon pedig szintén létfontosságú volt.

Következő fordulón ismét a ’D’ csoportban várjuk ellenfeleinket: a Vasas lányokat és a Kéksárga Zsiráfokat. :)

2024.03.10

A második meccsre egy kicsit a harcosságunk javult.

Ami eddig nem volt jellemző ránk, lépéshibák, rengeteg kihagyott helyzet, alvás a lepattanónál, lassú bedobások, lassú és akaratszegény elszakadás.

Ezen a meccsen visszatértünk az alap hibákhoz, így esélyünk sem volt.

bővebben
7.
BLF Kenguruk () - Kőbányai Darazsak (Harmat)
62
:
42
KK
(20:10; 4:6; 5:5; 18:12, 15:9 )
2024.03.10

Mindkét mai ellenfelünket jól ismertük. Az első egy ügyes, fiatal csapat, de nem olyan erős, mint mi. Ez nagy szerencse, mert az első félidőben mutatott játékunk nem sok mindenre lett volna elég. Első negyed nem a védekezésről szólt, de legalább jöttek a pontok, a 2. negyedben viszont a pontokat is a kispadon felejtettük.  A 3 bedobott félidei büntetővel sem mutattuk meg, hogy nyerni szeretnénk, de a második félidőben többen felébredtek. Többek között Petya és Szabi 19-19 pontja meghozta a magabiztos 20 pontos különbséget és bár a meccsen nem játszottunk különösebben jól, de hoztuk a kötelező győzelmet.

2024.03.10

Sajnos a szokásosnak mondható forgatókönyvet tettük fel a pályára.

Gyenge kezdés, a második és a harmadik negyedben futottunk az eredmény után, az utolsó negyedben teljesen szétestünk.

Amíg nem harcolunk és nincs meg az akarat a hibáink javítására, addig nem lesz siker.

2024.03.09

Az ellenfél számtalan technikai hibája miatt rengetegszer jutottunk labdához. A bedobásainkból viszont rendre ők dobtak kosarat. A szokásos rossz helyezkedési hibák a védekezés során már elegendő is volt a vereséghez. Itt is, mint az előzőn, kevés a 2-4-5 pont negyedenként!?

Mindkét meccsre vonatkozóan viszont nagyon bíztató a három 2014-es, a következő idényben is U-11 korosztályú játékos hozzáállása, felfogása, teljesítménye.

2024.03.09

A szokásos hibák miatt vesztettünk, 8-8-5 pont negyedenként kevés a győzelemhez.

2024.03.08

Végre elkezdődött a következő része a bajnokságnak, és mi erősen is szerettünk volna kezdeni.

Tisztáztuk a szünetben, hogy mik a céljaink a továbbiakban, és ennek megfelelően akartunk teljesíteni is.

Hamar kiderült a meccsen, hogy ellenfelünk gyengébb játékerőt képvisel, és ezt teljes mértékben ki is használtuk.

Szoros védekezés, rengeteg szerzett labda, sok gólpassz és közeli gólok. Mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez, többen is egyéni csúcsot dobtak, kiemelném Hutás Leventét aki 24 pontjával ma vezére volt a csapatnak támadásban.

Örülünk a sok dobott pontnak, de edzésen dolgozunk tovább, ennél lesz nehezebb meccsünk is a továbbiakban!

2024.03.05

Haladunk tovább a cél felé és egyre nehezebb feladatokat kell megoldani.

Fejben és testben is remekül felkészültünk erre a meccsre.

Kisebb hullámvölgyeket leszámítva remekül játszottunk, megérdemelten nyertünk.

Végre a második negyed is hozta az eredményt, így a félidőben már sokkal nyugodtabban tudtunk koncentrálni a győzelemre.

2024.03.04

Az alapszakasz utolsó meccse nem volt döntő fontosságú, ellenfelünk a felső, mi az alsóházba kerültünk.

Kár az első negyedért, szokás szerint 10 perc után érkeztünk a meccsbe.

A második negyedtől teljesen vállalható az eredmény, sőt a játékunk is sokkal jobb volt, mint az utóbbi időben.

2024.03.03

Az első félidőben megint az Újpest elleni önmagunkat idéztük, bár szerencsére most nem a rengeteg eladott labda, cserébe a rengeteg kihagyott dobás miatt tudott ellépni az ellenfél.

Félidőben rendeztük a sorokat, és hirtelen ráébredtünk, hogy lehet ezt a játékot gyorsabban és keményebben is játszani.

A harmadik negyedet megnyertük, 25 pontot dobtunk, közte sok szép gyorsindításos kosárral, és szép befejezésekkel.

A negyedik negyed végére elfáradt a társaság, így alakult ki a végeredmény.

A második félidei küzdésért és eredményért gratulálok a csapatnak, de már nem először játszuk el idén, hogy az első félidőben alszunk. Ezen szeretnénk változtatni edzéseken, és megyünk tovább!

2024.03.01

Sajnos még mindig rengeteg hibával és akaratszegény játékkal játszunk.

Hullámzó a játékunk, ezen mindenképpen javítanunk kell.

2024.02.24

A második meccsen is folytattuk azt a játékot amit az elsőn elkezdtünk.

Kicsit pontatlanabbul, kicsit lassabban játszottunk, de így is volt esély a győzelemre.

Sajnos a 41/13 büntető mutatóval, nem lehetünk kibékülve, végül ez okozta a vesztünket.

Meg kell tanulnunk a büntetőket értékesíteni!

2024.02.24

A nap első meccsén megbeszéltük, hogy igyekszünk agresszívan játszani.

A védekezésünk sokat javult az elmúlt időszakban, kellően kemények és elszántak vagyunk, ráadásul fejben is sikerül tovább éber maradni.

A meglepőbb a mai napon a támadásunk volt, a megbeszéltek alapján folyamatosan és bátran támadtuk a gyűrűt, így rengeteg büntetőt dobhattunk.

Az utolsó negyedben játszottunk a legjobban, ez döntötte el a szoros meccset a mi javunkra.

2024.02.23

A héten megbeszélt játéktervet sikerült gyorsan megvalósítani.
Agresszív letámadás, labdaszerzések, gyors indulás, mindent megcsináltunk amit elterveztünk.

Az első félidőben eldőlt, hogy megnyerjük a meccset, innentől már csak higgadtan és okosan kellett játszani.

Látszik a fáradság, sok meccs, sok edzés.
Most lesz egy lélegzetvételnyi szünetünk, aztán jön a szezon három legfontosabb mérkőzése.

A recept továbbra is egyszerű, még 5 győzelem és megvan a bajnoki cím.

Most a pihenés a legfontosabb és hogy vasárnap szúrkoljunk a férfi válogatottnak!

2024.02.23

Egész héten arra készültünk, hogy ellenfelünk kemény, letámadó csapdázó védekezése ellen eredményesek legyünk.

Azonban ahogy elkezdődött a meccs, mintha mindent elfelejtettünk volna, kapkodva, izgulva és félve játszottunk, ennek köszönhető az óriási különbség.

Nem ekkora a tudásbeli különbség a két társaság között, de mi a félelemnek köszönhetően eladtunk 37 labdát, ami brutálisan sok, így esélytelenek voltunk végig.

Hit és önbizalom nélkül nem lehet ezt a játékot játszani, ennek láttuk újabb bizonyítékát!

2024.02.22

Sajnos egyáltalán nem úgy alakult ez a találkozó ahogy mi szerettük volna. Már az elejétől kezdve látszódott, hogy ellenfelünk gyorsabb nálunk, sima, egyszerű és gyors kosarakat szereztek, mi pedig szinte semmiből nem tudtunk betalálni, így alakult ki a különbség a végére.

Moldvay Marci az egyik akit ki tudok emelni, ő próbálta húzni a társaságot támadó oldalon, de neki se ment annyira.

Rajta kívül Barna játszott jól, ő a negyedik negyedben szállt be, és termelt kevés idő alatt hat pontot.

Nem ilyen befejezésről álmodtunk, de sajnos ennyi volt bennünk ezen a meccsen.

Most várjuk az ellenfeleket, és a kis szünet alatt edzéseken próbáljuk kijavítani a hibákat és tovább fejlődni!

2024.02.21

Mindenképpen a győzelem megszerzése volt a célunk, az első meccs után tudtuk, hogy erre lesz lehetőségünk, de keményen kell dolgoznunk érte.

Hullámzó mérkőzés volt, az első negyedet egyből sikerült tizenhét pontos előnnyel zárni a remek védekezésnek köszönhetően, összesen 5 pontot kaptunk ebben a negyedben.

A második negyedet elbuktuk 7 ponttal, semmiből nem tudtunk kosarat szerezni, félidőre 10 pont maradt az előnyből.

A harmadik negyedet egálra hoztuk, azonban a negyedikben feljebb tudtunk kapcsolni és így viszonylag nyugodt előnnyel zártuk a meccset.

Ez az eredmény nagyrészt a kemény védekezésnek volt köszönhető, támadásban mi sem brillíroztunk.

2024.02.18

Eddigi ismereteink alapján egy teljesen más Vasasra számítottunk.
A felkészülés a héten jól sikerült, a saját játékunkat remekül tudjuk alkalmazni.

Szuper első negyedet játszottunk, támadásban ez volt a legsikeresebb periódus, védekezésben a kritikus 15 pontos határ alatt maradtunk.
A középső két negyedben 11 ponntal a Vasas volt a jobb, ebben az időszakban a pontosságunkon és akaratunkon lesz mit javítani.

Az utolsó negyed már egy mentális és testi fáradtság volt, de az akarat és a szerencse is mellénk állt. 8 pontot kaptunk a végén 10 perc alatt, ezzel lehetett megfordítani és megnyerni a meccset.

Hatalmas lépést tettünk a végső cél felé!
Gratulálok!

Nem lehet elmenni szó nélkül az ellenfél sportszerűsége mellett. Az ellenfél csapatkapitánya kiélezett helyzetben is rendkívüli sportemberként és a fair play szellemében viselkedett, minden gratulációnk jár neki külön is és a csapatának is!
Egy jó mérkőzéshez, két jó csapat kell, ez ma ilyen volt!

2024.02.17

Az 55 dobott pont rekord ebben az összeállításunkban, sajnos 153 kapott is.

A nagy különbség ellenére is, voltak bőven pozitív jelek, arra hogy egyszer sikeresebb korszakunk is lesz.

2024.02.17

Az előző és a két meccs közti , legalább félmeccsnyi rohangálás, hajigálás terhelése el is döntötte rögtön az elején a végeredményt. De mondhatnék még 8-10 egyéb tényezőt is, ami ellenfelünk javára szól.

Egyébként nem a vereség fáj, hanem a „hogyan”! De az nagyon.

2024.02.17

Szoros első félidő után a harmadik negyedben dőlt el a mérkőzés. Egy kicsi hiányzott mindenből: gyorsaság. leleményesség, kitartás, szerencse.

2024.02.17

Második ellenfelünk új volt, még nem játszottunk ellenük. Sajnos fejben elfáradtunk, nem tudtuk a saját tempónkat játszani.

A mérkőzés szomorú oldala megint a játékvezető volt, a játékvezető, aki felelősség hárítással, hülyeségekkel, technikai hiba adásával próbálja kezelni a problémát, azt, hogy nincs tisztában a korosztály védekezési szabályaival és alkalmatlan a betartatásukra. Hangsúlyozom, ezzel nem az  a fő problémám, hogy veszítünk miatta. Mi mást tanítunk, mert abból lesz a kosárlabda, a szabályok pedig ezt hivatottak védeni. Tessék őket betartani, betartatni!

Jövő hónapban az ’E’ csoportban, két jól ismert kőbányai csapat ellen folytatjuk, addig is sok-sok gyakorlás áll előttünk.

2024.02.17

Egy akadémiai csapatnak semmi keresnivalója nincs a bajnokságban ilyen csoportban.
A védekezésükről ne is beszéljünk......

Ennek a meccsnek is óriási pozitívuma, hogy az utolsó negyedet sikerült megnyerni!

A saját célunkat teljesítettük, mindenki dobott pontot és jól éreztük magunkat a két vereség ellenére is.

bővebben
28.
BLF Kenguruk () - Óbudai Kaszások (Dűlői)
54
:
58
KK
(12:10; 15:15; 4:4; 10:14, 13:15 )
2024.02.17

Első ellenfelünket jól ismertük, októberben 55, novemberben 26 ponttal kaptunk ki tőlük, most pedig csak 4-gyel. Látok egy bíztató tendenciát :)
9 játékossal is egy szoros, jó meccsen, emelt fővel kaptunk ki. Örültünk, hogy mindenki játékában volt mit megdicsérni és mindenki dobott pontot is. Amin javíthatnánk, az a 4/9 félidei büntető, illetve jobban meg kellene becsülnünk a megszerzett labdákat.

Összességében örülünk és elégedettek vagyunk az első meccsel. Szép volt fiúk!:)

2024.02.17

Két új játékost is avattunk ebben a fordulóban, Niki és Adrienn is rendkívül bátran és ügyesen játszottak az első mérkőzésükön.

Az első félidőben kicsit belealudtunk a meccsbe, a második félidőben sikerült harcos és eredményes játékot játszani, ez a játékrészt meg is nyertük 6 ponttal.

Meg kell tanulnunk sokkal hosszabb ideig koncentrálni és eredményesnek lenni.

2024.02.14

A héten a második meccsünk, mindössze egy nap pihenővel, ráadásul egy pocsék előző meccs után szerettünk volna bizonyítani.

Nem tudom hogy a másik meccs kudarca volt e még a fejekben, vagy csak nem pörögtünk fel eléggé, de az első félidő nagyon hasonlított az előző meccshez. Bátortalan játék, egyénileg akartunk befejezni mindent, és ellenfelünk könnyű gólokat tudott szerezni, 20 pontos hátrányban találtuk magunkat.

Aztán a harmadik negyedben végre megtört a jég, elkezdtünk gyorsabban és eredményesebben játszani, 12 ponttal nyertük a negyedet.

A negyedik negyedben is küzdöttünk tovább, ám itt már elfogyott az erő a végére, így nem sikerült a nagy fordítás, de volt olyan állás hogy csak 4 pontos volt a hátrány.

Gratula a csapatnak a második félidőben nyújtott teljesítményért, megmutattuk hogy itt a helyünk a felsőházban. De egyben szomorú is a dolog, mert ha az elejétől kezdve ilyen magabiztosan játszunk, ezt a meccset megnyerhettük volna.

Ezt a magabiztosságot szeretnénk továbbvinni a következő meccsekre, ezen fogunk rengeteget dolgozni az edzéseken!