24
KK
(22:2; 8:11; 5:1; 30:0, 9:10 )
2022.01.16

Sajnos csak egy mérkőzést tudtunk játszani ma, de gratulálok a csapatnak a győzelemért, szép játékkal sikerült nagyarányú győzelmet aratnunk.

Támadásban odafigyeltünk a befejezéseknél, bedobtuk a ziccereket, védekezésben pedig sok labdát szereztünk, ennek volt köszönhető a végeredmény.

Apró szépséghibája a dolognak, hogy túl sokat kellett fegyelmezni a gyerekeket a viselkedése miatt. Erre remélem a jövőben már nem lesz szükség.

2022.01.16

Több kérdésre is választ kaptunk ezen a mérkőzésen.

1. Meg lehet nyerni mind a négy negyedet.
2. A csapat fiatalabb felállásban nem annyira eredményes.
3. Akármennyit gyakoroljuk a büntetőket, a meccssen nem vagyunk benne eredményesek.
4. Fizikálisan továbbra is erősek vagyunk.

Lehetne még folytatni, de a következő feladatunkra kell koncentrálnunk.
Komoly meccsek előtt állunk, bízzunk magunkban!

2022.01.10

Sajnos ellenfelünk nem tud teljes létszámmal kiállni oltási problémák miatt.
Ezért már az elején tudtuk, hogy nyerésre állunk, így is kezdtük el a mérkőzést.

De: az nem megy, hogy csak egyes játékrészekben tudunk erőteljesen játszani, máskor pedig teljesen átadjuk a terepet az ellenfélnek!

A meccs utolsó három perce volt igazán értékelhető, ezt a szakaszt 16:3 arányban hoztuk.

Megyünk tovább, cél a bajnoki cím elnyerése!

2022.01.08

Ellenfelünket igen jól ismerjük, ezért volt érthetetlen a félelmünk a meccstől.

Borzalmas első félidő, 20 pontos hátrány.
A végére visszakűzdöttük magunkat 5 pontra.

Változtatnunk kell a mérkőzésen belüli reakcióinkra, mert egy-két hiba még nem jelenthetne vereséget.
A játék pörög, mindenki hibázni fog, de a kérdés hogy milyen gyorsan teszed túl magad rajta.
Sajnos ma a kűzdelem helyett a feladást választottuk, mentálisan kaptunk ki.

Ezen mindenképpen változtatni kell, mert a feladás a sajnálkozás nem vezet sehova.
Felejtsük el ezt a mai napot, kedden újra motiváltan, koncentráltan és harcra készen kezdjük a felkészülést a következő fordulóra.

2022.01.08

Ellenfelünk fizikális előnyben volt, hozzánk képest, magasabbak voltak, izmosabb testfelépítés, stb.

Voltunk már ilyen helyzetben idén, nem is egyszer, de még soha nem reagáltunk úgy ahogyan ma.

Eddig az volt jellemző hogy felszívjuk magunkat, megpróbálunk mindent, amit a tudásunk enged.
A tudásunkkal nem volt baj, de mentálisan a feldobás pillanatában feladtuk a meccset.

A csapatot Zoli és K. Levente próbálták életben tartani, ők a szezonbeli legjobb játékukat hozták, Gábor dobott ponttal debütált, ezeket mindenképpen kiemelném.

Teljesen mindegy, ki az ellenfél teljesen mindegy milyen erősek, az ilyen válaszreakció nem elfogadható, nem a vereség számít, hanem a fejlődés.
Ma inkább visszaléptünk egyet, mint előre.

Kár érte, mint csapat nem ezt érdemeljük egymástól.

2021.12.18

Az első meccsen szerzett tapasztalatok alapján végig uraltuk a történéseket, így fölényes, és az ELSŐ  győzelem született meg.

Szőke Noémi, és Máté volt megint kiemelhető.

Már le se kell írni: a harmadik negyed…
Valamit tenni kell ezzel a kérdéssel, mert ha így haladunk, akkor ezt a negyedet ki kell vetetnünk a Szabálykönyvből…

Vagy esetleg megtanulunk koncentrálni, és kevesebb hibával játszani? Nos, ez se tűnik rossz alternatívának!

Végig a kezünkben tartottuk a meccset, a fegyelem csak időnként bomlott meg a védekezésben, ezt az ellenfél azzal büntette, hogy összeszedte a támadó lepattanóit, és gólt szerzett belőle.

Mindenesetre az évet győzelemmel fejeztük be, és ez erőt kell adjon a folytatáshoz!

Gratulálunk a csapatnak, köszönjük a szülőknek a lelkes biztatást!

bővebben
statisztika
10.
BLF Bolhák () - Budapesti Honvéd (Bakáts)
21
:
65
KK
(14:6; 0:24; 1:4; 6:15, 0:16 )
2021.12.18

Ezen az első mérkőzésen még kerestük önmagunkat, meg még sok minden mást is, de messze nem volt ekkora különbség a két csapat között.

Feltűnő volt N-M. Máté játéka.

bővebben
11.
BLF Párducok () - Harmat Darazsak (Lányok)
36
:
32
Kőb. KK
2021.12.12

Ellenfelünkről tudtuk, hogy velünk azonos szinten játszanak. Meccs előtt megbeszéltük a gyerekekkel, hogy ilyenkor ki nyer: mindig a bátrabb csapat.
A feladat tehát adott volt, legyünk mi a bátrabbak!
A győzelemhez az kellett, hogy a két Zsombor és Ömer összesen 28 pontot dobjon, hogy Peti és Réka kiemelkedőt nyújtson védekezésben és R. Zsombi csapatkapitányhoz méltóan küzdjön.
Akit most nem emeltem ki, velük is nagyon elégedettek voltunk, kivétel nélkül minden csapattag nagyon lelkes volt és hozzátette a magáét. Senki sem adta fel, senki sem állt le egy pillanatra sem, ezért tudtunk ilyen jó meccset játszani.

A két meccsen minden gyerek szerzett pontot.

Ellenfelünk egy sportszerű, jó meccsen, emelt fővel veszített, gratulálunk nekik is!

Remélem látják már a gyerekek, hogy az edzéseken miért gyakorolunk ennyit és miért mondjuk, hogy teljes sebességgel csinálják a feladatokat!
Most mi voltunk a bátrabbak, mi nyertünk egy óriási csatában, de rengeteg munka áll előttünk, hogy igazán jó csapat legyünk.
A ma látottak alapján erre minden esélyünk megvan :)

Csapatunknak folytatás januárban, hajrá BLF Párducok!

Boldog Karácsonyt, jó pihenést Mindenkinek!

2021.12.12

Egy kellemes kis kirándulás Kunszentmiklóson.
Magassági és súlyfölényben voltunk, egy pillanatig sem volt kérdéses a győzelem, csak a játékunkra figyeltünk.
A Rókák védekezése egy kis zavart okozott a fejekben, de szerencsére áttörtük ezt a gátat is.
Gratulálok, őrízzük a veretlenségünket a PM/K-ban!

bővebben
statisztika
13.
BLF Fehér Elefántok () - Pannónia 2013 ()
3
:
50
Kőb. KK
2021.12.12

Az első alkalommal 2012-es ellenfelünk volt, ezt mutatja az eredmény is.
Külön kiemelni nem lehet senkit, egyformán ijedt, olykor csodálkozó, sokszor pedig döntésképtelen volt a csapat, de ez érthető is: legelső alkalom, mindenféle tapasztalat nélkül. Sajnos lefelé lehetne, de ezt már megtettem.

Folytatás január 30-án, a kijelölteket pár nappal korábban
értesítjük, hogy lemondás esetén a megfelelő létszám meglegyen.

bővebben
statisztika
14.
BLF Fehér Elefántok () - Pannónia 2012 ()
8
:
111
Kőb. KK
2021.12.12

Ami örvendetes, hogy ezekben a sanyarú időkben 14 fő megjelent.

Alkalma volt mindenkinek pályára lépni, megtapasztalni azt, amit csak ismeretlen ellenfelek ellen lehet. Alapvető probléma még a játék, az egyes játékelemek, és tulajdonképpen a szabályok alapfokú ismerete.
Ezek után lehet rátérni az egyéni megoldásokra, és a csapatjáték mikéntjére. A több játéklehetőség miatt indokolt ~10 fő kiválasztása meccsenként.

Már megint a harmadik negyed!
Érthetetlen, hogy két stabil játék után miért kell kiengedni, és nem koncentráltan játszani tovább!

Azt játszottuk, amit tudunk, kevesebb hibával, mintg az előző mérkőzésen, de sajnos ezt még mindig nem "nőttük ki".

A negyedik negyedre persze már kijött a fizikai fölényünkből származó előny, és ezt a dobott pontban is érvényesítettük.

Mindenki dobott pontot, mindenki nagyjából azonos időt kapott a bizonyításra.
Érdemes megnézni egyesével, játékosonként a fejlődést.

Gratulálunk a csapatnak és az ellenfélnek is, akik nagyon sportszerűen, becsülettel állták a sarat!

2021.12.04

A második mérkőzésen már otthonosabban mozogtak a játékosok, kevésbé „keresgéltek”,
próbáltak már játszani.
A sima vereség (44:19) ellenére már volt részünkről is néhány kosárlabdára emlékeztető motívum. Azért azt is tudni kell, hogy ez U12-es bajnokság, ellenfeleink zöme 2010-es születésű volt.

A két meccset csak egyben érdemes értékelni: egyedül BALOGH Gergő dicsérhető.

A többiek „szövegértése” még teljesen hiányzik, nem értik a játék lényegét. Felfogásbeli problémák alapvetően.

Két hét múlva alacsonyabb gyűrűre folytatjuk a játékosaink saját (U11) bajnokságunkban.

2021.12.04

Egészen pontosan az történt, amit vártunk.
A mérkőzés, a játék valamennyi elemében alacsony színvonalon vagyunk, elsősorban nem is az ellenfelekhez képest, hanem önmagunkhoz. Ahogy egy házat építenek az alapoktól, nekünk előbb még az alagsort is stabillá kellene tenni: labdavezetés minősége, az elindulás-megállás-lépéshiba ördögi hármasa, maga a védekezés felfogása, lepattanó labdák………..- holnapig sorolhatnám.

Furcsa volt, hogy a 7 fővel való megjelenésünk aggodalomra adott okot, de legnagyobb  meglepetésünkre ellenfeleink 6, ill. 5 játékossal jöttek!

Az első mérkőzésen mindent kerestünk: a labdát, az ellenfelet, magunkat, de
leginkább a gyűrűt, 8 pontot „sikerült” dobni az egész mérkőzésen!?

2021.12.04

Sajnos a nap második meccse is úgy telt mint előtte 3 negyed.
Nem a vereség a probléma, ezt az öltözőben megbeszéltük.
Ma leginkább a hozzáállásunkkal volt gond.
Sem fejben sem testben nem voltunk ma ott a meccseken, ezt nem engedhetjük meg magunknak mégegyszer.
Előző fordulókban megcsillogtatott erősségeinket, ma nem használtuk.

Olivér és Toto ezen a meccsen is óriásit kűzdött, minden tiszteletem az övék.

2021.12.04

Sok energiát vett ki belőlünk az első mérkőzés, elfáradtunk.

Ennyivel nem voltunk rosszabbak náluk csak épp nem jó időben találkoztunk!

Ez előfordul, azon leszünk, hogy ezt a „fáradtságot” le tudjuk küzdeni!

2021.12.04

Az első negyed remekül sikerült, a folytatásban nem akartunk koncentrálni, ennek vereség lett a vége.
Sajnos az erősségeinket nem használtuk ezen a mérkőzésen, bátortalanul és akarat nélkül játszottunk.

Toto és Olivér mindent megtett a pályán, sajnos két fecske sem csinál nyarat.

bővebben
statisztika
21.
BLF KK/A - GYK () - Ziccer KS (Tigrisek)
33
:
41
GYK
(4:7; 12:8; 2:4; 14:8, 1:14 )
2021.12.04

Jól kezdtünk a második negyedben szép játékkal (sok passz) találtunk helyzeteket, amiket próbáltunk értékesíteni.

Az utolsó negyed közepén ellenfelünk ritmust váltott, amit sajnos nem tudtunk követni, így sikerült nekik meglépni előlünk!

Ennek ellenre nagyon jó játék volt, nincs okunk szomorkodni!

2021.11.30

Tervezett győzelem volt, ezt az előzetes eredményekből tudni lehetett.

Megtiszteltük az ellenfelünket azzal, hogy komolyan vettük a meccset, és keményen játszottunk.
Mindenkinek igyekeztünk elég játéklehetőséget adni, amivel tudott is élni a csapat minden tagja.

A Pest megyei bajnokságban őrizzük a veretlenségünket.

2021.11.28

A győztesek meccsét vívhattuk a mai második meccsen.
Megbeszéltük hogy a feladat amiért jöttünk, teljesítve, így ezt a meccset gyakorlásnak és a felszabadult játéknak szántuk.

Magassági fölényben volt az ellenfél, láthatóan olyan dolgokat is tudtak már alkalmazni, amit mi most kezdünk tanulni.

Nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei a feldobás előtt és után sem.

De!
Minden játékosunknak üzenjük, hogy nagyon büszkék lehetnek magukra.
Az első és az utolsó negyed nem sikerült, de a meccs közepén abszolút tisztes játszótársak voltunk.
Mindenki dobott pontot, ez már önmagában óriási tény, Patrik nagyon jól játszott, számtalan jó megmozdulását tudnám említeni, kár hogy ő nem ezekre koncentrált.
A héten már egyszer szóltunk, hogy legyünk egy picit elégedettebbek magunkal, legyünk egy picit pozitívabbak.
Nyilván a hibák feltűnőbbek és nehezebben elviselhetőek, de semmi okunk nem volt arra hogy lógó fejjel jöjjünk le a pályáról.
Csak annyit kértem, ne adjuk fel, kűzdjünk és lesz ami lesz az eredmény, úgy jöjjünk le a pályáról hogy mindent megtettünk, ennyi volt most benne.
Szerintem elégedett lehet mindenki a teljesítményével, megtettünk mindent.

Van hogy az ellenfél erősebb és kikapunk tőlük, de ha magunkat legyőzzük és jobb játékosként fejezünk be egy mérkőzést, mint ahogy elkezdtük, akkor az edzők elégedettek lehetnek ebben a korosztályban.

Én elégedett voltam, a meccs tanulsága csak annyi, hogy még keményebben, még koncentráltabb védekezéssel, szorosabbá lehet tenni egy ilyen mérkőzést is.

Gratulálunk mindenkinek a mai munkájához.
Jó úton haladunk, hogy ez egy olyan szezon legyen amiben önmagunknak okozhatunk hatalmas meglepetéseket és olyan győzelmeket amikre előzetesen nem számítottunk.

2021.11.28

A szezon első meccsén is a Budafok volt az ellenfél, a 4 pontos vereség után már ott a helyszínen megfogadtuk hogy amint lehetőség lesz visszavágunk.
Úgy alakult hogy ebben a fordulóban rögtön véghez vihettük tervünket.

Nagyon felkészülten érkeztünk, tudtuk hogy javulni kell védekezésben és támadásban is.
Erre a meccsre konkrét terveink és feladataink voltak.

A mérkőzés ennek megfelelően kellő idegeskedéssel indult, kellett 3 perc hogy kicsit megnyugodjunk és elkezdjünk úgy játszani, ahogy megbeszéltük.
Az első negyedben Balu és Dávid okozott óriási meglepetést, elképesztően hasznosak voltak, ez nem csak az ellenfelet, de minket is meglepett.
Persze tudtuk hogy mire vagyunk képesek, de ezt ki is kellett hozni magunkból.
A második negyed nagyon döcögős volt, de kritikus pillanatokban tudtunk lendületet venni és 5 pontnál közelebb nem engedtük a Budafokot.
A félidőben csak egy dolgot kellett tisztázni, ezt a meccset mindenképpen meg akarjuk nyerni és úgy megyünk ki, hogy nincs lehetetlen.
A második félidőben kellett koncentrálni rendesen, voltak hullámvölgyek, amit az ellenfél kegyetlenül kihaszált.
A záró negyedben 3 perc kellett hogy eldöntsük a meccset, ekkor a védekezésünk olyan masszív volt, hogy a félpályán nem engedtük át őket. Az utolsó 7 perceben tudtunk pihentetni, tudtuk forgatni a csapatot, ez azt eredményezte hogy mindenki dobott mezőnykosarat és mindenki a magáénak érezhette a győzelmet.

4 játékosunk dobott 10 pont felett, igazi csapategység jellemzett minket, 33 perc izgalom után már az egyébként rendkívűl nagyot kűzdő Budafok csapata is belátta, nyerni mentünk.

Mindenki óriásit játszott, mindent amit elterveztünk maradéktalanul megcsináltunk.
Mindenkinek volt olyan periódusa ami miatt ő is lehetne a kiemelt játékos, Levente védekezése, Dávid elképesztő megmozdulásai, Patrik leosztásai, Marci a negyedik negyedben, sorolhatnám.
Balu lett a kiemelt, mert pályafutása legjobb teljesítményét nyújtotta, nem csak dobott pontban.

2021.11.27

Nehéz hét áll mögöttünk, az edzéslátogatásunk ilyen-olyan okok miatt nagyon alacsony volt.
A hét közepén még azt hittük, hogy nem is tudunk kiállni a mérkőzésre.

Tartottunk is kicsit az ellenféltől, hiszen a korábbi eredményei alapján szoros ők tűntek esélyesebbnek.
De jött a csoda! Haló porainkból feltámadva olyan játékkal rukkoltunk elő, amire végképp nem számítottam!

Nem hibátlanul, de fegyelmezetten, olyan erőt mutatva játszottunk, amire nem volt válasza ellenfelünknek!
A harmadik negyed elejét leszámítva (ó, az a fránya harmadik negyed!) végig nálunk volt az irányítás.

Tóth Krisztián közel volt a tripla-duplához, Vainer Zsombor és Katona Bence ontották a pontokat, de rajtuk kívül is mindenki hozzá tudott tenni a sikerhez.

2021.11.24

Ellenfelünk kevés emberrel tudott megjelenni. Kicsit hitehagyottan kezdtek neki a mérkőzésnek és ez látható is volt az első félidő különbségében. Itt olyan előnyre tudtunk szert tenni amit már nem nagyon lehetett behozni.
Vagy mégis?
A harmadik negyed kezdett kicsit bunyóra hasonlítani sem mint kosárlabdára. Sajnos ma a játékvezetők hagyták, hogy több értelmetlenebb ütközés és tolakodás legyen mint amennyi egy NBII meccsen elvárható. Ennek eredményeképpen technikaik és 3 vérző sérülés is volt.
A negyedik negyedben anynira nem figyeltünk, hogy a kényelmes 20 pontos különbségünk gyorsan elolvadt az ellenfél rohama alatt 13 pontra. Itt sajnos egy sorcserét kellett alkalmazni, hogy visszaállítsuk a különbséget.

2021.11.21

Ismét bebizonyosodott, hogy a védekezés a játék alapja.
Arra készültünk, hogy "betonfalat" húzunk az ellenfél elé, és a szerzett labdákkal gyors indításokkal oparálunk.

Így is kezdtük a meccset, nem engedtünk teret az ellenfélnek, ám az első hat közeli(!) dobásunkból egyet sem sikerült értékesíteni!

Aztán megnyugodtunk, és egyre-máűsra vezettük a szép akciókat, növelve a különbséget a két csapat között.

... És jött a meglepetés...
A JKC beállt zónára, ami ellen csak tapogatóztunk, nem támadtuk eredményesen a falat, a szerzett labdáikkal pedig ők szereztek könnyű gólokat.

Időkérés, magyarázat, változtatás...

A negyedik negyedre aztán kiderült, hogy fizikálisan sokkal előrébb tartunk, rengeteg szerzett labdával, könnyű kosarakkal biztosítottuk be a győzelmet.

2021.11.20

Ellenfelünk fiatalabb és alacsonyabb is volt nálunk.
Ennek ellenére sportszerűen, becsülettel küzdöttek ellenünk. Gratulálunk nekik is.

Ami minket illet: igyekeztünk a védekezésünkön javítgatni, több-kevesebb sikerrel.
A gyorsindítások már mennek (egy-két labdazsonglőrünkert leszámítva), a besegítések még döcögnek kissé.
Viszont jó jel, hogy a közeli százalék javult kicsit, és a büntetők is jobban mentek (50%).
Ezzel kapcsolatban megbeszéltük, hogy feltétlenül javítanunk kell ezt a mutatót!
A 25 eladott labda még egy ilyen nagy különbségű mérkőzésen is rengeteg, ezzel is lesz még munkánk.

Nagyon készültünk erre a mérkőzésre!
Tudtuk, hogy ez lesz az első igazi megmérettetés a bajnokságban, és ez így is volt.
Lélekben mindenki nagyon akarta a győzelmet, a bemelegítéstől már látszott, hogy az akaraterővel nem lesz gondunk.

Aztán elkezdtük a meccset, és mi nyugodtunk meg hamarabb.
Ez látszott az eredményen is, hiszen az első félidőt 12 pontos előnnyel zártuk.
A szünetben az öltözőben azt beszéltük meg, hogy a harmadik negyedet is megnyomjuk, növeljük a különbséget, hogy a végén ne legyenek gondjaink.

Nos!
Pontosan az ellenkezője történt!
A KLKS kapcsolta be a rakétákat, és iszonyú verést mért ránk a harmadik negyedben.

A negyedik negyedre el is fáradtak, és újra visszajöttünk a meccsbe, de sajnos a végjátékot már se erővel, se koncentrációval nem bírtuk, maradt az egyetlen pontos különbség.

A hibáinkból okulnunk kell, és nagyon keményen dolgozni a visszavágás lehetőségéért!

2021.11.18

Egész mérkőzésen megnyugtató előnnyel tudtunk játszani a jó védekezésünknek köszönhetően.
Ebből elég szerzett labdát és könnyű kosarat szereztünk, aminek köszönhetően nem volt kétség a mérkőzés kimenetele.
Egy játékost kellett az ellenfélnél hatástalanítani, amit a második félidőben Bálint szépen meg is oldott. ezek után érezhetően nem tudta az ellenfélből más ember átvenni a stafétabotot és a támadást előrébbvinni.