GYK
(11:14; 8:11; 0:0; 12:14, 10:7 )
2024.02.24

A második meccsen is folytattuk azt a játékot amit az elsőn elkezdtünk.

Kicsit pontatlanabbul, kicsit lassabban játszottunk, de így is volt esély a győzelemre.

Sajnos a 41/13 büntető mutatóval, nem lehetünk kibékülve, végül ez okozta a vesztünket.

Meg kell tanulnunk a büntetőket értékesíteni!

2024.02.24

A nap első meccsén megbeszéltük, hogy igyekszünk agresszívan játszani.

A védekezésünk sokat javult az elmúlt időszakban, kellően kemények és elszántak vagyunk, ráadásul fejben is sikerül tovább éber maradni.

A meglepőbb a mai napon a támadásunk volt, a megbeszéltek alapján folyamatosan és bátran támadtuk a gyűrűt, így rengeteg büntetőt dobhattunk.

Az utolsó negyedben játszottunk a legjobban, ez döntötte el a szoros meccset a mi javunkra.

2024.02.23

A héten megbeszélt játéktervet sikerült gyorsan megvalósítani.
Agresszív letámadás, labdaszerzések, gyors indulás, mindent megcsináltunk amit elterveztünk.

Az első félidőben eldőlt, hogy megnyerjük a meccset, innentől már csak higgadtan és okosan kellett játszani.

Látszik a fáradság, sok meccs, sok edzés.
Most lesz egy lélegzetvételnyi szünetünk, aztán jön a szezon három legfontosabb mérkőzése.

A recept továbbra is egyszerű, még 5 győzelem és megvan a bajnoki cím.

Most a pihenés a legfontosabb és hogy vasárnap szúrkoljunk a férfi válogatottnak!

2024.02.18

Eddigi ismereteink alapján egy teljesen más Vasasra számítottunk.
A felkészülés a héten jól sikerült, a saját játékunkat remekül tudjuk alkalmazni.

Szuper első negyedet játszottunk, támadásban ez volt a legsikeresebb periódus, védekezésben a kritikus 15 pontos határ alatt maradtunk.
A középső két negyedben 11 ponntal a Vasas volt a jobb, ebben az időszakban a pontosságunkon és akaratunkon lesz mit javítani.

Az utolsó negyed már egy mentális és testi fáradtság volt, de az akarat és a szerencse is mellénk állt. 8 pontot kaptunk a végén 10 perc alatt, ezzel lehetett megfordítani és megnyerni a meccset.

Hatalmas lépést tettünk a végső cél felé!
Gratulálok!

Nem lehet elmenni szó nélkül az ellenfél sportszerűsége mellett. Az ellenfél csapatkapitánya kiélezett helyzetben is rendkívüli sportemberként és a fair play szellemében viselkedett, minden gratulációnk jár neki külön is és a csapatának is!
Egy jó mérkőzéshez, két jó csapat kell, ez ma ilyen volt!

2024.02.17

Az 55 dobott pont rekord ebben az összeállításunkban, sajnos 153 kapott is.

A nagy különbség ellenére is, voltak bőven pozitív jelek, arra hogy egyszer sikeresebb korszakunk is lesz.

2024.02.17

Az előző és a két meccs közti , legalább félmeccsnyi rohangálás, hajigálás terhelése el is döntötte rögtön az elején a végeredményt. De mondhatnék még 8-10 egyéb tényezőt is, ami ellenfelünk javára szól.

Egyébként nem a vereség fáj, hanem a „hogyan”! De az nagyon.

2024.02.17

Szoros első félidő után a harmadik negyedben dőlt el a mérkőzés. Egy kicsi hiányzott mindenből: gyorsaság. leleményesség, kitartás, szerencse.

2024.02.17

Második ellenfelünk új volt, még nem játszottunk ellenük. Sajnos fejben elfáradtunk, nem tudtuk a saját tempónkat játszani.

A mérkőzés szomorú oldala megint a játékvezető volt, a játékvezető, aki felelősség hárítással, hülyeségekkel, technikai hiba adásával próbálja kezelni a problémát, azt, hogy nincs tisztában a korosztály védekezési szabályaival és alkalmatlan a betartatásukra. Hangsúlyozom, ezzel nem az  a fő problémám, hogy veszítünk miatta. Mi mást tanítunk, mert abból lesz a kosárlabda, a szabályok pedig ezt hivatottak védeni. Tessék őket betartani, betartatni!

Jövő hónapban az ’E’ csoportban, két jól ismert kőbányai csapat ellen folytatjuk, addig is sok-sok gyakorlás áll előttünk.

2024.02.17

Egy akadémiai csapatnak semmi keresnivalója nincs a bajnokságban ilyen csoportban.
A védekezésükről ne is beszéljünk......

Ennek a meccsnek is óriási pozitívuma, hogy az utolsó negyedet sikerült megnyerni!

A saját célunkat teljesítettük, mindenki dobott pontot és jól éreztük magunkat a két vereség ellenére is.

bővebben
11.
BLF Kenguruk () - Óbudai Kaszások (Dűlői)
54
:
58
KK
(12:10; 15:15; 4:4; 10:14, 13:15 )
2024.02.17

Első ellenfelünket jól ismertük, októberben 55, novemberben 26 ponttal kaptunk ki tőlük, most pedig csak 4-gyel. Látok egy bíztató tendenciát :)
9 játékossal is egy szoros, jó meccsen, emelt fővel kaptunk ki. Örültünk, hogy mindenki játékában volt mit megdicsérni és mindenki dobott pontot is. Amin javíthatnánk, az a 4/9 félidei büntető, illetve jobban meg kellene becsülnünk a megszerzett labdákat.

Összességében örülünk és elégedettek vagyunk az első meccsel. Szép volt fiúk!:)

2024.02.17

Két új játékost is avattunk ebben a fordulóban, Niki és Adrienn is rendkívül bátran és ügyesen játszottak az első mérkőzésükön.

Az első félidőben kicsit belealudtunk a meccsbe, a második félidőben sikerült harcos és eredményes játékot játszani, ez a játékrészt meg is nyertük 6 ponttal.

Meg kell tanulnunk sokkal hosszabb ideig koncentrálni és eredményesnek lenni.

2024.02.14

A héten a második meccsünk, mindössze egy nap pihenővel, ráadásul egy pocsék előző meccs után szerettünk volna bizonyítani.

Nem tudom hogy a másik meccs kudarca volt e még a fejekben, vagy csak nem pörögtünk fel eléggé, de az első félidő nagyon hasonlított az előző meccshez. Bátortalan játék, egyénileg akartunk befejezni mindent, és ellenfelünk könnyű gólokat tudott szerezni, 20 pontos hátrányban találtuk magunkat.

Aztán a harmadik negyedben végre megtört a jég, elkezdtünk gyorsabban és eredményesebben játszani, 12 ponttal nyertük a negyedet.

A negyedik negyedben is küzdöttünk tovább, ám itt már elfogyott az erő a végére, így nem sikerült a nagy fordítás, de volt olyan állás hogy csak 4 pontos volt a hátrány.

Gratula a csapatnak a második félidőben nyújtott teljesítményért, megmutattuk hogy itt a helyünk a felsőházban. De egyben szomorú is a dolog, mert ha az elejétől kezdve ilyen magabiztosan játszunk, ezt a meccset megnyerhettük volna.

Ezt a magabiztosságot szeretnénk továbbvinni a következő meccsekre, ezen fogunk rengeteget dolgozni az edzéseken!

2024.02.12

Az első felsőházi meccs kudarca után mindenképp szerettünk volna javítani, ennek megfelelően vetettük bele magunkat a meccsbe.

Az első negyedben sikerült hozni az első félévben mutatott játékot, sok gyors gól, agresszív támadójáték jellemzett minket.

A második negyedben kicsit lassultunk, de nem voltunk nagy gondban, hét pontos hátrányunk volt félidőben.

Aztán ami ezután következett az teljesen megmagyarázhatatlan. Ellenfelünk átgázolt rajtunk a harmadik negyedben, az dobott gólt aki akart, simán megvertek minket egy egyben, cserébe mi teljesen impotens támadásokat vezettünk, szétestünk.

A negyedik negyedben sem sikerült javítani, óriási lett a pontbeli különbség a két csapat között.

A legszomorúbb az egészben az, hogy ennél sokkal jobbak vagyunk, sokkal többre lennénk képesek, de a második félidőben nem volt semmi akarás és küzdelem, szinte beletörődtünk a vereségbe, ez nem fordulhat elő mégegyszer.

A srácoknak elmondtam, hogy idáig is azért jutottunk el, mert jó volt az edzéslátogatás, mostanában ez viszont visszaesett, ennek is a következménye ez az eredmény. Most sokkal keményebben kellene edzéseken dolgozni, de ha nem jelenünk meg elegen, úgy biztos nem fog menni.

2024.02.11

Második ellenfelünk jelenleg nem a mi szintünk. A Harmat Darazsak egy összeszokott, erős csapat, akik veretlenül fogják megnyerni ezt a bajnokságot. A cél a gyakorlás volt, a negyedek összeállítása pedig szándékosan támasztott más és más feladatot minden váltás elé. A nagy arányú vereséggel nincs problémám, de azzal igen, amikor csak bámulunk és nem hajolunk, ugrunk, vetődünk a labdáért. Fischer Márk a kiemelt játékos, tavaly óta sokat fejlődött bátorságban, aminek előbb-utóbb  jól látható eredménye lesz.

Folytatás márciusban, addig sok-sok edzés és kijavítandó hiba elé nézünk. Holnap kezdjük is! ;-)

2024.02.11

Első ellenfelünket ismertük, korábban már magabiztosan megvertük őket. Most azonban úgy kezdtük a meccset, mint aki alszik. A mindössze +4 pontos első negyed után jött a -1 pontos második. Egy-egy apró megmozduláson kívül olyanok voltunk, mint az alvajárók, energia és akarat nélkül  néztük, ahogy a csajok elhussannak mellettünk a labdával. A félidőben megkongattuk a vészharangokat, amire fel is ébredtünk! A félidei 8/10 bedobott büntető nagyon szép, a 2. félidőt pedig 18 ponttal nyertük. Végül mindenki dobott legalább 1 pontot. Bazsi és Zsombi összekapta magát támadásban (összesen 39 pont) és védekezésben is. A meccs pozitív meglepetése Bodor Hanga, aki nem csak 7 ponttal, de a decemberinél mérföldekkel tudatosabb játékkal is megörvendeztette a csapatot.

Gratulálok a győzelemhez, amivel maradunk versenyben a dobogóért!

2024.02.10

A tegnapi szoros meccs visszavágója még szorosabb lett.

Most szinte végig tudtunk vezetni és pont a legrosszabbkor jött egy olyan rövidzárlat ami a vesztünket okozta.

Persze ezt a meccset nem az utolsó percben vesztettük el, ha belegondolunk hogy 39 perc alatt mennyi kihagyott üres dobás, egy-egy elkerülhető eladott labda volt, akkor rá kell jönni hogy szoros meccsen még nagyobb koncentrációra van szükség.

Tanulságos oda-vissza volt 24 óra alatt, két kiélezett meccs, amin összességébe egy kosárral jobbak voltunk.

2024.02.09

Izgalmas és szoros meccseken lehet nagyot fejlődni, szerencsére ez ilyen volt.

Végig hátrányban voltunk, amit az első negyedben szedtünk össze, de folyamatosan dolgoztuk le ezt a hátrányt, végül a meccs 40. (utolsó) percében átvettük a vezetést és megnyertük vele a meccset.

A rengeteg gyermeteg hiba ellenére, a végére összeszedtük magunkat és a győzni akarásunk is végre a helyén volt, így sikeres napot zártunk.

2024.02.08

Megint rengeteg volt a hiányzónk, tudtuk nagyon oda kell tennünk magunkat, hogy jó eredményt tudjunk elérni.

Remekül kezdtük a mérkőzést, az első negyedben szépen találtuk meg a mismatcheket, ezekből könnyű gólokat szereztünk, jól nézett ki a dolog.

Ezután óriási mélyrepülés következett, a második és harmadik negyedben. Rengeteg eladott labda, amit a Monor ki is tudott használni, ezen kívül pedig nagyon bedeszkázták a gyűrűt számunkra, semmiből nem tudtunk kosarat szerezni, szenvedés ment a pályán. A harmadik negyed végére már ki is alakult a nagy különbség a két csapat között, és hiába a negyedik negyed elfogadható teljesítménye, már nem tudtunk közelebb kerülni.

Tudtuk, hogy az ellenfél jó játékerőt képvisel, mi pedig hiányosan voltunk, de ez nem lehet kifogás a nyújtott teljesítményre, ami finoman fogalmazva csalódáskeltő volt.

Kettő meccsünk van még hátra az alapszakaszból, egyet mindenképp hozni kell, hogy a táblázatban jobb helyen végezzünk!

Egy hét szünet, edzésen lehet javítani a hibákat!

2024.02.07

Megkezdtük a serdülő bajnokság rájátszását, tét az 1-6. hely valamelyike.

A győzelemnek óriási értéke van, mivel nem ismertük a másik csoport erősségét.

Az ellenfél legjobb pontgyárosait meg tudtuk fogni, ez volt az egyik kulcsa a sikernek, támadásban remek dolgokat csináltunk.

A büntetőzéshez gratulálok.

Még 7 győzelem kell és megvan a magasabb cél is amit kitűztünk.

Hajrá BLF!!!

bővebben
statisztika
21.
Százhalombattai KSE () - BLF KK - NB II. ()
72
:
90
NB II.
(19:20; 16:20; 14:28; 23:22)
2024.02.04

Kilenc emberrel, és egy centerek vágtunk bele ebbe a mérkőzésbe, de így is tudtuk, hogy a győzelem megszerzése a cél.

Az első félidőben Marci húzta a társaságot pontdobásban, jól meg tudta törni a védelmet és ziccerekkel közelről volt sokszor eredményes, ám a második félidő elején fault gondok miatt le kellett ülnie, másnak kellett előlépni.

Áki magára vállalta a feladatot, és a harmadik negyedben szétdobta az ellenfelet, tripla jött tripla után, ennek köszönhetően meg is tudtunk lépni, és ezt az előnyt lemenedzseltük a végéig.

Gratulálok a csapatnak a győzelemért!

DE: 72 pontot kaptunk egy olyan ellenféltől akitől nagyon maximum 60 pontot lehetett volna, az első félidőben túl sok üres triplát engedtünk, a másodikban pedig betörések után kaptunk közeli gólokat.

Ez a védekezésbeli teljesítmény egy nehezebb ellenfél ellen nem fog beleférni, ezen mindenképp változtatnunk kell a következő fordulóban.

2024.02.03

A második meccsen sajnos ideje korán elfogyott az erőnk.

Sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk felpörögni.

Mindent összevetve, fejlődtünk az utóbbi időben sokat és nem estünk ki a csoportból.

2024.02.03

Sokat dolgoztunk az utóbbi időben a védekezésünkön, agresszívak és villámgyorsak voltunk az első negyedben, ezzel el is döntöttük a mérkőzést.

Remekül harcolt a csapat, támadásban és védekezésben is gyönyörű dolgokat csináltunk.

Ha sikerül még több higgadtabb megoldást találnunk, akkor még hatékonyabbak tudunk lenni.

2024.02.03

A bajnokság éllovasa ellen kellett játszanunk.

Tudtuk hogy nem az a kérdés hogy nyerünk vagy nem, a kérdés hogy merünk-e bátran játszani és az edzésen tanultakból visszaköszön-e valami.

Az első 10 percet leszámítva, voltak sikeresebb periódusaink, ami bíztató is volt.

2024.02.02

Nagy reményekkel vártuk a felsőház első mérkőzését. Remekül sikerült a bemelegítés is, nagyon pörögtek a srácok.

Ennek megfelelően egyből egy nyolc nullás futással indítottuk a meccset, jól alakultak a dolgok. Innentől azonban ellenfelünk összeszedte magát és olyan játékkal rukkolt elő amire nem volt válaszunk.

Az első félidőben még szorosan alakult a találkozó, utána azonban teljesen szétestünk és kinyílt az olló.

Védekezésben lassúak voltunk és túl sok triplát kaptunk.

Támadásban rengeteg volt a bután eladott labda.

Túl sokszor próbálkoztunk egyéni megoldásokkal, kevés volt a passz, nem járt a labda, így nem lehet mérkőzét nyerni.

Nagy szerencsénk, hogy ez még csak az első meccs volt, így van időnk javítani!

2024.02.02

Nagyon sok hiányzóval vágtunk neki az utolsó alapszakasz-mérkőzésünknek, a kezdő ötösből senki nem tudta vállalni a játékot betegség vagy sérülés miatt.

Ez a meccs így remek lehetőség volt a többiek számára, hogy megmutathassák mire képesek.

Az első félidőben nem nagyon tudtuk megvalósítani a gyűrűt támadó játékot, ráadásul ami helyzetünk volt az sokszor kimaradt, büntetőből voltunk eredményesek.

A második félidőben végre elhittük, hogy van esély kemény betörésből ziccert dobni, ennek meg is lett az eredménye, több pontot sikerült szerezni.

A meccs elején megbeszélt célok egyik felét sikerült teljesíteni, megvolt a kitűzött pontmennyiség, ezért gratulálok a csapatnak! Ez nagyban köszönhető Lőrincz Bálintnak, aki főleg a második félidőben remekül játszott, húzta a csapatot és karriercsúcsot dobott pontokban.

Most várjuk az ellenfeleket, és gőzerővel készülünk tovább edzéseken!

2024.01.27

Nem sokkal a pénteki meccs után újra pályára kellett lépnünk.

Ennek megfelelően az első félidőt átaludtuk, a második már teljesen válallható volt.

Dobásban és elszántságban kell rengeteget fejlődni!

2024.01.26

A bajnokságban mostantól többségében a lányok kapnak helyet, idén végre sikerült szinte mindenkinek játszania.

Az eredmény másodlagos, az ellenfelünk nálunk képzetebb volt, szépen és gyorsan játszottak.

A mutatott játék a fő kérdés a meccseken, sajnos itt az elvégzett edzésmunka visszaköszönt.

Sokkal jobban, pontosabban és gyorsabban kell játszanunk az edzéseken, ha szeretnénk a jövőben felnőni az ilyen meccsekhez.

2024.01.26

Nagy tétje volt ennek a meccsnek, mert tudtuk, hogy a bajnokság hajrájában sokat fog jelenteni egy egy győzelem vagy vereség. A srácoknak sikerült is felpörögni a bemelegítésnél így reményekkel telve vágtunk bele az összecsapásba.

Az első negyedet négy ponttal sikerült megnyerni, és félidőben is három ponttal vezettünk.

Itt azonban megtört valami a játékunkban, egyszerűen képtelenek voltunk pontot szerezni, rengeteg kihagyott közeli dobás jellemezte az egész második félidőt. Még így is csak öt pontos hátránnyal indultunk neki a negyedik negyednek, de sajnos ott sem jött össze semmi.

Az egész második félidőben dobtunk 19 pontot ami iszonyúan kevés, főleg úgy nézve, hogy csak az első negyedben 16 pontig jutottunk. Ilyen gyenge támadójátékkal nem lehet mérkőzést nyerni senki ellen. Nagyon hiányzott a kellő koncentráció, figyelem.

Ezt a meccset be kellett volna húzni, ha csak egy épphogy átlag alatti dobószázalékot hozunk, már mi örülhettünk volna a végén. Nagyon fáj ez így most az alapszakasz végén.

2024.01.25

Ebben a szezonban már kétszer is kikaptunk a TF-től: először a Hepp kupában, másodszor az idegenbeli meccsen a bajnokságban.
Szóval szerettünk volna visszavágni nekik!

Nagyon jól kezdtük a meccset, az első negyedben már előnybe kerültünk, és félidőben is öt ponttal vezettünk. Szép összjátékok és jó befejezések mellett erőből támadtuk a gyűrűt. Egy negatívuma az első félidőnek, hogy Sifu bokája megsérült, és sajnos már nem is tudott játszani a második félidőben.

A harmadik negyedet kettő ponttal megnyertük, így vágtunk bele az utolsó negyedbe.

Itt azonban nagyon szétestünk, rengeteg kihagyott dobás, aminek a nagy része jó helyzet volt, és rengeteg támadó lepattanó az ellenféltől. Gyorsan el is tűnt az előny, sőt ellenfelünk át is vette a vezetést.

A végén még Révész Marci félpályás triplájával próbáltunk rájuk ijeszteni, de ez tényleg csak erre volt elég, nem sikerült most a szoros végjáték.

Összességében egy jó meccset hoztunk egy erős ellenféllel szemben, ám így se tudunk nagyon örülni mert olyan közel volt a győzelem.