Sajnos a hétköznapi meccsek nem mennek.
Nem tudtunk felpörögni, a játék egy elemében sem tudtuk hozni tudásunk 20%-át sem.
A 68 kapott pont 95%-át két emberről kaptuk.
Ez nem a mini korosztály, ezért ez elfogadhatatlan.

A második vereségünk volt ebben a bajnokságban, a cél továbbra is a legjobb négy!

2018.02.18

Sima meccsen nyertünk, de ellenfelünk is szépen küzdött, nem hagyta, hogy lazítsunk. Zsombi 12 pontjával a mezőny legponterősebb játékosa lett (ő lenne a képen), de szinte mindenki hozta azt a játékot, amit kellett. Kicsi játékosaink is bátrak voltak, persze itt még bőven van hova fejlődni :)

2018.02.18

Erős ellenfelet kaptunk, nálunk pedig volt négy kicsi, kezdő játékos. Sajnos cserénk is csak egy volt. Erősebb végjátékra terveztünk, ami bejött. Az utolsó negyedet 20-4 es arányban megnyertük. A meccs megnyeréséhez épp hogy nem volt elég az utolsó negyedes pörgés, bár volt helyzetünk a végén, 1 ponttal alulmaradtunk és a bravúr nem jött össze. Büszke vagyok a csapatra :) Ádám és M.Levi 17 pontot dobott az utolsó negyedben, Ádám összesen 19 pontot szerzett.

Szép küzdelem volt, gratulálok a csapatnak!

2018.02.18

Egy rendkívül hosszú hétvége és még nincs vége.
A meccs elején megbeszéltük, hogy Bálint, Barnabás és Bendegúz pihentetése a cél.
Ez sikerült.
A három 2004-es nélkül, nem forgott kockán a győzelem, de a mutatott játék nem volt zökkenőmentes.
Dobószázalékunk katasztrófa.
A védekezésbe fektettünk több energiát, ezért kaptunk csak 34 pontot.

A döntőig jutottunk.

Este az is világossá vált, hogy az ellenfelünk ismét a gödi csapat lesz!
Ez már rangadó a két csapat között!

Tisztában voltunk vele: nem adják ingyen a mérkőzést!
Gödöllőn (Süni Kupa) már játszottunk velük döntőt. Pár hete a Gyerek/B bajnokságban játszhattunk velük egy hosszabbítást (más bajnokság az igaz, de a Göd - az mégiscsak a Göd...)

A mérkőzés végén a negyedek döntetlenre jöttek ki. Büntető dönt a meccs végén.
(Az olasz pontozási rendszer szerint zajlik a számolás a Kupán.)
Büntető párbajunk szintén EGÁL!

A pályán elért eredmény alapján mi nyertünk, így a mi nyakunkba akasztották az aranyérmet!

Gratulálok a Göd csapatának is!
Sokadszorra játszunk szoros, ki-ki meccset ahol mind a két ellenfél tanulhat egymástól!

Ma lábon kihordtam egy agyvérzést, szívrohamot, kezdek őszülni és öregszem az ilyen mérkőzések után, de ezeket szeretem!

Fejlődünk de mint mindig van hova tovább fejlődni!

A bajnokságok tartanak, jó szerepléseink visznek feljebb, keményebb mérkőzések jönnek!

2018.02.18

Ellenfelünk nem tudott nagy ellenállást tanusítani. Rekord idő alatt végeztünk a meccsel. Furcsa is volt, viccelődtünk is vele.

Sokat nem tudok mondani, a statisztika és a negyederedmények önmagukért beszélnek.

A második meccsen sem kezdtünk jól.
A páros negyedekben végre újra régi önmagunkat hoztuk.
Bálint és Bendegúz támadásban és védekezésben is nagyot alkotott, Barnabás remekül irányította a csapatot.
A győzelem benmaradást ért.

Gratulálok!

SG

bővebben
statisztika
8.
Dunaújvárosi Sárkányok () - BLF Kenguruk ()
50
:
97
Süni
(12:23; 6:21; 6:5; 12:22, 14:26 )
2018.02.17

Az ellenfél már idősebb és képzettebb is volt a korábbi csapatnál.

Az elején ezen meglepődtünk kissé, de azután elkezdtük a ránk jellemző erőteljes és gyors játékot.
Ezen aztán ők lepődtek meg...

A védekezésünk ismét nagyon erős volt, szinte levegőt sedm engedtünk a Sárkányoknak, így aztán nem is tudtak tüzet okádni.
Mi viszont egyre-másra dobtuk a gólokat.

Jó volt nézni a meccset!
Gratulálok a csapatnak

Misi bácsi és Ági néni

bővebben
9.
BLF Kenguruk () - Dunaújvárosi Sárkányok (Szelek)
155
:
45
Süni
(42:18; 36:4; 5:6; 40:12, 32:5 )
2018.02.17

Nem a győzelem a dicsőség, hiszen az ellenfelünk fiatalabb, és még kezdő játékosokból állt.

Inkább annak örülök, hogy a kapott feladatot mindenki fegyelmezetten megoldotta.
A gyors indításokat gyakoroltuk, a védekezésen lazítottunk.

Gratulálunk az ellenfelünknek, szépen játszottak ők is, biztosan erős csapattá érnek majd össze a későbbiekben.

2018.02.17

A szezon során több meccset is nagyon jól kezdtünk.
Most zsinórba a másodikon, nem találjuk a ritmust az elején.
Bemelegítés!
A meccsen két váltásban játszottunk, készülve tovább a magasabb célok érdekében.
A második félidő a miénk volt, hozzátéve, hogy ellenfelünk győzelme nem volt kérdés, csak a különbség.
A végére visszajöttünk, de csak számszerűleg, sajnos csak a cserejátékosok ellen villogtunk.

2018.02.16

Nagyon jó lett volna nyerni ezen a mérkőzésen.
Akartuk is a győzelmet, az első két negyedben még tudtuk is tartani magunkat.
Sajnos a harmadik negyedben az ellenfelünk minden tekintetben fölénk nőtt.
A negyedik negyedben aztán kicsit sikerült szépíteni az eredményen, ez azonban a győzelemhez már kevés volt.

Azt gondolom, reális eredmény született, azon viszont el kell gondolkozni, hogy a bajnokság hátralévő részében ennél nagyobb teljesítményre lesz szükség.

Alapvetően nem futunk rossz szezont.
Okoztunk már kellemes meglepetéseket, de ezen a meccsen csak csalódást.
Semmi nem jött össze!
Van ilyen, de ez nem magyarázza a lélektelen játékot.
Sem fejben, sem testben nem voltunk a meccsen.
Innen kell tovább építkezni és talán jókor jött ez a figyelmeztetés!

2018.02.11

Második meccsünk is kicsit káoszos volt, de végre betaláltunk! Összeszedettebben dolgoztunk. Védekeztünk, labdát szereztünk. Ezek a dolgok hiányoztak az első mérkőzésről. Örülök, hogy sikerült felébredni és azt láthattuk, amit tudunk. Kiosztott feladatokat szépen megoldották a fiúk, lányok.

Dolgozunk tovább még nincs vége a bajnokságnak!

2018.02.11

Végül csak 10en maradtunk. Úgy nehéz nyerni, ha nem találunk be a helyzeteinkből! Nem találtuk magunkat, kapkodtuk csak a fejünket. Leindítottak, mert nem jól védekeztünk és ez megbosszulta magát. Nem elég az, hogy csak egy esetleg két ember talál csak be a gyűrűbe! Szenvedtünk a pályán. Amit eddig tanultunk egyszer csak elveszett!

Büntetőink itt is fejlődtek 10/7 ez szép arány!

Sajnálom, hogy ez a mérkőzés így alakult, ha azt játsszuk, amit tudunk jobban élveztük volna.

2018.02.11

Sikerült nyerni. Egyik csapatnak sem tetszett ahogy a játékvezetők a mérkőzést kezelték. Mi amennyire lehetett csöndben maradtunk. Ennek meg is lett az eredménye.

Kerestem sokáig azokat akik stabilan tudnak hozzátenni a meccshez. A vége felé sikerült összeszedni.

2018.02.11

Bemelegítésünk picit álmosra, lassúra sikeredett. Szerencsére a pályán fel tudtunk pörögni.  Ellenfelünk talán nem volt olyan nagy falat mint az előző mérkőzésen, ennek ellenére nem lazíthattunk. Meg kell dolgozni a győzelemért! Fáradozásunk látható volt, és volt mindkét váltásban mindig egy-két ember, aki felrázta társait.

2018.02.11

Hónapok óta gyötörjük egymást, hogy az "add és fuss" játékot megtanuljuk.
Nehéz lecke ez, tudjuk, de nincs mese: ha jó csapattá akarunk válni, akkor meg kell tanulni!

A mai mérkőzésen láttunk pár szép megoldást ebben a kérdésben, és ennek nagyon örültünk.
De ne szálljon el senkinek az önbizalma, van még bőven tanulni valónk!
Sajnos a több passzos játék még nem meg rendesen, a döntéseinkben sokszor bizonytalanok vagyunk, a végrehajtásban pedig pontatlanok.

A meccsen Hickel Á., Bodor Cs. B., Bagi M. és Szlaukó D. mutatott olyat, ami tőle meglepő volt az eddigiej után. BRAVÓ!

Tóth K., Katona B. és Erhardt F. pedig végre ugyanazon a meccsen teljesítettek jól.
A többiek is akartak nagyon, de ez az eredményességben még nem látszik meg.

19.
Óbudai Kaszások (Girls) - BLF Kenguruk ()
57
:
68
KK
(10:10; 13:16; 4:10; 5:11, 25:21 )
2018.02.11

Tisztában voltunk vele, hogy nem lesz egyszerű dolgunk! Aki ott volt látta, és a jegyzőkönyv is ezt mutatja. Fej–fej mellett haladtak a csapatok, aztán következtek a félidei büntetők - ahol taroltunk! 10/10 (!) A szezon legjobb félidei büntetője!
A harmadik negyedre pedig már jelentős előnyt szereztünk, ellenfelünk elfáradt. Szerencsére sikerült megtartanunk az utolsó negyedre is előnyünket!

Hatalmasat küzdött a társaság, most már a sokadik mérkőzésen mutatja meg, hogy egy csapattá érik össze!

2018.02.10

Akkor volt közünk a mérkőzéshez, amikor az ellenfél pihentette jobb játékosait.Életlen késsel sem lehet vágni, csak szenvedni.

2018.02.10

Az első félidőben semmi nem ment nekünk. A játékvezetők engedték a lökdösést és nem tudtunk játszani. Nyomást sem tudtunk helyezni ellenfelünkre és ezért könnyen áttörtek a védelmünkön.

Félidő elött váltottunk védekezést és tudtuk egy kicsit kozmetikázni az eredményt. De így is 9 minusz a félidőben. Öltöző és fejmosás. Nagyon letörtek voltunk. Tudtuk, hogy jobban is tudunk játszani és ezt viszont be is kell bizonyítani.

Sikerült. Védekezésünk hatékonyabb lett. A játékvezetőknek ezáltal kitisztult a játék és jobban itélték meg a szituációkat. 3 negyed 1 pont minusz.

Majd az utolsó negyedben még hatékonyabb lett a védekezés és egy 20:5 ös negyeddel meggyőző végeredménnyel tudtunk nyerni.

Gratulálok mindenkinek, hogy nem adtuk fel és tudtunk javítani a játékunkon.

Sikerült egy újabb győzelmet szerezni.
5 emberünk is 10 vagy több pontot dobott.
Ez mind szép, de mi tudjuk, hogy ezzel még nem lehetünk elégedettek.
Lassan kezdünk kilábalni a sérülésekből és a betegségekből, tavasszal csúcsra szeretnénk jutni.
Ezzel a győzelemmel léptünk egyet a bajnoki cím felé.
Bódi B. nagyot játszott ma, és nem a pontjai, hanem az okos játéka volt kiemelkedő.
E. Bálint, Bendegúz és Olivér dupla-duplát értek el, így a végére nem volt kérdéses a győzelem.
A két "kicsi" nagy segítség volt, Krisztián és Bence is bátran, jól játszottak.

2018.02.10

Sajnos a mai napon a sok beteg miatt, csak 7 fővel tudott a csapat kiállni.

Aki viszont ott volt, egy remek meccsel lepett meg. Nemcsak a sok dobott pont, hanem az okos játékkal, sok passzal együtt. Az ellenfelünk jóval gyengébb volt, ezért a második félidőben leütés nélkül játszottunk, melyet ügyesen oldottunk meg. Sajnálom, hogy csak egy gyerek lehet a meccs legjobbja, mert itt most mind a 7 gyereket beírhattam volna. Kiemelném Efi 26 és Marci 25 dobott pontját, illetve Dodó 17 pontját. Gratulálok a remek játékhoz a csapatnak!

Hajrá BLF!

Kriszta néni és Dani bácsi

bővebben
24.
Közgáz SC (és DSK/A) - BLF KK - NB II. ()
99
:
96
NB II.
(37:20; 21:29; 25:15; 16:32)
2018.02.04

Kevés védekezés mindkét oldalon, sok kosár és nagyon hullámzó játék. A közeli helyzetek értékesítése döntötte el a találkozót. Sajnos ebben valóban gyengébbek voltunk.

2018.02.04

A mérkőzésen történteket nem kommentálnám.

Továbbra sem tudunk emelt fővel veszíteni.

Mindkét csapat érezte a tét nagyságát.
Ennek megfelelően melegítettünk és ez látszott is.
34 dobott pont az első negyedben, viszonylag jó védekezés.
A második negyed? Na ott nem mi voltunk a favorit.
Félidő, öltöző!
Megbeszéltük, hogy a támadásokra helyezzük a hangsúlyt, 109 pont lett a vége.
Mindenki dobott pontot, 6 játékosunk 10 vagy több pontig jutott.
Köszönet a szülőknek a bíztatásért! Remélem meg tudtuk hálálni.
Nem tudok egy embert kiemelni, csak egy fantasztikus csapatot!

DE! Mégis!
Agárdi úr, olyat tett, ami mindenképpen említésre méltó.
Betegen vállalta a játékot, sőt az első negyed után ő kérte, hogy maradhasson a meccs végéig.
18 pontja mellett, az elszántságát tudom dícsérni és a sportemberi magatartását, a csapat iránt mutatott hűségét.
Neki külön köszönöm a munkáját, mert vele voltunk 10-en és ez teremtette meg, hogy egyátalán ki tudtunk állni.

Az alapszakasznak vége. 9 győzelem és egyetlen vereséggel, jó esélyt nyitottunk az álmunk megvalósításához.

2018.02.04

Ahogy a címben meg vagyon írva: Egy félideig  KLKS kosarazott és mi pedig nagyon magunk alatt teljesítettünk. A félidőben fejmosás a legerősebb fajtából.

Csodák-csodájára megtanultunk fegyelmezetten dobni, és koncentráltan támadni. sikerült megmutatni, hogy tudunk mi játszani ha az eszünket és a szívünket belerakjuk.

Csanád nagyot játszott ma, de még Milánt emelném ki, akik végigbírta a meccset és a nehéz helyzetekben mindenki helyett dolgozott.

2018.02.04

Mindenki hozzá tudott tenni. Jó meccs volt, élvezni lehetett. Nagyon nem tudtunk elszakadni ellenfelünktől. Ők is hibáztak sokat dobásban és mi is. Mindenki akit a pályára raktam, fegyelmezett és hasznos volt.

2 dolog történt ezen a meccsen ami miatt jó volt. Mindenki játszott és nyertünk.

2018.02.04

Ebben a bajnokságban a reális cél a döntőben való részvétel.
Bálint hiányzott, Bendegúz beteg lett, Brezi és Iván szintén lebetegedett, Menyhárt Dani épphogy visszatért.
Karesz már részt vett a bemelegítésben, de még nem játszhatott.
Jelenléte azért sok erőt adott a csapatnak.
Ilyen körülmények között, a cél a szoros eredmény kialakítása volt.
De!
Jött Gémesi úr, jött Tamara és jött a csapat!
Mindenki dobott pontot, mindenki mindenből kivette a részét 134 IMB pont csapatként.
Gratulálok! Vagy ahogy már szállóige lett:
"Szép volt srácok, és lányok!"

SG

bővebben
statisztika
30.
BLF Palota - GYK/B () - Gödi SE (Farkasok)
44
:
45
GYK
(3:10; 14:15; 3:4; 12:6, 12:10 )
2018.02.03

Az eleje nem úgy sikerült, ahogy azt vártuk. Hajtottunk az eredmény után volt, hogy fordítottunk.

Egész meccset a küzdés, csapatjáték a védekezés jellemezte még a kispad is alig bírt a fenekén ülni annyira együtt élt a játékkal annyira akartak nyerni, izgult, hogy mi fog történni.

A végére nem mi hozhattuk el a piros jegyzőkönyvet, de nincs miért szomorkodni, mert ott voltunk az ellenfél nyakán ők a végén betaláltak mi nem. Nem csupán a végjáték döntött az egész meccs számít, számított az is, hogy a büntetőket ők bedobták (6) mi csak (2) na, ez azért nem túl pozitív dolog!

Hunor hatalmas feladatot oldott meg szépen küzdött!

Így még nem láttam ezt a csapatott dolgozni, mint ma mind a két meccsen.

Volt már, hogy nyertünk, de ennyire együtt egységben még nem játszottak ez az ami miatt nem szabad szomorúnak lenni emelt fővel jöhettünk le a pályáról mert megmutattuk, hogy mit tudunk és  mire vagyunk képesek!

Tovább dolgozzunk, javítjuk a hibáinkat!