(17:13; 28:2; 7:5; 34:16, 30:2 )
2018.06.02

Mindig nehéz elkezdeni egy "tuti" meccset.
Ez beigazolódott az elején.
Az első negyedben kicsit szenvedtünk - persze ez az ellenfelet is dicséri, akik remekül helyt álltak -, de azután beindult a henger!

Külön öröm, hogy mindenki dobott pontot a mérkőzésen.

Irány a döntő, ahol a legnehezebb feladat előtt állunk.

Nagyon kemény meccs volt!

Mindkét csapat tisztában volt azzal, hogy a győztes a döntőben folytathatja, hiszen a következő mérkőzést kötelező lesz behúzni.

Régen láttuk a csapatot ennyire koncentráltan játszani. Igazi sportélményt jelentett ez e mérkőzés a játékosoknak, az edzőknek és a szurkolóknak egyaránt.

Miért nyertünk?
Mert a védekezésünk végre elég agresszív és kemény volt, pont úgy, ahogyan azt elképzeltük az edzéseken.

2018.06.01

Nem a győzelemnek örültünk igazából, hanem a mutatott játéknak.
Most mi csináltuk azt ellenfelünkkel, amit Olaszországban velünk tettek: lerohantuk, és egy kemény védekezéssel rengeteg hibára kényszerítettük őket.

Persze ennél a sebességnél mi is rengeteget hibáztunk, de ez benne van a játékban.

Külön kiemelendő az, hogy sokkal kevesebbet önzősködtek játékosaink a pályán, mint az eddigi meccseken.
Több igen tetszetős, passzos játékot mutattunk be.

Csak így tovább!

bővebben
4.
Pannónia Rosszcsontok () - BLF Párducok ()
43
:
46
Kőb. KK
2018.05.27

Második meccsünk nagyon izgalmasra sikerült. Bár ellenfelünk kikapott a mi első ellenfelünktől, mégis szoros meccset játszottunk. Szinte végig vezettünk a meccsen, előnyünk nem igen tudott 3-4 pontnál nagyobbra kúszni. Dobásban rengeteget hibáztunk, ráadásul többen azt hitték, hogy akárhonnan ráhajigálhatják a labdát. Döntő fontosságú volt, hogy Ádám rengeteg lepattanót szedett. Ez különösen a 4. negyedben volt nagyon fontos, amikor már többen elfáradtak annyira, hogy meg sem próbáltak bemenni dzsungelbe a labdáért. Máté lába a meccs elején meghúzódott, K.Levente bokája az első negyedben ment ki (jobbulást nekik!), így a meccs nagy részét csere nélkül játszottuk le. Végül egy izgalmas meccset sikerült 3 ponttal megnyernünk úgy, hogy mindenki beleadta szívét lelkét a győzelemért.

Öröm volt számomra a BLF Párducot meccselni, azt gondolom, hogy egyéni és csapat szinten is sokat fejlődtünk.

Köszönöm mindenkinek a részvételt, szurkolást! Akivel nem találkoznék már, jó nyarat (és edzőtábort!) kívánok!

2018.05.27

Nehezen indult be a mai forduló. Jópáran elkéstek a meccsről, ezért kivételesen örültünk a kis csúszásnak. Első ellenfelünk nem volt teljes, sajnos csak 8-an voltak jelen. Ők ugyan derekasan helyt álltak, de nem sok esélyük volt. A félidei büntetők után 32-14 -re vezettünk. A második félidőben lehetett volna célunk, hogy minél nagyobb különbséggel nyerjünk, de inkább más célt választottam: ellenfeleink kulcsembereit olyanok fogták, akiknek ez komoly kihívást és jó gyakorlást jelentett. A védekezési feladatokat hol sikerült megoldanunk, hol nem, ez a győzelem szempontjából nem számított. A meccsen többen is aludtak, de nem az új játékosunk! Martin 3 pontjával és mindkét meccsen mutatott lelkes és rámenős védőmunkájával szépen bemutatkozott, gratulálok! Támadásban M.Levente, Ádám és Zsombor (ő lenne a képen) emelkedett ki. Zsombor és Ádám egy-egy összjátéka kifejezetten szép volt. A László ikrek mezőnymunkája is nagyon tetszett, rengeteget fejlődtek a szezon kezdete óta.

Gratulálok a győzelemhez!

bővebben
6.
BLF KK-PM/GY () - DMTK Haraszti Sasok ()
84
:
65
PM/GY
(17:12; 24:18; 4:7; 16:13, 23:15 )
2018.05.27

Ritkán csinálok ilyet, de most nézzünk a számok mögé!

A mérkőzés előtt elmondtam a gyerekeknek, hogy az eddigi átlagteljesítményük alapján kitől hány pont várható.

Nos, ha így számolunk, akkor 57 pontot kellett volna szereznünk.
Viszont ezen a mérkőzésen 65 pontunk volt, azaz túlteljesítettük a tervet.

Hogy miért is nem nyertünk ennek ellenére sem?
Nos, védekezésünk pocsék volt, számolatlanul nyeltük be a pontokat.

Egyéni teljesítmények az átlagok tükrében:

Fekete Sz. - 10 (9,3), Dobák B. - 1 (0,1), Yang W. J. - 1 (1.4), Kovács G. - 5 (8.8), Hickel Á. - 1 (2,9), Melhem M. - 12 (1,5), Bagi M. - 2 (1.7), Bodor Cs. B. - 11 (4,9), Berkes M. - 0 (1,9), Katona B. - 10 (8,8), Szlaukó D. - 0 (1,1), Erhardt F. - 14 (11,0),

2018.05.27

Azt tudtuk, hogy nem lehet nyerni a későbbi bajnok ellen.

De ennyire gyáván és bután játszani...

Nincs mit írni a meccsről, a szurkolók és a Stáb is csak a végét várta már.

2018.05.20

Sajnos minden tekintetben alul maradtunk ellefelünkel szemben. Sok ajándék lehetőséget adtunk és a kínálkozott lehetőségeket sorra elpuskáztuk. Így csak magunknak okoztunk nehézségeket.

bővebben
statisztika
9.
BLF KK - NB II. () - Közgáz SC (és DSK/A)
61
:
77
NB II.
(24:14; 10:21; 10:19; 17:23)
2018.05.17

Sajnos az első negyed dobóteljesítményét nem tudtuk megismételin, pedig volt lehetőségünk bőven! Ezen a meccsen nem kellett volna extra dobóteljesítmény a győzelemhez, de az átlagostól is messze voltunk.

2018.05.13

A tét nagy volt, de szerencsére nem nyomott agyon minket.
Mindkét csapat nagyot kűzdött, méltó lezárása volt számunkra ez a meccs a bajnokságban.
Csak gratulálni tudok a csapatnak.
Mást nem mondhatok, nagyon büszke voltam idén a serdülő játékosainkra!

2018.05.13

Nem kellett megszólalnom. Mindenki tudta a feladatát és megcsinálta. Hála égnek sok év munkája odáig jutott, hogy a játékosok tudják a feladatukat.

Technikailag és taktikailag is ellenfelünk elött jártunk jóval, ugyhogy nagyon nem izzadtunk meg a győzelemben.

2018.05.12

Kicsit csalódottan futottotunk neki a bronzmeccsnek.
Nem kezdtünk jól, de nem is volt katasztrófa.
A második negyedet hoztuk és megnyugtatónak tűnt az előny.
Sajnos nem volt megnyugtató és nem tudtunk sebességet váltani.
A végére összezuhantunk, vereség lett a vége.

Összességéban 4. helyezést értünk el, ami az alap cél volt.
A második lépcsőfokra nem tudtunk fellépni, van még mit tanulni.

Gratulálok a 4. helyhez, nem volt azért ez egy rossz szezon!

E. Bálint lett a Final 4 egyik All-Star játékosa, neki külön is gratulálunk!

2018.05.12

Nagyon szerettünk volna döntőt játszani a bajnokságban.
Az akarattal nem volt gond, de sajnos a játékunkkal igen.
Gyengén játszottunk, sok esetben lemaradtunk egy-egy lépéssel védekezésben és támadásban is.
A statisztikából kiderül a vereség oka, ezt az edzésen megbeszéljük!

2018.05.12

Rossz játékvezetés, pontatlan dobások garmada, eszetlen játék, kevés tudatosság támadásban.

Aki látta az csak szomorkodni tudott. Semmit sem gondolkoztunk. Ami helyzetünk volt, azt mind kihagytuk. Magassági fölényünket nem tudtuk kihasználni. Az ellenfél zóna védekezése ellen nem tudtunk mit csinálni. Sokat foglalkozunk vele edzésen de sok fizikai és tapasztalatlansági probléma van, ami miatt nem tudunk jók lenni zóna ellen.

2018.05.10

Az ellenfél frusztrált és panaszos volt, hogy végignyomtuk a mérkőzést egész pályán. A védekezésre nem fektettünk hangsúlyt. Csa a pontszerzés és a rekord volt a szemünk elött.

Siker! Minden idők negyedik legtöbb pontját szereztük a férfic bajnokság történetében, és a legtöbbet egy 24 meccses bajnokságban. A szám 2102!

2018.05.08

Sajnos megint csak hatan jelentünk meg a mérkőzésen.
De, ismét amíg erővel bírtuk, kűzdöttünk, sőt egál közelbe voltunk végig.
A negyedik negyedben már nem értünk ki a dobásokra, már nem tudtunk pontos támadásokat vezetni.
A különbség nem tükrözi a valóságot, hiszen gyakorlatilag csere nélkül és ezáltal taktikai sokszínüség nélkül kellett játszanunk.

SG

bővebben
statisztika
17.
Keresztúri KSDSE () - BLF KK - NB II. ()
84
:
60
NB II.
(17:17; 19:18; 27:14; 21:11)
2018.05.08

Megint csak heten voltunk de ami bennünk volt azt kiadtuk. A harmadik negyed közepére elfáradtunk fejben és fizikálisan is. Innentől nem tudtunk megújulni.

2018.05.06

Hat emberrel jelentünk meg, ez a hat végig hajtott amíg az ereje engedte.
A harmadik negyedben tetszetős játékot produkáltunk.

A továbblépéshez sokkal szervezettebbnek kell lenni.

SG

bővebben
statisztika
19.
Dunaharaszti MTK () - BLF KK - NB II. ()
81
:
82
NB II.
(24:18; 18:12; 18:25; 21:27)
2018.05.06

Két sérülésektől és hiányzóktól megtépázott csapat találkozott. Ebből Mi jöttünk ki jobban de nem így indult. Az első félidőben szépen kisértük Őket a gyűrűig, nem sok ellenállást tanúsítottunk. A második félidőben elhittük, hogy van esély és ezt megvalósítottuk.

Harmadik meccs a hétvégén.
Nem voltunk túl energikusak, de mivel az edzésen becsülettel felkészültünk, a megmaradt erő és a szív diadala volt a mai.
Sok néző előtt, jó hangulatban, feledhetetlen élményben volt részünk és feledhetetlen élményt okoztunk.
A győzelemmel biztosítottuk az ezüstöt a nyakunkba, de a jövő héten vasárnap jöhet az arany!

2018.05.05

Az ellenfél sajnos nem viselkedésével és sportszerűségével emelkedett ki. Ezen a téren alul maradtak. Az eredményt látva a játékban pedig esélyük sem volt. Sajnos a meccs a kis apró odaszológatásokról és a játékvezetők nem egyértelmű sértegetéséről szólt.

Sajnos vanna ilyen csapatok. Ezzel mi nem foglalkoztunk, hanem kosarakat dobtunk.

2018.05.05

A vereségnek több oka van, ezeket nem kell ecsetelni.
Az első és az utolsó negyedben jól játszottunk.
Rendesen kifáradtunk, de remélhetőleg ez is majd a mi malmunkra hajtja a vizet.

Ebben a bajnokságban 10 mérkőzést nyertünk meg és 8 mérkőzésen maradtunk alul.
Bőven az elvárásokon felül teljesítettünk, meglett a pozitív mérleg!

2018.05.05

Könnyebbnek bizonyult a második mérkőzésünk!

Feladat az volt, hogy több pontot dobjunk, mint az előző mérkőzésen és úgy védekezzünk, hogy a nadrág leesik a Budaörsi csapatról. Több pontot dobtunk, halkan megjegyzem, hogy még mindig nagyon sok helyzetet hagytunk ki. Viszont nem szedtük le védekezésünkkel a nadrágot az ellenfél játékosairól! Szerencsére nem felejtettük el , hogy ez egy csapat sport és ész játék, ennek köszönhetően jó dolgokat csináltak a fiúk (passzoltak, ad és fusst játszottak )

2018.05.05

Első meccs: Szombat, Erzsébet utca: két BLF U11 csapatnak sem jött el az ellenfele. Kérdés persze, hogy hol akad el az információ, de szomorú és szégyenletes, hogy a bajnokság szervezettsége nem tart ott, hogy mi edzők, csapatok is értesüljünk arról, ha egy meccs elmarad.

Második meccs: Ellenfelünk sokkal erősebb volt, ráadásul nem volt cserénk sem. A meccs elején egy feladatot kapott a csapat, lepjük meg őket a lendületünkkel, hogy jobban bemelegítettünk és bátrak vagyunk. Ezt a feladatot a csapat tökéletesen teljesítette, a meccs elején vezettünk és a negyed közepéig kiegyenlített volt a küzdelem.  Ezután jött a papírforma. Katára és Eszterre nem találták meg az ellenszert, de a többiek is bátran, leleményesen játszottak. A meccs vége felé nagyon-nagyon elfáradtunk (ilyenkor hiába kiabál a szülő ezt-azt a pálya széléről, hiába ad tanácsot, ezzel nem segít, sőt).

Csapatunk október óta rengeteget fejlődött, azt gondolom, ez jól látható is.

Köszönöm a részvételt minden gyermeknek és szülőnek!

Hajrá Bolhák, hajrá BLF!

bővebben
25.
Vasas Akadémia (Gepárdok) - BLF Kenguruk ()
54
:
35
KK
(10:15; 10:2; 9:5; 13:7, 12:6 )
2018.05.05

Sajnos nem vettük át azt a küzdelmet és védekezést, amit kaptunk Olaszországban!

3 percig sikerült aztán elvágtak valamit és távolról néztük a Vasasos gyerekeket!(ismét!)

Támadásukból adódtak helyzetek, de azt rendre kihagytuk! Ennyivel nem volt jobb ez az ellenfél, de ha nem dobjuk be a helyzeteinket, akkor nem is fogunk mérkőzést nyerni! 38ponttal főleg nem!

2018.05.05

Remek játék, remek védekezés, sok bedobott ziccer....ezek jellemezték a forduló utolsó mérkőzését. Védekezésben kiemelném Krisztiánt. aki az ellenfél legjobbjának mindösszesen 6 pontot engedélyezett! Támadásban 10 pont fölöttiek Marci és Dodó,  kiemelkedett Szabi, aki élete legjobb meccsét játszotta a 10 pontjával, valamint Ádám, Zalán és Balázs a majd 10 pontjával. Dicséretesek Olivér labdaszerzései és Kál kiharcolt büntetői, melyeket értékesített is.

Ebben a vegyes csapatban, köszönjük a Honvédosok remek játékát!

2018.05.05

Az év elején stabilan kikaptunk a Budafok csapatától. A szezon végére kétszer is elkaptuk őket.
Le a kalappal az ellenfél előtt, kűzdöttek, megpróbálták.
Az első félidő finoman szólva nem a miénk volt (30:46) 20 eladott labdával.
A második félidőben felébredtünk és sikerült a meccset is megfordítani.

Gratulálok!
Ebben a bajnokságban is pozitív mérleggel zárutunk!

2018.05.03

Sajnos minden mérkőzésen ezt látjuk. Viszonylag rendben lévő játék, aztán fejben mindent elfelejtünk arról, amit tanulunk edzésen. Hiába dobunk annyit, a befejezéseknél mindig elfelejtjük mit gyakoroltunk.

Végig magunkon tartottuk az ellenfelünket, a sok buta megoldásainkkal és a pontatlan dobásainkkal.

De a végén nehezen, de kiharcoltuk a dolgot.

2018.05.02

A mérkőzés előtt egy kérésem volt, védekezésben térjünk vissza az év eleji formánkhoz.
Az első negyed hiánytalanul hozta ezt a kérést, 6 kapott pont, rengeteg labdaszerzés, rengeteg könnyű kosár.
A második negyedben semmi sem jött össze, itt legalább egy fokozattal lemaradtunk az ellenféltől.
Félidő, öltöző!
Ahogy azt év elején megbeszéltük, nem csak a győzelemért, inkább a csapatért, egymásért kell kűzdeni a pályán.
Karesz játéka feljavult, és végre mindenki tette a dolgát, láss csodát meglett az eredménye is.
A meccs végére, újra minden klappolt, labdaszerzés, (38) végre nem egyéni szenvedés, gólpassz (33)
Bendegúz, Bálint és Olivér nagyot alkottak a meccsen, végig kiegyensúlyozott jó teljesítményüknek köszönhetően, meglett a győzelem és a győzelemmel meglett a dobogó harmadik foka.