77
RKFB
(15:15; 21:15; 14:18; 16:18; 9:11)
2017.12.10

Mindkét csapat átalakult a tavalyi bajnokság után. Szerintem ők többet gyengültek és ez egy sima meccs lehetett volna.
Voltak hiányzóink, de ez nem magyarázza a 38%-os mezőny és a csupán 50%-os büntető dobóteljesítményt.
Amikor mi diktáltuk a tempót, egyértelműen jobbak voltunk. Megint 11 hárompontost kaptunk, ami nem dícséri a védekezésünket.
A lényeg azonban, hogy egy nyerhető meccset nyertünk!

2017.12.10

Látszott a fiúkon, hogy elfáradtak az előző mérkőzésben ennek ellenére tovább meneteltek és töretlenül folytatták ott ahol abba hagyták. Aztán természetesen csökkent az erő a koncentrálás a jó megoldások!  Mivel edzőmérkőzés volt így folyamatosan tudtunk cserélni így kicsit többet tudtak piheni a fiúk. Keller Balázs a második mérkőzésre ébredt fel (16) támadás, védekezés mindenhol ott volt.

Sajnálom, hogy ez így alakult. Nagyon jó dolgokat látunk mind a két mérkőzésen. Jó úton haladunk!

2017.12.10

10 emberrel indultunk neki, de sajnos Korvin is beteg lett. Kikaptunk, ennek ellenére emelt fővel jöttünk le a pályáról, mi az, hogy (!) Szenzációsat játszottunk a lányok ellen! Mindig ott voltunk a nyakukon.

Láthattunk nagyon szép add és fuss játékot ( nem mindenki tanulja még) cseleket és természetesen védekezést is, noha a túl oldalon nem igazán tudták a szabályt . Miután a játékvezetők is hatás alá kerültek még több lehetőségünk alakult ki . Az már más kérdés, hogy ezeket a helyzeteket  nem igazán értékesítettük!

Nagyon örülök ennek a mérkőzésnek csak így tovább edzésen tanulunk  és mérkőzésen tudjuk használni a meg szerzettudást ….

2017.12.09

A második mérkőzésünket is csak 8 emberrel játszottuk, így edzőmeccs lett a 2. negyedtől. Az első tíz percben bátran, ügyesen labdátvezetve sikerült kosarakat dobni és ezzel vezetni. Sajnos a második negyedben egyetlen ziccert sikerült értékesíteni, ami miatt a félidőben már ellenfelünk vezetett 1 ponttal. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtunk. Hol ők, hol mi vezettünk. A végjátékban, mely nagyon izgalmasra sikerül, végül mi maradtunk alul. Ennek ellenére megdicsérem a csapatot, mert nagyon kűzdött, minden labdát meg akart szerezni, rengeteget futott mindenki!

Kiemelném Balázst, aki 16 pontot dobott, illetve Efit, aki 9 ponttal segítette a csapatot.

Jó lenne, ha az edzéseken sokkal jobban odafigyelve gyakorolnánk a ziccerdobást, hogy meccsen ne hibázzunk ennyit!

2017.12.09

Az idei év első Tücsök mérkőzésén, számomra ismeretlen ok miatt, csak 8 játékos jelent meg. Ezzel jól megbüntették a csapatot, mert a szabályok értelmében így az első negyed után, edzőmeccsként folytattuk a játékot és azt 20:0-ra elvesztettük. Pedig hatalmas győzelmet arattunk! Már az első váltás alaposan elhúzott, 14:0-ra, köszönhető Krisztián remek labdaszerzéseinek, Balázs és Efi bedobott ziccereinek. A mérkőzés további részében kimagaslott Ádám a sok lepattanó szedésben. Mindenki hozzátett néhány pontot, vagy egy-egy jó passzt a győzelemhez!

Gratulálok a csapatnak a tetszetős első meccsen elért győzelemhez!

2017.12.09

Ellenfelünk jóval képzettebb, nagyobb gyerekekből állt, nem ebben a csoportban volna a helyük, hanem sokkal előrébb. Nyolcan voltak, így papíron mi nyertünk, és ahogy ilyenkor szokás, edzőmeccset játszottunk. Sajnos, egy majdnem 100 pontos különbségű meccsnél, ellenfelünk meg sem próbált szabályosan védekezni.

Voltak szép cseleink, szép megoldásaink, Levente szépen megoldotta a feladatot, amit védekezésben kapott, támadásban Patrik játszott nagyon bátran. Ez nem a mi szintünk most, de legalább láttuk, hogy ilyen is van.

Hajrá Bolhák!

Balázs bácsi

(a képen Patrik lenne látható, ha lenne képe :)

bővebben
7.
BLF Bolhák () - Óbudai Kaszások (Reménységek)
34
:
46
KK
(3:4; 9:18; 4:4; 6:6, 12:14 )
2017.12.09

Ellenfelünk nem tudott kiállni, mi viszont 10-en voltunk, ezért nyertünk mi. Így egy edzőmeccset játszottunk, amin kikaptunk 12 ponttal. Gyakorlásnak jó volt.

Eszter erősen kezdett, Beni gyönyörű cselekkel lepett meg minket, Patrik élete első meccsén nagyon gólerősnek bizonyult. Gergőnek pedig még nem volt ilyen jó meccse, a 4. negyedre felébredt, küzdött, labdát szerzett, gólpasszt adott és több kosarat is szerzett.

Ez a meccs egy kicsivel jobb játékkal a pályán is nyerhető lett volna. Legközelebb!

Hunornak és Patriknak életük első meccse volt, gratulálunk nekik!

2017.12.03

Ismételhetném magam, de már nem szeretném.
Az első negyedben nem voltunk rosszak, a másodikban a zóna bejött, csak egy kosarat kaptunk 5 percig, aztán alvás és az ellenfél köszönte szépen és nyerte a negyedet.
A második félidőben sem javult sokat a helyzet, a negyedik negyedben végre felpörögtünk, volt esély a vezetésre is, de ekkor megint összeomlott a védekezés és ismét szoros vereség lett a vége.

Purman Ádám extra teljesítménye volt az est fénypontja.

SG

bővebben
statisztika
9.
Herceghalmi Tigrisek () - BLF KK-PM/S ()
75
:
84
PM/S
(16:25; 19:24; 16:23; 24:12)
2017.12.03

A héten új dolgot tanultunk a kosárlabda tankönyvéből.
Szerettem volna kipróbálni a tanultakat és tetszett amit láttam.
Barnabás remekül irányította a csapatot, Menyhárt úr helyzet felismerése rendkívül sokat javult.
Olivér nagyon jól játszott, a két lány mindkét meccsen eredményesen és szépen játszott.
Mindenkivel elégedett voltam, örülök hogy az edzésen tanultakat, ilyen hamar és jól be tudtuk mutatni.

2017.12.03

Ebben a bajnokságban még nem kaptunk ki. Kicsit szorosabb meccsre számítottunk, de hamar eldőlt, ma a cserejátékosok kapnak több lehetőséget.
Szépen játszottunk, csapatként, többen jó egyéni teljesítményükkel, visszatértek a jó útra.

Gratulálok!

SG

bővebben
statisztika
11.
Keresztúri SE (Méhecskék) - BLF Palota - GYK/B ()
29
:
37
GYK
(4:12; 10:8; 5:3; 4:6, 6:8 )
2017.12.02

Végre a másod mérkőzésünk nem edző meccs volt!

Tudtuk, hogy keményebb lesz, mint az előző, de mi felébredtünk és megmutattuk, hogy nem adjuk könnyen ezt a meccset!

Még mindig csak célozgattunk, de be nehezen találtunk, hibáinkat pedig a védekezésünkkel javítottuk ki. Három embert kellett leszedni az ellenfél játékosai közül és ezt mi nagyszerűen meg is oldott. Majd a ziccereket is koncentrálva dobtuk meg lett az eredmény.

Nagyon jó volt látni azt, hogy csapatként dolgoztak a fiúk – lányok és hogy mindenki küzdött a győzelemért és a két újoncuk sem ijedt meg.

Hatalmas gratuláció!

Edzésen pedig tovább dolgozunk keményen, hisz az eredménye a mérkőzésen látszik meg!

2017.12.02

Délutáni időpont nem a miénk. Nagyon le van fedve a Tüskecsarnok így a koordináták nem találtak meg minket. Igaz két negyedben is lenulláztuk az ellenfelünket, de ennyi helyzetet még idén nem hagytunk ki. Egy kis időre felébredtünk majd vissza is aludtunk. Fellángolások mindenhol voltak védekezésben és támadásban is ahol nagyon jó és okos megoldásokat láttunk Kriszta nénivel.

Gratulálok a győzelemhez!

bővebben
13.
Zsíros Akadémia (Lányok) - BLF Palota - GYK ()
62
:
35
GYK
(18:4; 25:9; 2:4; 13:8, 4:10 )
2017.12.02

Nekünk nem szabad lány csapatokkal játszani...

Akármit próbáltunk, semmi sem sikerült.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mi zajlik le a fiúk lelkében, amikor a lányok rommá verik őket...?

2017.12.02

Végig kint voltunk és fárasztottuk ellenfelünket. Első félidő után kicsit megkomolyodtunk és jobban figyeltünk a védekezésünkre. Ennek eredménye egy 40 pontos harmadik negyed. Innen már csak tartani kellett a különbséget. 25 pont is volt a különbség, de a vége "csak" 15 lett.

Sajnos szót kell ejteni egy érdekes dologról. Ellenfelünknek nagyon nem tetszett a játékvezetés, ami szerintük nagyon részrehajló volt velünk szemben. Mi úgy éreztük, hogy végre jött egy páros, akik betartották a szabályokat és nem engedték, hogy hiszti és fegyelmezetlenség legyen a mérkőzésen.

Úgy tűnik, a lányok ellen nem megy...

A csapatból egyetlen ember volt képes a tőle elvárható teljesítményt nyújtani, a többiek elbújtak a felelősség elől.

Ezt is meg kell tanulni ebben a játékban: a húzóembereknek nem az edzéseken kell játszani a nagyfiút, hanem a mérkőzésen bizonyítani, hogy valóban azok!

2017.12.02

Ellenfelünknél erősebbek voltunk a padunk erősebb volt. Ez a mérkőzésen sokszor nem látszódott, mert sajnos nekünk is sokat kell tanulni. A csapat fele 1-2 éve kosarazik. Látszik is a játékunkon. Akik régebb óta játszanak ők sok esetben rutinból tudják mit kell vagy kellett volna csinálni.

A csapat másik felének még minden szituáció új és nem tudja, hogy mit kellett volna tenni.

Sok igéretes dolog van amit csinálunk és idővel rutin is lesz.

2017.12.02

Az első félidőben nagyon kerestük önmagunkat. Nem tudtuk megoldani a vasas támadásának lelassítását. Tudtuk, hogy okos és jól képzett ellenféllel játszunk, így a legnagyobb figyelem és keménység kell. Ezt nem hoztuk az első félidőben.

A másodikban váltottunk és sokkal jobban ment a védekezés és a támadás is. Meg tudtuk állítani a támadásokat. Labdát tudtunk szerezni és könnyű kosarakat szerezni.

9 hárompontost kaptunk és ennek ellenére tudtunk nyerni. Kemény és fontos menet volt.

2017.11.30

Győzelem volt a cél. Azért ez nem volt egyszerű...mindenkinek át kellett értékelnie a meccset. A kezdeti tögymörgés elég lett volna ez tisztes vereségre de egyre jobban belendült a csapat. Sok szerzett labda és végre indítások, könnyű pontszerzések segítettek a végeredmény eléréseben.

bővebben
statisztika
20.
Toldy Vizivárosi Hódok () - BLF KK-RKFB ()
74
:
77
RKFB
(22:22; 24:13; 18:21; 10:21)
2017.11.30

Nehéz meccsnek néztünk elébe, ellenfelünk több éven keresztül magasabb osztályban játszott. Az elején kaptuk a triplákat rendesen, mégis eredményes centerjátékkal 22-22.
A második negyedben többet hibáztunk, ellenfelünk ezt kihasználta és el is lépett tőlünk.
Az első félidőben 9 triplát kaptunk, leginkább a szerény emberfogásunknak köszönhetően.
Félidő:
Öltöző! Rendbe kell rakni magunkban a dolgokat, mindenkinek mindent be kell áldozni a sikerért.
Harmadik negyed:
Elkezdünk együtt dolgozni és láss csodát, van gyors indítás, van leosztás, mindenki mindent a győzelemért!
A záró negyedben még mindíg hátrányban voltunk, de a fejekben ott volt, csak 8 pont, ennyit kell ledolgozni.
Sikerült!
A végén felszabadult öröm a szemekben, végre egy szoros meccsen a mi akaratunk diadalmaskodott.

Bohár-Kénesi páros ellenálhatatlan volt a palánk alatt.
Kristóf remekül mozgatta a csapatot.
Patrik leszedte az ellenfél legjobbját. Az ő védekezése példamutató volt ma!
Mindenki remekül szált be a meccsbe, Ádám, Szigeti és Papp D. pontjai lendítettek át minket egy-egy nehéz szakaszon.

2017.11.26

Úgy nyertünk, hogy nem a mi játékunkat játszottuk, pedig senki nem akadályozott volna meg benne minket. Nem volt gyors labdajáratás és nem volt kemény védekezés. Ezek hiányában, végig idegesen és pontatlanul dolgoztunk.

Ellenfelünknek hagytunk 10 darab hármast dobni. Nagyon kevésszer mentünk közel a dobásukhoz. Nem voltunk okosak. Amikor a centerük a meccsen 33 hármast bedob és a 4. negyed végén az ő kezébe kerül a labda 2 másodperccel a vége elött és nem megyünk oda...... Na innen lehetett látni, hogy ma nem éppen okosak voltunk.

Sok ilyen jelenet volt a meccsen. Viszont ami tisztelendő, az a kitartás amit mutattunk. sérültek voltunk és szenvedtünk de nem adtuk fel. Amikor kellett a letámadásunkban nagy zavart okoztunk az ellenfelünknek és ezzel nyerhettük volna meg a meccset. Sajnos hosszabbítás lett, ahol 7 ponttal elmentünk Szecső vezetésének köszönhetően. Innen már nem volt elég ideje az ellenfelünknek visszajönni.

Szigit emelném még ki, aki megbízható volt a meccsen és csinált olyan dolgokat amit egyre többet szeretnénk tőle látni.

2017.11.26

Nem vártuk jó előjelekkel a mérkőzést. Nyolcan és sehol egy magas vagy belső posztos emberünk...A második negyedet leszámítva, egyenrangú ellenfelek voltunk.Ez is egy nyerhető meccs lett volna, ha teljes csapattal tudunk kiállni.

Gratulálok a csapatnak mert amit tudtak azt kijátszották magukból.

A nap második mérkőzése nem sikerült.
Ha csak az eredményt nézzük, kikaptunk rendesen, de ma is teljesítettük a célunkat, amiért az elmúlt hetekben dolgoztunk.
Nem bánt a vereség, kiadtunk magunkból mindent, 16 percig méltó ellenfélként játszottunk, utánna kipukadtunk mint egy lufi.
Barnabás és Bendegúz játéka volt kiemelkedő.

2017.11.26

25 ponttal kaptunk ki, ami elég soknak mondható. Viszont az első és utolsó negyedben fej-fej mellett mentünk. Sajnos a második és harmadik negyedben nem sokat gondolkoztunk és ennek köszönhetően buta megoldásaink voltak, amik eladott labdákban vagy nagyon rossz dobóhelyzetekben végződtek.

Ha ezeket kijavítjuk, akkor egy elég erős Újpesti csapat ellen játszhattunk volna szoros meccset.

bővebben
statisztika
25.
BLF Párducok () - Budaörsi Oroszlánkölykök ()
28
:
41
Kőb. KK
(6:13; 2:10; 3:3; 15:10, 2:5 )
2017.11.26

Ellenfelünk erősebb volt, mi pedig már fáradtunk. Fáradtságunk meg is látszott a csapaton, nem annyira a futásban, mint inkább gondolkodásban. A harmadik negyedben újra lendületbe jöttünk, meg is nyertük 5 ponttal. Jót küzdöttünk, de egy ilyen csapat legyőzéséhez még tanulnunk kell, főleg védekezésben. Szerencsére pont erre vannak az edzések :)

2017.11.26

Bátor játékkal kezdte a szezont a BLF Párducok, pedig hat játékosunknak is ez volt élete első meccse. Ellenfelünk bár becsülettel küzdött, ezúttal nem volt esélye. Az 56 dobott pont igen szép eredmény. Örülök. hogy a két 2010-es születésű kicsin kívül, mindenki tudott pontot dobni.

Le a kalappal!
Mindenki becsületesen felkészült erre a meccsre, a héten remek edzések voltak, mentálisan is rendkívül erősek voltunk.
Az elején megfogtuk a meccset és a kisebb kihagyások ellenére, nem engedtük ki a kezünkből a győzelmet.
Remek csata volt, az ellenfél hasonlóan akarta a győzelmet, sőt mindent megtettek ők is a sikerért.
Megérte a sok futás, a védőlábmunka, a gyors játék, szóval minden.

Köszönjük a szülők buzdítását, sokszor az is segített átlendülni egy-egy nehezebb szakaszon.

2017.11.25

Elmentünk 9 ponttal, majd visszaengedtük őket 3 pontra. Ez jellemezte az egész mérkőzést. Néha az ellenfél ébredt fel és vágtak be 3 pontosokat, aztán egymás után 4x jól védekeztünk és vágtunk be sorozatban kosarakat.

Igazán egyik csapat sem indult be és hengerelte le a másikat, hanem kis villanásokkal ment végig a mérkőzés.

2017.11.19

Sajnos az első félidőben akkora előnyt adtunk, amit a második félidei jó játékkal sem tudtunk ledolgozni.
Az emberfogásban többet kell nyújtani, az egy-egy elleni védekezésünket javítani kell!
Kár a vereségért, de a második félidő legalább a hajtásról, a győzni akarásról szólt!

SG

bővebben
statisztika
30.
Óbudai Kaszások (Tornyok) - BLF KK-FSC ()
43
:
64
FSC
(14:20; 7:26; 10:13; 12:5)
2017.11.19

Sajnos sok pozitívat nem tudok mondani a meccsről, végig a tudásunk alatt játszottunk, tisztelet a kivételnek.
A két "kicsi" vitte a hátán a csapatot, mellettük csak Menyhárt D. játéka volt elfogadható.
Sajnos az ilyen buta hibák a későbbiekben, sok fejfájást okoznak majd.