OSB
(19:8; 11:29; 20:8; 30:13)
2019.11.17

A mai játék képe az eredményektől függetlenül bíztató volt.

Leginkább azért vártam a mai meccseket, mert az elmúlt hetekben sokat dolgoztunk, keményebben, jó szellemben.

Gratulálok a csapat teljesítményéhez, minden játékoson látszott a fejlődés.

Ezért érdemes dolgozni!

SG

bővebben
statisztika
2.
BLF Kenguruk () - Törekvés SE (Sasfiókák)
55
:
26
KK
(12:6; 22:3; 4:7; 6:7, 11:3 )
2019.11.17

A lányok mindig mumusok a fiúk számára így egy kis aggodalom volt bennünk.

Ennek ellenére az első mérkőzésről megtartottuk jó szokásainkat és sikerült küzdeni akaró gyerekeknek kimenni a pályára!

Igaz volt, hogy védekezésben nem voltunk elég közel így több szerzett labda elmaradt, de a fault arányok azt mutatják, hogy kezdünk agresszívebbek, lenni. Ami nem hátrány!

Sok szerzett labdáinkat kosarakra váltottuk. Feladat itt is adott volt. Dobjunk kosarat! Ez sikerült! (55!)

Tetszett, hogy egyre jobban figyelünk egymásra és önzetlen módon adjuk tovább a labdát, hisz a végén csak annyi lesz a jegyzőkönyvben, hogy Győztes vagy Vesztes csapat: BLF-Kenguruk!

Ezen az úton haladunk tovább. Innentől már szoros mérkőzések várnak ránk!

Várhatóan a Budafok és a KLKS. Ők már nem adják csak úgy oda a győzelmet!

Hajrá BLF!

Irány eggyel feljebb („C” csoport)

Gratulálunk!

Ági és Kriszta néni

bővebben
3.
Óbudai Kaszások (Római) - BLF Kenguruk ()
18
:
64
KK
(8:10; 0:16; 6:6; 2:14, 2:18 )
2019.11.17

Kicsit más felállást próbáltunk ki.  Ez bejött. Mindenki tudott érvényesülni a pályán.

Sikerült mindenkinek megteremteni a helyzeteket, amit igyekeztünk jól kihasználni.

Azt, amit kértünk teljes mértékben megcsinálták a srácok!

Ezen a mérkőzésen mindenki hozta, amit tőle elvárunk, így nehéz csak egy embert kiemelni!

2019.11.17

A legutóbbi forduló óta, elhatároztuk, hogy szeretnénk pályán elért eredménnyel is nyerni.

Ma sikerült megvalósítani célunkat.

Zsombor, Benő P. és P. Dávid remekelt, Á. Krisztiánt felavattuk mint serdülő. (Szépen mutatkozott be)

Gratulálok a csapatnak, mert az edzéseken elvégzett minkának meg lett a gyümölcse.

2019.11.17

Ellenfelünk két legjobb játékosa ebben az évben már új csapatba került, így nem volt kérdés, hogy ezen a mérkőzésen mi voltunk az esélyesek.

Ezt szépen érvényre is juttattuk, az elejétől fogva erőteljesen, gyorsan, és ami a fő; eredményesen is játszottunk.

Kicsi szépséghiba, hogy a jó védekezés mellé sokszor kapkodó támadás társult, így a tervezett 100 pont nem jöhetett össze.

Jó úton halad a csapat a célkitűzések elérése felé.

2019.11.16

Ma 6 negyeden keresztül tudtunk kosárlabdázni, de 8 negyedet rendeztek.

A második félidő, finoman szólva nem úgy alakult ahogy terveztük.

Zalán és Tóth K. alkottak elfogadhatót ezen a meccsen.

2019.11.16

A második mérkőzésen egy képzettebb, gyorsabb csapat ellen játszottunk!

Sokszor lemaradtunk az emberektől, így a védekezésünkön lesz még mit javítani.

Kiemelném Bianka, Andris és Bence ziccereit.

A többiek is szépen küzdöttek, de ez kevés volt a győzelemhez.

Gratulálok a csapat teljesítményéhez, még így is, hogy ez nem hozott győzelmet!

2019.11.16

Az első negyedben a védekezés nem volt az igazi, a támadásokkal ott sem volt gond.
A második negyedtől végig irányítottuk a mérkőzést, nem hagytunk kérdést.

Kiemelném a csapat 45! szerzett labdáját, Zalán a héten is remekelt az edzéseken, most a meccsen is nagyot ment.
Kiemelném Keller B. és Ondrusák Á. játékát, mindketten pályafutásuk legjobbját hozták.

Bence 15 támadó pattanója, segített elviselni a 30%-os dobóteljesítményt is.

A héten remekül edzettünk, meglett az eredménye, csapatszinten rengeteg helyzetet alakítottunk ki, végre előtérbe kerültek a passzok is.

2019.11.16

Életünk első mérkőzésén egy gyengébb csapat ellen játszottuk, így könnyen meg tudtuk mutatni, miket is gyakorlunk edzésen.

Ügyesen védekeztünk, biztos helyzeteket dobtunk.

Nagyon örülök neki, hogy mindenki hozzátett az eredményhez legalább egy pontot.

Gratulálok a csapatnak!

Timi

bővebben
10.
BLF KK - NB II. () - BKG Príma Akadémia (U18)
150
:
32
NB II.
(38:12; 39:3; 31:10; 42:7)
2019.11.16

Egy gyenge U18-as csapat volt ellenfelünk. A meccs alatt hitehagyottan és hibáktól tűzdelve játszottak. Egy negyedben támadtunk csak le, a többiben odaadták nekünk a labdát.

Rémálomszerű kezdés.

Mindenki alszik a pályán, a megbeszélt elemekből semmi sem jön vissza a védekezésben.
Következésképp az ellenfél kénye-kedve szerint dobálja a kosarakat.
A rettenetes a dologban az, hogy ezen kosarak többségéért meg se kell harcolniuk, hiszen a rossz passzból lopott labdákkal gyakorlatilag 1:0-ás ziccereket kapunk.
17 eladott labda 5 szerzett ellenében... nos, ez mindent megmagyaráz...

A második félidőben végre elkezd kosárlabdázni a csapat, de ez már csak a kozmetikázáshoz elég.

Junior korosztályban ez nem lehet hozzáállás a mérkőzéshez!
Lehet(ne) arra hivatkozni, hogy az ellenfél magasabb, idősebb, nagyobb tömegű volt.
De nem ez számított!
A második félidő egyértelműen bizonyította, hogy ott lehettünk volna a meccsben!

2019.11.10

6 hatod: (12-0; 16-0; 10-0; 12-1; 12-0; 10-6; büntető: 5-1)

Második ellenfelünk nagyon kezdő volt, így ez a meccs is egy kis gyakorlás volt a jövőre nézve. Örülök, hogy András és Bence is szépen beilleszkedett a csapatba, várjuk őket legközelebb is. Bori, Zsombi és Kira is szépen, ügyesen mutatkozott be.

Lesz még igen nehéz ellenfelünk ebben a bajnokságban, ahol minden dobásnak és földön guruló labdának jelentősége lesz, így a dolgunk, edzeni, gyakorolni, tanulni tovább kitartóan. Még messze vagyunk attól, hogy igazi csapat legyünk, sok-sok munka áll előttünk, de a kezdet szép volt! :)

2019.11.10

Az első két forduló 6 x 6 perc futó órával (3. fordulótól ismét 4 negyed lesz, 4x8 perc).

Újítás még, hogy 4-4 ellen játszunk.

6 hatod: (12-4; 14-2; 7-10; 13-2; 6-2; 22-0; büntető: 5-3)

Mai első meccsünk többeknek életük első mérkőzése volt. Az öltözőben egy feladatot kapott a csapat, hogy bátran játsszon, mindenki azt mutassa meg, amit az edzésen is gyakorol. Ez többé-kevésbé sikerült, a bátorság nem hiányzott senkiből :)

Igaz, ellenfelünk kezdőbb csapat volt, nem volt nehéz dolgunk, ettől függetlenül a 79 dobott pont szép eredmény. A félidei 5 bedobott büntető elsőre rendben van, de azért szeretném, ha ez hamarosan elérné a 8-at, hiszen előfordulhat, hogy ezen múlik a meccs.

Gratulálok a Párduc csapatnak az első győzelemhez, Kriszta néni csapatának pedig ahhoz, hogy szépen küzdöttek!

bővebben
statisztika
14.
Csata DSE (Csillagok) - BLF KK/A - GYK ()
75
:
27
GYK
(12:12; 37:6; 0:0; 10:6, 16:3 )
2019.11.09

Ugyanazt játszottuk, mint az első meccsen, egál első negyed, óriási vereség a másodikban.
A második félidő szorosabb volt, de ez se mentett meg minket egy nagyobb veréstől.

Az edzésen kell sokkal koncentráltabban dolgozni.

SG

bővebben
15.
BLF KK/A - GYK () - Vasas Akadémia (Amazonok)
28
:
65
GYK
(7:7; 8:25; 0:0; 8:11, 5:22 )
2019.11.09

Tudtuk hogy fizikális hátrányban leszünk, ezt az edzésen is megbeszéltük.
Terveztük hogy ezt a hátrányt, bátorsággal és elszántsággal fogjuk kompenzálni, de ezt végül nem tettük meg.
Időnként szép játékokat bemutatva, rettentő pontatlanul játszottunk és ilyen kevés dobott ponttal esély sem volt a szoros meccsre sem.

2019.11.09

Végre felébredtünk, végre elkezdünk harcolni és küzdeni.

A csapat nagy részében felébredt a harci szellem!

Elkezdünk, magabiztosabbak lenne ezáltal jó játékkal szereztünk kosarakat!

Ez már jobb volt!

Gratulálok

Hajrá BLf!

Ági néni

bővebben
17.
BLF KK/B - GYK () - Kőbányai Darazsak (B)
21
:
81
GYK
(6:17; 2:22; 3:5; 6:18, 4:19 )
2019.11.09

Sajnos nem azt láttuk az első mérkőzésen, amit szerettünk volna.

Nem voltunk erőszakosak, nem küzdöttünk. Megint csak 1-1 ember próbálkozott ezt a játékot pedig nehéz így megnyerni!

De valóban ez számít?

Nem könnyű utánpótlásként hétköznap meccset játszani, mert nem fordul elő túl gyakran ez velünk.

Hol is volt a hiba a játékunkban?
37 szerzett labda, nem, nem a védekezéssel volt gond, bár agresszívabbak is tudunk lenni ha akarunk.
19 eladott labda, nem ez még belefér, de jó lenne 15 alá csökkenteni ezt a számot.
35 lepattanó, ez átlagosnak mondható, de látva hogy hány labda repült el mellettünk, ez kevés.
10 gólpassz, Na itt a hiba! ez fele annyi mint amennyi szokott lenni, ez a szám mutatja meg milyen lassan játszottunk, mennyi labda nélküli mozgás maradt el.
36% mezőny 25% büntető, ezek a számok vállalhatatlanok akkor, ha mi magunk hagyjuk ki a majdnek üres helyzeteinket és nem az ellnfél kényszerít nehéz dobásra minket.

Jobban kell koncentrálni a dobásokra, mert ezzel tettük magunknak nehézzé a meccset, ha el akarjuk érni a szezonra kitűzött célokat, nagyobb odafigyelésre lesz szükség.

2019.10.26

Fiatal kadet csapat ellen játszottunk, akik még nem voltak azon a fizikai és technikai szinten ami meg tudott volna minket fogni. Amikor védekezést váltottak az se zavart meg bennünket.

Sok volt a pontatlan labda, kiesett a kezünkből, de a védekezésünk annyira szilárd volt, hogy meg is engedhettük magunknak ezeket a hibákat.

Arra jobban oda kell figyelnünk, hogy a szituációkat egyből felismerjük és a tanultaknak megfelelően megoldjuk. Sokszor volt az-az érzésem, hogy bizonytalanság van a fejekben.

2019.10.24

Az első félidőben tudtuk tartani a lépést a jól felálló SZPA ellen, de nem tudtuk a pontjainkat jelentősen növelni. Sajnos az ellenfélnek pedig estek a pontok.

Félidő után jobban figyeltünk a védekezésünkre és ennek köszönhetően sikerült megállítanunk őket. Az utolső negyedben pedig 10 pont alatt maradtak, míg mi többet tudtunk dobni.

Sebők Andris játéka volt nagyon kellemes meglepetés. Remélem folytatja!

2019.10.20

A mérkőzést hivatalosan megnyertük, de a pályán azért kikaptunk.

2019.10.20

Mindenkit tudtam játszatni és mindenki szépen hozzá is tudott tenni. Ellenfelünk magasabb volt és erősebb mint mi, de a technikai tudásunk és a védekezésünk ki tudott menteni minket.

Nagyon jó tudtuk járatni a labdát és sok elem visszaköszönt a védekezésből.

2019.10.19

A jákéknak egy része nem volt ahol jobbak lettünk volna ellenfelünknél. Őltözőben megbeszéltük, hogy sajnos kell változtatni. Mindenkinek.

Többet nem szeretnék írni mert novella lenne belőle.

Az első negyedet megnyertük!
Nagy szó ez, mert az ellenfél erősebb volt, mint az első mérkőzésünkön.

Harcosabbak, bátrabbak voltunk, de sajnos elfogyott a puskapor...

Bizony, az edzéseken meg kell erősödni, sokat kell futni, és akkor mi is jobbak leszünk.

A csapat első mérkőzése volt ez.

A számszerű eredmény vereséget mutat, de mi - nyertünk.
Rengeteg tapasztalatot!

Megtanultuk, hogy milyen sebességgel kell majd játszani, tanultuk a bírói jelzéseket, rá kellett jönni, hogy a negyed végéig nagy sebeséggel kell futni, és bizony sokkal erőszakosabbnak kell lennünk a jövőben!

Összességében elégedettek lehetünk a látottakkal.

2019.10.19

Ismerve ellenfelünket, számítottunk a vereségre.
A hátrány oka egyszerű, nem volt agresszív a védekezésünk.(csak 9 szerzett labda)

Az edzésen nagyobb odafigyeléssel, kicsit több munkával, simán ledolgozhatjuk jelenlegi hátrányunkat.

2019.10.19

Első feladatunk az volt, hogy minél több pontot dobjuk lehetőleg az ellenfélnél is többet!
Első negyedünk 17:0! Jól indult!
Sajnos ennek ellenére rengetek helyzetünk kimaradt. Negyedik negyedre el is fáradtunk.
Az jó jel, hogy hat játékosunk is tudott mezőnykosarat szerezni és a többiek pedig a félidei büntetővel iratkoztak fel a jegyzőkönyvben. Bendegúznak nem ez volt élete meccse, de védekezésben azért megmutatta magát, hogy itt van.
Zsombor a második félidőre felnőtt a feladathoz és nagyon szépen irányította a csapatott, kereste az embereket, segítette társait.