67
RKFB
(20:22; 18:16; 19:14; 13:15)
2019.10.15

2 dolgot kértem. Ezt a meccs elején tudattam. Csak erre koncentráljanak és a győzelem a kezünkben lett volna.

Nem sikerült.

Apró dolgok amik segíthettek volna a győzelemhez: védekezés a meccsen tudatosan megy és változik. Nem hagyni, hogy 1 játékos 5 hármast dobjon. Gyorsabb tempót diktálni. Nem laposan dobni.

Kellemes játéka volt Atinak és Huninak akik most mutatkoztak be fiatalként. Öregként pedig Marci játéka volt az első regimeccshez rendben.

Ákos, Szecső és Csabi tartották a csapatot, igaz, sajnos meg kell tanulni, hogyha ők nem írányitják a csapatot és adják a tempót akkor bele fogunk kényelmesedni.

Geri és Olivér védekezése szép volt, de támadásba több kell tőlük, mert többet tudnak!

Ha tanultunk ebből a vereségből akkor nem volt hiába!

2019.10.13

Kicsit nagyobb ellenállásra számítottunk a második meccsen, ez végül elmaradt.

Mindkét meccset figyelembe véve, mindenkit kiemelnék, minden játékosunk egyéni legjobbját tudta nyújtani, szerencsére nem ismételtük meg a múltkori Csepel elleni fiaskót.

Nem lesz minden meccsünk ilyen, de a játékunk bíztató, sok tanult elemet sikeresen láttam viszont a pályán.

2019.10.13

Győzelemmel kezdtük a szezont, többet erről a mérkőzésről nem nagyon lehet mondani.

2019.10.12

Második mérkőzésünk jobbnak indult. Megértették a srácok, hogy jó védekezéssel lehet szoros vagy nyert mérkőzésünk. Második váltás úgy néz ki aludt ennél a résznél. Ráadásul a büntetőink se úgy estek be, ahogy szerettünk volna. Jött egy törés! Jött a kritikus harmadik negyed. Onnantól kezdve nem akartunk küzdeni, a csapat egy része feladta a mérkőzést. Elhittük, hogy ők mert „nagyobbak „jobbak is. Pedig itt is fel-fel villantottuk azt, amit tanultunk, a mi játékunk idevaló, kicsit keményebbnek kell leni. Sajnos a végére el fáradtunk, de ez nem mentség arra, hogy nem küzdöttünk, mint csapat a pályán!

Ezen kell javítani csapattá, kell érni.

Igaz Bendegúz és Luca lett kiemelve de Berti, Maxim és Csibe is nagyot hajtott a két mérkőzésen!

2019.10.12

Az év első meccse kicsit döcögősre indult. Egyből 40 perc zónát kaptunk ellenfelünktől.
Egy negyedbe azért eltelt mire rájöttünk, hogy a jó védekezéssel, könnyű kosarakat is tudunk szerezni és így nekik kell rohanni az eredmény után.

Mindenkit fel tudtam rakni a pályára és sokan tudtak is élni a lehetőséggel, igaz sajnos mindenkinek voltak gyengébb pillanatai. De a győzelem nem forgott kockán.

2019.10.12

Első mérkőzésünk volt a gyerek korosztályban. Első körben a palánkot kellett szokni.Második körben az U12 korosztályt!

Az öltözőben megbeszéltük a védekezésünket mire kell figyelni, de még össze kell szokni így nehezen értették meg a fiúk-lányok. Ebből adódtak a leindítások. Támadásban szokatlan védekezéssel találkoztunk, habár elméletben már tudjuk, mit kell csinálni gyakorlatban azért ezt nehezebb megvalósítani ez még nekünk nem is megy, mi még nem tartunk itt, hiszen mi még fiatalabbak vagyunk. Persze elfogunk jutni ide is a maga idejében.

Voltak szép támadásaink, szép passzok!

Második félidőre jó védekezés!

Szomorkodni nem kell, ők jobbak voltak (saját korosztály, már egy ideje együtt dolgoznak).

Kicsit úgy éreztem, hogy megijedtünk már az elején attól , hogy most mi itt játszunk.

Pedig nincs okunk , csak azt kell játszani amit tudunk és abból még itt is erdeményesek voltunk.

Nekünk a feladatunk az lesz, hogy az itt elkövetett hibáinkat ki kell javítani!

A szezon első veresége!

Jókor jött remélem, mert minősíthetetlenül gyengén játszottunk.
Nem a tudásunkkal volt baj, az nem vezsett el, de agresszív védekezés és győzni akarás nélkül nem fog menni.

Nem a vereség volt a gond, mert nem fogunk minden meccset megnyerni, de az hogy nem is akartunk, az probléma.

Az a kűzdelem hiányzott, amit a Szekszárd ellen fel tudtunk tenni a pályára.

SG

bővebben
9.
BLF KK/A - GYK () - Ziccer KS (Tigrisek)
66
:
27
GYK
(13:15; 26:6; 3:1; 2:5, 22:0 )
2019.10.12

A mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy a Panda Kupán szerzett tapasztalatokat kell felhasználnunk.
Elég jól kezdtük a mecset, de hamar teret adtunk az ellenfélnek is, így végül hátrányba kerültünk az első negyed végére.
A második negyed jobban sikerült, Levi rengeteg pontot hozott, de a csapat védekezése is kiemelkedő volt.
A harmadik negyedben jelei mutatkoztak, hogy lesz még problémánk.
Az utolsó játékrészben nem kaptunk pontot, Levi tovább folytatta a pontgyártást.

Összességében nyertünk, de nem játszottunk jól, egy játékosunk dobta a csapat pontjainak a felét, ami nem túl egészséges, mert ha őt megfogják....

SG

bővebben
10.
Közgáz SC (és DSK/B) - BLF KK - NB II. ()
82
:
67
NB II.
(18:20; 27:20; 16:16; 21:11)
2019.10.10

Az első negyedben tartottuk magunkat. Majd az egész mérkőzés arról szólt, hogy a 7 pontos hátrányt mikor tudjuk ledolgozni. Sajnos nem tudtuk.

Akárhányszor csináltunk volna valamit ami közelebb vitt volna minket, a rossz dobásaink miatt vissza is adtuk a lelki fölényt. Nem arról van szó, hogy nem menntek be a dobások. Sajnos katasztrófálisan mellé dobtunk.

A végén kockáztattunk és a különbség ennek tudható be. Ha a legerősebb 5ösünket hagyom fenn végig, akkor is az-az érzésem volt, hogy 7 ponttal kapunk ki. Inkább a jövőre koncentrálva próbáltam mindenkit a pályára tenni.

Koncentráltabb dobás és pörgés kell a győzelemhez! Ez a tanulság!

2019.10.06

A terv az volt, hogy nyerjünk minimum két negyedet, hiszen tudtuk, hogy két hasonló csapat fog ma összecsapni.

Próbáljunk meg a végén a büntetőkkel nyerni.

Ennél azért izgalmasabbra sikeredett a mérkőzés.

A döntő negyedik negyedében igazán izgalmas játékot láthatunk több kihagyott helyzetekkel színesítve!

Sikerült kihozni döntetlenre ezzel feltettük az I-re a pontot!

2019.10.05

Nem sokon múlott ez a győzelem. Tudtuk, hogy a kiscicák harciasak lesznek!

Szerencsére ezzel nekünk sem volt gond, felvettük velük a harcot.

Sajnos az nagyobb probléma volt/ lehet, hogy annyire sok helyzetet hagytunk ki!

Holnap ennél jobban kell értékesíteni a kosarakat és nem lesz gond!

N.Á.

Hajrá BLF!

Pontok: Du Chen Zhe: 0, Forgó Balázs 5, Erdős Maxim 10, Jecs Dominik 8, Bazsó Panna 3, Supola Máté 1, Révész-Veres Albert 5, Pécsi Bence 5 , Psáder Bence 3, Szilágyi Dávid 0, Tóth Bendegúz 4, Fléger Péter 0

bővebben
13.
BLF Pingvinek () - Dunaújvárosi Sárkányok ()
80
:
32
Süni
(13:6; 20:15; 5:3; 22:3, 20:5 )
2019.10.05

A szezon első mérkőzése a Dunaújváros csapata ellen volt, nagyon vártuk a meccset, hogy kiderüljön a nyári munka eredménye.

Sok pontot dobva, helyenként szép játékkal, sikerült nyerni.

Az eredményhez gratulálunk, de sokat kell még dolgoznunk az edzéseken, főleg védekezésben.

N.Á.

Pontok: Várhegyi 9, Forgó 8, Erdős 5, Jecs 7, Supola 4, Révész-Veres 9, Pécsi 4, Psáder 1, Szilágyi 10, Tóth 8, Fléger 4, Bazsó 11

2019.10.03

Kicsit rozsdásan játszottunk egész meccsen, de a rutin és a tudásunk miatt végig stabilan tudtunk vezetni és nem adtuk ki a kezünkből a győzelmet.

Egyetlen negyedben sem kaptunk ki. Biztató jel a védekezésünk mellett, hogy sokan mutattak szép dolgokat, amiket reméljük, majd megőriznek a szezon többi részére is.

Amikor leverjük a rozsdát magunkról, akkor még veszélyesebbek lehetünk majd.

Az év első akadályát sikeresen vettük.
Rögtön döntővel kezdtünk, az első idei tornánkon, egy kis idegesség meg is látszott a játékunkon az elején.
A terv egyszerű volt, két hasonlóan jó csapat, nyerjünk két negyedet és próbáljunk a végén több büntetőt bedobni, mint az ellenfél.

Ennél izgalmasabbat nem tudtunk volna kitalálni, végül 7:6 arányban hoztuk a büntetőket és a döntőt ezzel nyertük meg.

Büntetőkkel együtt dobtunk 60 pontot!
Ez nagyszerű teljesítmény.

Marokházi Levi védekezése, egy szó: fantasztikus

Eszter és Toto ma támadásban hihetetlenül jók voltak.

De!
Mint mondtam, csapatként nyerünk vagy csapatként vesztünk, ma is csapatként nyertünk.
Mindenkinek volt olyan momentuma, amiért érdemes ezt az egészet csinálni!
A 7 bedobott büntető a végén, remek volt.(Zsombi kötélidegeihez külön is gratulálok, csak a győzelem múlott rajta, de lazán, bedobta a mindent eldöntő kosarat.)

Gratulálok a csapatnak a hétvégi teljesítményéhez, nem a győzelem, hanem a lelkesedés és a mutatott játék miatt voltam nagyon büszke a gyerekekre a végén!

Hajrá BLF!

SG

Pontok: Árva 4, Rendek 1, Marokházi 14, Renyhárt 6, László D. 3,László B. 1, Nagy 7, Kornhoffer 1, Mocsár 1, Toto 10, Erhardt 12

2019.09.28

A második meccs előtt a játékosoknak feltűnt, hogy ellenfelünk 8 játékossal jelent meg.
Megbeszéltük, a győztes az, aki a pályán is győztes lesz.

Nehezebben indult be a meccs, védekezésünk még mindig kifogásolhatatlan volt, támadásban más voltak hibák.
Szerencsére a negyed végén 1 ponttal nyertünk.

A második negyedben domináltunk mindkét térfélen, sikerült is nyugodtabb játékot produkálni.

A meccs végére ellenfelünk elkészült az erejével, nekünk még arra is futotta, hogy időnként igazi lendületes gyermek kosárlabdát mutassunk be.

Csak gratulálni tudok, mindenkivel nagyon elégedett voltam a végére.

SG

Pontok: Árva 6, Fekete 2, Marokházi 18, Renyhárt 6, Nagy 4, Kornhoffer 2, Mocsár 4, László B. 6, Erhardt 7

Új szezon, szép remények.
Így indultunk ki az öltözőből, ahol a védekezés fontosságára koncentrálltunk.

Az első perctől sikerült minden kérésünket megvalósítani, agresszív egészpályás letámadásunk, olyan hasznosnak bizonyult, hogy rögtön eldöntöttük, itt ma mi fogunk nyerni.

Szerencsére a védekezés mellett, a támadásra is maradt erő, sok játékos nagyon kellemes meglepetést okozott.

Csak gratulálni tudok a csapatnak, nehéz volt egy embert kiemelni, mert mindenki rengeteg pozitív megmozdulást tett a pályára.

Szép volt, csak így tovább!

SG

Pontok:
Árva 6, Rendek 2, Fekete 2, László D. 2, László B. 2, Marokházi 14, Renyhárt 5, Toto 3, Nagy 4, Kornhoffer 2, Mocsár 2, Erhardt 8

2019.09.22

20 perc alatt majdnem kikaptunk!

A kosárlabdában a 20 pont minimális előnynek számít, a játék gyorsasága és változatossága miatt.

Majdnem elbuktunk egy olyan meccset, ahol jobban is örülhettünk volna a végén a győzelemnek.

Keller B. és Zalán jókor jó ütemben tették bele azt a pluszt, amitől a végén nyerni tudtunk.

Mondjuk azt, hogy a második félidőben elfáradtunk, mondjuk, hogy kicsit elhittük a félidőben hogy ez simán megvan.

Többet ilyen ne legyen.

A két meccs összességében megmutatta, hogy jó úton haladunk, lesz időnk kijavítani a hibákat, mindkét meccsen csapatszinten pozitívak voltunk.

A sok kiemelkedő teljesítmény mellett, Ákos és Bodor Cs. mezőnymunkája is kiemelendő, ha nem is pontokban meg IBM pontokban mérhető, de észrevettem a szuper védekezésüket.

2019.09.22

Az első meccs mindig nehéz. Indul az új bajnokság, vissza kell rázódni a meccsek hangulatába.

Ez ma rajtunk nem látszott.

Remek első meccset, sőt elképesztően jó első meccset produkáltunk.

Nem volt rossz az ellenfél, hiszen ők is dobtak 75 pontot (kicsit a gyengébb első félidei védekezésüknek is köszönhető) de nekünk minden bement.

11/5 tripla, 9/5 középtávoli és összeségében 50% mezőnyből.

Álomrajtot vettünk.

Mindenki dobott pontot, ami már önmagában is kiemelkedő, de csapatszinten játszottunk nagyon jól.
Jó volt látni Szabolcs, Artúr és Bence kiemelkedő játékát, T. Krisztián meg élete legjobbját nyújtotta.

Csak gratulálni tudok, nagyon vártam a mérkőzést, nem gondoltam hogy ilyen kellemesen meglep majd a csapat minket.

(Mondtam hogy jól sikerült az augusztus!)

2019.09.21

Sokkal harciasabban álltunk ki a második meccsre, ellenfelünk jelenlegi tudásszintje is hasonló volt.

Nincs okunk szégyenkezni, sokmindent megtettünk a győzelemért, de tapasztalatlanságból elkövetett hibák miatt kikaptunk.

Ez egy jó meccs volt, remélhetőleg lesz esélyünk visszavágni.

2019.09.21

Ellenfelünk nem volt tisztában képességeivel, ezért rossz csoportot választott magának.

Nem baj, láttuk hogy ilyen is van.

Zsombor élete első meccsén 19 pontot dobott, Dávid, aki szintén újoncnak számít rögtön holtversenyben első lett hasznosságban.