(18:12; 15:15; 1:3; 15:5, 17:10 )
2017.10.22

Ezen a mérkőzésen más szemléletben léptünk pályára.
Kicsit jobban figyeltünk, és ennek meg is lett az eredménye.

A katasztrófális félidei büntetők ellenére a mérkőzés egészében uraltuk a játékot.
Végre pontosabban is dobtunk, és egy-két szép támadást vezettünk.

Ezt a játékot, ezt a szemléletet kell tovább folytatnunk!

2017.10.22

Az ellenfél 73 pontjából 62-őt két játékos dobott.

Ez az ő számukra dicsőség lehet, ránk (a védekezésünkre) azonban nagyon rossz fényt vet.
Így nem lehet(ne) kikapni!

Azt gondolom, hogy az elsző negyedben eldőlt, a meccs, mert hitetlenül, bután, pontatlanul játszottunk.

A tanult dolgokból nagyon kevés jött ázt, rengeteg buta megoldást választottunk, kihagyott helyzetek tömkelegét produkáltuk, szinta mindent a tanultakkal pontosan ellentétasen csináltunk.

A második félidőben már csak futottunk az eredmény után, de ez kevés volt.

Öröm azonban, hogy nálunk 11 gyerek szerzett pontot, de kimagasló teljesítményt csak egy játékos hozott.

Remélem, az öltözőben elmondottak eljutnak mindenki tudatáig, és ennek megfelelően folytatjuk a bajnokságot!

2017.10.21

Sikerült ismét ráerőltetni az akaratunkat az ellenfelünkre. Az elejétől szigorú védekezést hajtottunk végre és ez egészen a meccs végéig tartott.

Megint jó volt látni, hogy mindenki kivette a részét a győzelemből és szakaszonként érdemben hozzászólt. Az ellenfél kemény és helyenként durva magas emberét sikerült kivennünk a játékból. A kicsik pedig a kinti fegyelmezett védekezéssel elég kevés lehetőséget adtak, hogy bejátszák a magasuknak a labdát.

2017.10.18

Több szempontból is nézhetjük ezt a meccset.
Két negyedet nyertünk, kettőt buktunk.
A két győztes negyedben, jobban pörögtünk, de a két vesztesben teljesen kikapcsoltunk.
A játékvezetés nem volt csúcs, de én ezen hamar túltettem magam, volt aki nem volt erre képes.
A lényegi rész azonban világos: Nekik volt 5 triplájuk, amiért kijebb kellett lépnünk és ezzel teret adva a centereiknek.
Nekünk 1 triplánk volt, ami segítette őket a centerjátékunk ellen.
Belső poszton megvoltunk: (Szasza, Zoli, Dani, Doki 44 pont)
Kívül voltunk kevesek, 4 sikeres középtávoli!

Sajnos ilyen dobóteljesítménnyel nehéz a felnőtt bajnokságban meccset nyerni.

13 ponttal kaptunk ki, nem lehetetlen a visszavágón 14 ponttal nyerni, de ehez dolgozni kell.

Nincs mentség!

SG

bővebben
statisztika
5.
BLF KK - NB II. () - Budapesti Honvéd (U23)
74
:
100
NB II.
(23:20; 26:18; 12:26; 13:36)
2017.10.14

Bátor játékkal mentünk az első félidőben. Várható volt, hogy ezt nem hagyja fiatal ellenfelünk és hát...a második félidő nekünk maraton volt, nekik 100m síkfutás...szenvedtünk a végén már semmi sem sikerült.Voltak meghatározó játékosaink (Tomi és Brunó) de a többiek sajna ma nem tudtak komolyabb mértékben hozzátenni.

2017.10.14

A mérkőzés folyamán egy nagyon kemény védekezést kaptunk, amin jól meg is lepődtünk pedig mi is ezt tanuljuk. Míg a vasasos gyerekek éreztették velünk, hogy ott vannak a nyakunkba addig mi csak kergettük őket. Annyira megijedtünk, hogy elfelejtettük mit is tanulunk edzésen. Helyzeteink megvoltak a támadásaink során voltak nagyon szép add és fuss játékok, de sajnos értékesíteni nem tudtuk a kosarak nagy részét.

Nem baj tanultunk ebből a mérkőzésből.

Feladat edzésen sokkal keményebben kell dolgozni!

2017.10.14

Az ELITE Rinók nem tudtak kiállni megfelelő létszámmal, így „ csak” edző mérkőzés lett a vége (sajnos) ugyanis ez a mérkőzés azt mutatta, hogy amit tudunk, azt játsszuk magunk mögött hagyva ellenfelünket. Az első perctől kezdve védekeztünk és támadásunk is helytálló volt. A nem hivatalos félidei büntetőink már kevésbé hozták a meccsnek megfelelőt. Ennek ellenére meg voltam elégedve a játékunkkal.

2017.10.14

Nehezebben lendültünk játékba, de hamar eldöntöttük ezt a meccset is. Remekül játszottunk, dobószázalékunk kiválló lett.
A cél az volt, hogy a tanultakat, próbáljuk bemutatni, ez nagyrészt sikerült.
A két győzelem szuper indítása a bajnokságnak, az eredménytől függetlenül, a mutatott játékra büszkék lehetünk.

SG

bővebben
statisztika
9.
Szent Pál Akadémia (HSE) - BLF Bolhák ()
42
:
20
KK
(5:7; 12:4; 4:2; 7:5, 14:2 )
2017.10.14

A második mérkőzésen már bátran játszottunk, pedig ellenfelünk 2. váltása sokkal képzettebb, magasabb fiúkból állt.  Az első negyedben a hozzánk hasonló képzetségű játékosok ellen ügyesen többször is ziccerhelyzetbe jutottunk, melyből hármat értékesíteni is tudtunk. Mindkét váltás harcolt a labdáért, próbált ziccert dobni és legtöbbször megtalálta az emberét is, bár az igazi védekezéshez még sokat kell tanulnunk.

Kiemelném Pannát és Katát, akiknek sikerült lepattanót is szedniük, Esztert, Hunort, Danit, Domost és Benit, akik bátran felhozták a labdát, Nórit, aki sokszor szerzett labdát.

A félidei büntetőkből most ötöt sikerült bedobni, ez már dicséretes!

Gratulálok a csapatnak a küzdésért, nemsokára lesz ebből győzelem is!

2017.10.14

Ritka pillanatok egyike amikor, határozottan és jól kezdünk. 8 perc alatt 29:0 ide, ezzel el is döntöttük a mérkőzés kimenetelét.
Bíztató volt a védekezésünk, támadásban pedíg végre jó százalékkal, nagyon hatékonyak voltunk.
Gratulálok a csapatnak!
Mindenki dobott pontot, mindenki dobott mezőnygólt és senkinek nem lett minusz IBM pontja.
A múltheti meccsek után, ez szép teljesítmény volt.

2017.10.14

A bajnokság első meccse sok játékosnak az élete első meccse is volt. Ez látszott is az első negyedben. Csak fogócskáztunk, kergettük a labdát. De így is sikerült 2 ziccert bedobnunk. A következő negyedekben már felrémlett, hogy kosárlabda meccsen vagyunk és harcoltunk a labdáért, próbáltunk veszélyesek lenni a gyűrűre, bár kevés sikerrel. A félidei büntetőn valószínüleg sok múlt, mert összesen csak 2 pontot szereztünk belőle. Az utolsó negyedig fej-fej mellett haladtunk ellenfelünkkel, de ott elhúztak és így 4 ponttal alulmaradtunk. Ez a meccs, ha nem az első lett volna, akkor nyerhető lett volna....  De így is kiemelném lányainkat, Nórát, Pannát, Katát és Esztert, valamint a fiúk közül Leventét és Danit. Gratulálok az első meccshez mindenkinek!

2017.10.12

Hétköznap nem szokásunk jól játszani. Most ez nem így volt.

A meccs elejétől kimentünk és fárasztottuk ellenfelünket. Ezt nagyon tudatosan egész mérkőzésen tettük és ennek köszönhetően sok könnyű gólt dobtunk.

Meglepően jó százalékkal dobtunk távolról. Sok nehéznek tűnő dobást, olyan játszi könnyedséggel ejtettünk be, hogy alig akartam elhinni.

Nehéz kiemelni egy embert, mert a csapatmunka megvolt, mindenki jól játszott.

2017.10.08

Egy remek első félidőt játszottunk fokozatosan növeltül az előnyt. Várható volt, hogy ez nem lesz így...bejött! A második félidő maga volt a szenvedés és a gyötrelmes küzdelem a játékvezetők ítéleteivel. mi sem voltunk egy hegyes ceruza de NA!!!!

Óriási űrt hagyott bennünk eme játékvezetői döntések és flgma hozzáállásuk!

2017.10.07

Ellenfelünk 6 emberrel jelent meg és ez volt a szerencsénk.
Semmit sem valósítottunk meg az első negyedben abból, amit megbeszéltünk. Nem volt kemény a védekezés, nem volt gyorsindítás, nem használtuk ki a könnyű helyzeteinket és könnyű helyzeteket engedtünk.
Katasztrófa.
Az első félidő végére pislákolt a remény, és felkapaszkodtunk.

A második félidőben sokkal több és jobb dolgot csináltunk, de sajnos ugyanannyi buta hibát is vétettünk. Ezért ment lassan a felkapaszkodás.
Két szerencsénk volt: az ellenfél fáradt, és Révész Marci. Az ő játéka mentett ki minket és lendített át a nehéz időszakon. 6/5 hármas? Durva.

Megnyertük, tanulunk belőle. Gratulálok a győzelemhez!

2017.10.07

Szorosabb meccsre számítottunk a meccs elején, hiszen a MAFC Martos korábban magabiztosan győzött az Elite Rinók ellen.
Így is lett, az első félidőt szorosan bár, de elveszítettük.
A félidei büntetők sem hoztak megváltást, de a mafcosok keze is megremegett.
3:3, volt remény a fordításra.

És akkor valami csoda történt...
Mi rohantunk, gólokat dobtunk, többnyire a kemény védekezésből szerzett labdákból való gyorsindítások révén.
Szárnyalni kezdett a csapat, az ellenfél nem értette a helyzetet.
A harmadik negyedben mindössze 1 pontot tudtak szerezni, mi 18-at!
A negyedik negyedben is csak 2 pontig jutottak, mi 15 egységet jegyeztünk.

Értékes győzelem volt, mert a jövőre nézve bíztató a kép.

De senki ne higgye, hogy mi vagyunk a királyok, sokat kell még dolgozni az évben a még jobb eredményekért!

2017.10.07

Ellenfelünk előrébb jár a serdülő kosárlabda tanulási folyamatában!
Ez nem ment fel minket a lélektelen és rettenetes játék alól.
Négy ember próbált, valami pozitívat teljesíteni.

A legfájóbb csak annyi, hogy amíg a Budafok ellen nem hagytuk magunkat, addig ezen a meccsen, az első pillanatban az alárendelt szerepet elfogadtuk és a harmadik negyeden kívül nem is törtük magunkat.

2017.10.07

Fontos, hogy a bajnoki szezont hogyan kezdi egy csapat.
Nos, nekünk győzelemmel sikerült a feladaton átlépni!

Már az első perctől világossá vált, hogy a sebességünk egy fokozattal magasabb, mint az ellenfélé. A védekezésünkön nem tudtak átjönni, ha mégis, akkor csak pontatlan dobásokig jutotak el.
Ugye, megérte a sok futás az edzőtáborban és az edzéseken?

A félidei büntetőket leszámítva minden játékrész a mienk volt, különösen az utolsó negyedben robbantottunk, állva hagytuk a Rinókat.

Jó volt nézni a kispadról, hogy a tanult játékelemek is megjelentek meccs közben; az "add és fuss" játékban előbbre jutottunk, több szép pontot is szereztünk belőle.
További pozitívum, hogy a "labdavezető versenyt" néha felváltotta a "passzoló verseny".

2017.10.07

Az első félidőt fegyelmezetten keztük. Mindenki aki felment, lökte előre a csapatot és nem volt kérdés, hogy ki nyer. Aztán a harmadik negyedben elaludtunk kicsit. Sok volt a hiba, nem hajtottunk annyira védekezésben és a lendület elveszett.

Ellenfelünk ezt kihasználta és sok könnyű kosarat szerzett. Hála égnek a végére pontosítottunk és fej-fej mellett fejeztük be a negyedet. 13 ponttal nyertünk, ami esetenként nagyon soknak máskor pedig elég kevésnek tünt.

2017.10.07

Álmosan kezdtünk, rengeteg hibával játszottunk az első félidőben. Az öltözőben átkapcsoltunk gyilkos módba és a harmadik negyed közepén a vezetést is átvettük. Innen ismét buta hibákat vétettünk. A negyedik negyedben mindössze 4 pontot engedtünk, de a sok kihagyott ziccer miatt nem tudtuk elérni a kellő pontmennyiséget egy győzelemhez.

A kezdő ötösünk mellé, csak Torma L. csatlakozott, hat emberrel nehéz nyerni!

2017.09.28

Nem vártuk jó előjelekkel a mérkőzést...az első negyed maga volt a döbbenet és pokol! Ellenfelünk olyan tempót diktált ami mellet mi nézelödő turistaként hatottunk. Lassan kezdtünk felébredni. Felvettük a kesztyűt és elkezdtünk felzárkózni, még a vezetést is átvettük, de a végére nem tudtuk ezt megtartani. A végső győzelemhez jó lett volna belső poszton is kardoskodni de sajnos ehhez nem volt megfelelő játékosunk, igaz Dankó Tomi és Bálint Bence emberfelettibe kapcsolt de a fáradtság...

Jó tempó volt méltó ehhez a szinthez! Gratulálok a csapatnak mert a padlóról felállva is nyíltá tette a mérkőzést de a szerencse nem állt melletünk.

bővebben
statisztika
22.
Dunaújvárosi Sárkányok () - BLF KK - NB II. ()
49
:
95
HK
(10:24; 14:25; 11:22; 14:24)
2017.09.24

Nagy várakozással vártuk a meccset. Ismét sok változás a tavalyi évhez képest de mindenképpen figyelemreméltó játékkal indítottuk az évet. Kevés idő marad örülni, csütörtökön igazi főpróba következik.

2017.09.16

Nehezebben kezdtünk, de sikerült hamar felpörögni és a védekezés feljavításával, az előnyt is szépen építgettük.
A mérkőzés legfontosabb momentuma: A monori edzők, játékosok és szülők is arra panaszkodtak, hogy mi milyen keményen és agresszívan védekezünk.
Barnabás védekezése példamutató volt, nem csak a csapat, de a korosztály számára is!
Endrődi B. és Tóth K. hozta a pontokat, nekik külön gratulálok a támadásbeli hatékonysághoz, Ráadásul Bálint 11 szerzett labdája is dícséretes.
Mindkét meccs után, csak dícsérni tudom a csapatot, de a dobószázalékunk nem túl jó, a büntetők egyenesen tragikusak és az eladott labdák számát csökkentenünk kell!

Kellemes élményekkel gazdagodtunk, jó úton haladunk!
Hétfőn edzés! Egy kis erősítés és a végén süti!

2017.09.16

Én már nagyon vártam ezt a hétvégét. Augusztus óta azon dolgozunk, hogy egy csapattá érjünk, védekezésünk kemény és agresszív legyen, támadásban gyorsan és okosan kápráztassuk el a közönségünk.
Az első meccsen szinte minden sikerült, védekezésünk rendkívül jó volt, támadásban hatékonyak voltunk.
Amit kértem mindenki maradéktalanul betartotta és lám meglett az eredménye is.
Ne a számszerű végeredményt nézzük! Vegyük észre a védekezésünk hatékonyságát, a sok kikényszerített 5 és 8 másodperces hiba, az ellenfél dobásig sem jutott el 24 másodperc alatt.
Megérte futni és erősíteni!
Egyénileg Barnabás és Bendegúz alkotott nagyot, Karesz hozta magát, Bódi Bence dobószázaléka ilyen jó még soha nem volt.
Torma L. remekül irányította a csapatot a második negyedben, ráadásul még ponerő is volt benne.
Maxi remekelt, támadásban és védekezésben is hasznos tudott lenni.
Bevezettük az Oli gólpassz fogalmat a kispadon.

A legfontosabb, ezt a győzelmet a csapat minden tagja a magáénak érezheti, mivel ha statisztikában nem is jelenik meg, de mindenki rakott fel elég sok pozitívumot a pályára!