(9:8; 17:18; 0:0; 6:17, 10:8 )
2024.04.20

Az idei U12 bajnokság utolsó meccsén sokkal jobban játszottunk.

Sajnos a hibáinkat az ellenfél kegyetlenül kihasználta, ez lett a vesztünk.

A pozitívum, hogy a tudatos játékunk, az agresszív védekezésünk, már sokkal jobban ment, mint az első meccsen.

Nem a vereség ténye fájó.
A Sasok csapata, magasabb, fizikálisan jobb, játékban tudatosabb egyszóvl jobb csapat volt.

Nincs ezzel semmi gond, csak a mi feladatunk is az volt, hogy játszunk agresszívan és csináljuk azokat a dolgokat, amiket az edzésen tanultunk.

Sajnos nagyon kevés köszönt vissza a heti munkánkból.

Egy-egy jó megmozduláson kívül, hamar feladtuk a kűzdelmet.

2024.03.16

Két meccs között volt időnk megbeszélni az első meccs hibáit.

Meg is látszódott a második meccsen a javulás.

Sajnos a legnagyobb talány, hogy magunktól miért nem hajtunk minden meccsen, minden edzésen?

Miért kell nagy fejmosást tartani két meccs között, hogy kihozzuk magunkból a maximumot?

Nem kell felmentést keresni.

Az ellenfél védekezése valóban szabálytalan volt, folyamatosan 2-3 ember volt a labdáson, ez tény!

De ez a tény nem ment fel minket az alól, hogy önmagunkhoz képest borzalmasan gyengén játszottunk. Alkalmazkodtunk az ellenfél sebességéhez, nem vettük fel az ütközéseket, sőt kerültük, nem játszottuk a saját játékunkat, eszetlen és akaratszegény rohangálásban mutatkozott meg a játékunk.

A magasabb korosztályokban meg fogjuk verni ezt a csapatot is, mert amit ezzel a védekezéssel elmulasztanak megtanulni, azt később már nem lehet pótolni, de nekünk is változtatni kell a hozzáállásunkon és a bátorságunkon.

2024.02.24

A második meccsen is folytattuk azt a játékot amit az elsőn elkezdtünk.

Kicsit pontatlanabbul, kicsit lassabban játszottunk, de így is volt esély a győzelemre.

Sajnos a 41/13 büntető mutatóval, nem lehetünk kibékülve, végül ez okozta a vesztünket.

Meg kell tanulnunk a büntetőket értékesíteni!

2024.02.24

A nap első meccsén megbeszéltük, hogy igyekszünk agresszívan játszani.

A védekezésünk sokat javult az elmúlt időszakban, kellően kemények és elszántak vagyunk, ráadásul fejben is sikerül tovább éber maradni.

A meglepőbb a mai napon a támadásunk volt, a megbeszéltek alapján folyamatosan és bátran támadtuk a gyűrűt, így rengeteg büntetőt dobhattunk.

Az utolsó negyedben játszottunk a legjobban, ez döntötte el a szoros meccset a mi javunkra.

2024.02.03

A második meccsen sajnos ideje korán elfogyott az erőnk.

Sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk felpörögni.

Mindent összevetve, fejlődtünk az utóbbi időben sokat és nem estünk ki a csoportból.

2024.02.03

Sokat dolgoztunk az utóbbi időben a védekezésünkön, agresszívak és villámgyorsak voltunk az első negyedben, ezzel el is döntöttük a mérkőzést.

Remekül harcolt a csapat, támadásban és védekezésben is gyönyörű dolgokat csináltunk.

Ha sikerül még több higgadtabb megoldást találnunk, akkor még hatékonyabbak tudunk lenni.

2024.01.14

A második mérkőzésen is igyekeztünk, azt a játékot folytatni ami az első meccs sikeréhez vezetett.

Az első negyedben megnyertük a meccset, elképesztően jó védekezést mutattunk és a támadásaink is tű pontosak voltak.
Csapatként remekül játszottunk, sok passz, bátor és kemény támadás, akaraterős és kiemelkedő védekezés.

Mindent megcsináltunk amit a meccs előtt megbeszéltünk, remekül játszottunk.

Olivér egyénileg pályafutása legjobb meccsét játszotta, külön öröm volt, hogy mindenki szerzett pontot, ez jelenti hogy csapatként mennyire erősek voltunk.

Gratulálok a győzelmekhez, és a fejlődéshez amit az elmúlt időszakban elértünk.

2024.01.14

Az utóbbi forduló óta a védekezésünk fejlesztésére fektettünk a hangsúlyt.

A héten remekül edzettünk, különösen a szerdai edzés volt kitűnő, az egy-egy elleni feladatot maximálisan jól végeztük.

Ezen a meccsen minden sikerült, védekezésben és támadásban is komoly előrelépést értünk el.

Zsombi védekezése példamutató volt, amit többen követtek is, ezzel sikerült egy nagyobb előnyt kiépíteni.

Mindenkinek maximális dicséret, csapatként és egyénileg is szenzációsan játszottunk.

bővebben
11.
Óbudai Kaszások (Lányok) - BLF SE U12 ()

A héten a védekezésre készültünk.

Tudtuk, hogy a védekezésünkön múlhat a győzelem, tanulva az előző fordulóban elszenvedett két szoros vereségből.

Pontosabban, még tanulnunk kell a szoros vereségekből.

Ezen a meccsen érdekes dolg történt, három U11-es játékosunk játszott egy váltásban és ők 32:16-ra megnyerték a meccset, sajnos az U12-es váltásunk közben 27:50-re kikapott.

50 kapott pont egy egész meccsre nézve is sok, pláne két negyed alatt, ahol a végzős U12-esek játszottak.

A vereség oka egyszerű:
Védekezés nulla, a nagyok fejben nem tartózkodtak a meccsen, a felelősséget vállalni kell nem hárítani.

A három fiatalnak gratulálok a teljesítményéhez!

2023.12.09

Sajnos ezen a mérkőzésen sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk nagyot alkotni.

Az ellenfél magassági fölényben volt, szépen is játszottak, de ez nem mentség arra, hogy mi a saját tudásunk alatt teljesítettünk.

Milán, Zsombor és Luky játszott nagyot támadásban, de a védekezés az borzalmasan gyenge volt.

Szabi volt kiemelkedő, rajta lehetett érezni, hogy koncentrál és mindent megtesz amit csak lehet.

Főként fejben és védekezésben kell rengeteget fejlődni.

2023.11.18

Következő mérkőzésen meglepetés volt, hogy a lányokkal szemben így felvettük a harcot.

A mérkőzés itt is kiélezett volt de mi többet hibáztunk.

Maga a játék nem volt rossz, a sok kihagyott helyzet és a büntető volt fájó.

2023.11.18

Nehezen kezdtük a mérkőzést. Olyan volt mintha elfelejtettünk volna kosárlabdázni.

Egész mérkőzésen fej-fej mellette mentünk. Rossz megoldásokat, jó megoldásokra tudtuk cserélni.

A sajnos mi fogytunk el, így nem sikerült megfordítani a végeredményt.

2023.10.14

A második meccsünkre sem lehetett panasz.

Az első és a harmadik negyedet sajnos nagyon buktuk. A második negyed szoros volt, a záró játékrészben hengereltünk.

Sajnos későn kezdtük el a felzárkózást.

A hajtásra és az akaratra nem lehetett panasz, a 48 dobott pont nem rossz.
Védekezésben van még mit javítani, sajnos sokszor belealudtunk a lepattanóért folytatott harcba.

A büntetőket jobban ki kell használni, harcosságunkat az mutatja hogy 37 alkalommal állhattunk a vonalhoz, ebből csak 14-et tudtunk értékesíteni.

Egy-egy bedobott üres ziccer, egy-egy bedobott büntető és a komolyabb ellenfelek ellen is van esély.

Mindent összevetve, kellemes meglepetés volt a két meccs, egyénileg és csapatként is sokkal jobban játszottunk, mint az edzések alapján gondoltuk.

Jó úton keztünk el haladni, csak így tovább!

Gratulálunk a meccsekhez!

(A pályán ugyan kikaptunk, pályán kívül azonban nyertünk. Ezért szoktuk hangsúlyozni hogy nagyon fontos hogy tudjuk tartani a 10 emberes szabályt. Mivel az ellenfél csak 9 szabályos játékossal tudott kiállni, így a feldobás pillanatában elvesztették a meccset. Ezt mi mindenképpen szeretnénk idén is elkerülni!
Sajnos a jegyzőköny sem pontos, nekem valahogy nem stimmelnek a pontok eloszlása)

Megkezdtük az U12 bajnokságot.

A csütörtöki edzés egészen jól sikerült, ennek ellenére az utóbbi időben nem volt arra jel, hogy képesek leszünk az első fordulóban nyerni, ráadásul 60 dobott ponttal.

Ellenfelünk, fiatalabb volt és fizikálisan is jobb felépítést tudtunk a pályára tenni.

Sikerült U12 kosárlabdát játszani, remek egyéni teljesítmények mellett a csapat volt leginkább kiemelkedő.

Mindenki rengeteg pozitív megmozdulással vette ki a részét a győzelemből, remek iramot diktáltunk.

Gratulálok a csapatnak, bíztató volt a kezdet, az edzéseken rengeteg munkával, egy szép szezont tudunk produkálni.