57
KK
(26:8; 10:18; 6:6; 9:14, 13:11 )
2024.04.13

Végre megjelentek a szép add-és-fuss játékkombinációk, többen is új lendületet tudtak vinni játékukba a reggeli meccs és a pihenő után.

A Kun tesók 37 pontot termeltek be, Patrik pedig átmentette a jó védekezését. Külön öröm volt Áron és Máté ébredése, jó volt nézni, kifejezetten bíztató.

Akinek nem ment úgy a játék, ahogy szerette volna, fel a fejjel, dolgozni tovább, előbb utóbb minden erőfeszítés beérik.

2024.04.13

Szoros meccs volt egészen a 3. negyed derekáig, ahol aztán kiengedtünk. Nem baj, az ilyen meccsekből tanulunk többet, ez jól jött nekünk az olasz túra előtt. A tanulságokat volt időnk egyénileg átbeszélni a meccs után, mindenki kapott egy feladatot a második meccsre, amin javítania kellett. Ez volt, akinek sikerült, volt, akinek kevésbé, de legalább mindenki megpróbálta.

Petya 22 és Szabi 20 pontja nagyon kellett, de a meccs kiemeltje ezúttal Patrik, aki védekezésben szépen helyt állt: ellenfelünk gólvágó kapitányát kellett őriznie.

Alakulhatott volna másképp is ez a mérkőzés, de többen aludtak még, illetve fontos lenne mindenkinek rendesen bemelegíteni, különösen egy korai meccs előtt.

2024.03.10

Második ellenfelünket korábban 12 ponttal vertük meg, most is. Ellenfelünk vezetett, majd félidőre egyenlítettünk és a második félidőben szépen lassan növeltük a különbséget, míg végül magabiztosan nyertük a mérkőzést. Petya, Zsombi, Bazsi és Máté összesen 64 pontot hoztak össze, Petya védekezése a magas kislányon pedig szintén létfontosságú volt.

Következő fordulón ismét a ’D’ csoportban várjuk ellenfeleinket: a Vasas lányokat és a Kéksárga Zsiráfokat. :)

Gratulálunk a 2 győzelemhez!

bővebben
4.
BLF Kenguruk () - Kőbányai Darazsak (Harmat)
62
:
42
KK
(20:10; 4:6; 5:5; 18:12, 15:9 )
2024.03.10

Mindkét mai ellenfelünket jól ismertük. Az első egy ügyes, fiatal csapat, de nem olyan erős, mint mi. Ez nagy szerencse, mert az első félidőben mutatott játékunk nem sok mindenre lett volna elég. Első negyed nem a védekezésről szólt, de legalább jöttek a pontok, a 2. negyedben viszont a pontokat is a kispadon felejtettük.  A 3 bedobott félidei büntetővel sem mutattuk meg, hogy nyerni szeretnénk, de a második félidőben többen felébredtek. Többek között Petya és Szabi 19-19 pontja meghozta a magabiztos 20 pontos különbséget és bár a meccsen nem játszottunk különösebben jól, de hoztuk a kötelező győzelmet.

2024.02.17

Második ellenfelünk új volt, még nem játszottunk ellenük. Sajnos fejben elfáradtunk, nem tudtuk a saját tempónkat játszani.

A mérkőzés szomorú oldala megint a játékvezető volt, a játékvezető, aki felelősség hárítással, hülyeségekkel, technikai hiba adásával próbálja kezelni a problémát, azt, hogy nincs tisztában a korosztály védekezési szabályaival és alkalmatlan a betartatásukra. Hangsúlyozom, ezzel nem az  a fő problémám, hogy veszítünk miatta. Mi mást tanítunk, mert abból lesz a kosárlabda, a szabályok pedig ezt hivatottak védeni. Tessék őket betartani, betartatni!

Jövő hónapban az ’E’ csoportban, két jól ismert kőbányai csapat ellen folytatjuk, addig is sok-sok gyakorlás áll előttünk.

bővebben
6.
BLF Kenguruk () - Óbudai Kaszások (Dűlői)
54
:
58
KK
(12:10; 15:15; 4:4; 10:14, 13:15 )
2024.02.17

Első ellenfelünket jól ismertük, októberben 55, novemberben 26 ponttal kaptunk ki tőlük, most pedig csak 4-gyel. Látok egy bíztató tendenciát :)
9 játékossal is egy szoros, jó meccsen, emelt fővel kaptunk ki. Örültünk, hogy mindenki játékában volt mit megdicsérni és mindenki dobott pontot is. Amin javíthatnánk, az a 4/9 félidei büntető, illetve jobban meg kellene becsülnünk a megszerzett labdákat.

Összességében örülünk és elégedettek vagyunk az első meccsel. Szép volt fiúk!:)

2024.01.20

Második ellenfelünk a MAFC volt, most azonban többen is felébredtek az első meccses álmukból. Petya a szünetben rosszul volt, de annál inkább összeszedte magát a meccsre, le a kalappal. Látszott, hogy fáradt a csapat, de mindig elő tudott lépni valaki, aki pontot dobott, kiharcolt egy faultot, szerzett egy labdát. Áron 9, Zsombi és Petya 15-15 pontja megalapozta a támadást, védekezésben Patrik és Szabi jeleskedett, de kivétel nélkül mindenkinek voltak jó megmozdulásai. Jól mentek a büntetők is (18/25).

Gratulálok a győzelemhez! Maradunk a "D" csoportban, hurrá!

2024.01.20

Egy a 39. percig szoros meccsen kaptunk ki a Honvédtól. Sajnos erre a munkára alkalmatlan játékvezetőt kapunk, de a vereséget ne fogjuk rá. Csapatként nem találtuk magunkat és a 2. negyedes 15-1 -es vereség el is döntötte a mérkőzést. A 3. negyed ledolgozta a hátrányt, de a bravúr nem jött össze. Senki nem játszott úgy, ahogy egyébként tud.

Semmi gond, várjuk a lehetőséget visszavágni! ;-)

2023.12.03

Második ellenfelünk sokkal gyengébb volt nálunk, de le a kalappal előttük! Tervben volt az első negyedben elvenni úgy ellenfelünk reményeit, hogy edzőmeccsé alakítsuk a játékot, de ez nem jött össze. Alvó csapatot küldtem a pályára (ami persze az én hibám is, de majd tanulok belőle). Bár minden negyedet megnyertünk, messze a tudásunk alatt játszottunk, támadásban és védekezésben is. Máté (sajnos fotó nincs, de ő a kiemelt játékos) és Áron az, aki fejben a legtöbbet lépett előre a mérkőzésen, illetve Matyinak egyre több a jól meghozott döntése. Hol jobban, hol kevésbé, de mindenkin látszott a fáradtság, sok volt a rossz passz, erőlködés és a lemaradás védekezésben. Sebaj, ezen a meccsen belefért, legalább látjuk, miben a legsürgősebb fejlődni (jó döntések védekezésben, megfelelő lábmunka).

Sok-sok munka áll előttünk (még decemberben is!), aztán… jövünk 2024, irány a ’D’ csoport! ;-)

bővebben
10.
BLF Kenguruk () - Kőbányai Darazsak (Lányok)
66
:
54
KK
(20:13; 15:10; 5:3; 14:6, 12:22 )
2023.12.03

Ellenfelünk erősségeit ismertük, készülni tudtunk rá, a mérkőzés a tervezetten alakult elejétől a végéig. Talán egy különbség mégis volt, a 4. negyedet egálra szerettük volna hozni, de így is simának mondható a mérkőzés. Miközben Málna, ellenfelünk legerősebb játékosa 25 pontig jutott, addig nálunk Zsombi, Bazsi és Szabi együtt 47 pontot termelt. Petya védekezését és Török Marci labda nélküli mozgását emelem még ki. Egyre több az add-és-fuss játék, öröm nézni, ahogy a srácok keresik egymást a pályán.

Gratulálunk a győzelemhez!

bővebben
11.
Óbudai Kaszások (Dűlői) - BLF Kenguruk ()
82
:
56
KK
(15:6; 24:24; 6:8; 12:9, 25:9 )
2023.11.11

Második ellenfelünket ismertük múlt hónapról. Tudtuk, hogy erősebbek, a cél az volt, hogy emelt fővel és kisebb különbséggel kapjunk ki, mint legutóbb. Mindkettő sikerült. Egy hónapja 55 ponttal, most kevesebb, mint felével, 26-tal kaptunk ki. Támadásban 4 játékos jutott 9 pontig vagy fölé, összesen 50 fölött dobtunk, a 8/10 félidei büntető kiváló és ráadásul mindenki dobott pontot! A végére elfáradtunk és szétestünk, de ezzel együtt tudunk élni egy ilyen mérkőzésen.

A kiemelt játékos Áron, aki 9 pontjával és védekezésével új szintre lépett.

Ami a legfontosabb, hogy ezen a fordulón, illetve az elmúlt egy hónapban minden játékosunk lépett előre a fejlődésében, illetve csapatként néztünk ki és úgy is játszottunk!

2023.11.11

Első meccsünkön magabiztosan nyertünk, noha a félidő még szoros volt. A 2. negyedet meglepte ellenfelünk kapitánya (13-as), aki 10 pontig jutott, mire megtaláltuk az ellenszert. A 3. negyedben Szabi, a 4. negyedben Petya küzdött nagyon a ”negyed dobóján”, Patrik is szépen végezte a külön feladatát védekezésben. Támadásban hoztuk, amit tudtunk. Peti, Patrik, Balázs és palánk alatt Máté  megállíthatatlan volt, Zsombor pedig jól felismerte, hogy a 13-as védő mellett nem kell hősködni, inkább passzolni. Amit kértünk, megvalósult: sebesség volt és szép csapatjáték, az egyetlen üröm az örömben a siralmas félidei büntetőzés (4/10).

Nos… hol is kezdjem el.
Ebben a fordulóban kaptunk hideget és meleget.
Sajnos ezen a meccsen nem voltunk ott fejben, a nagy különbség abból is következett, hogy az ellenfél jobban akart.
Mi csak keresgéltük a labdát és az első félidőben nem is akartunk játszani. Szerencsére utána sikerült felpörögni, bár tudtuk, hogy a vereség elkerülhetetlen.
Megpróbáltuk a tanultakat felhasználni és ez többnyire sikerült is.

Remélem a következő meccsen fejben ott leszünk és mind a két meccset megnyerjük.

Márk bácsi

Harcosságban, gondolatsebességben messze alulmúltuk önmagunkat.
A meccsen is mondtam: a fókuszt, úgy kell gyakorolni, hogy fókuszálunk a feladatra, gyengébb csapat ellen is, edzésen is... mindig.

Jó csapat vagyunk, mutassuk meg végre!
Várom a folytatást, hajrá BLF Kenguruk!

Balázs

bővebben
14.
BLF Kenguruk () - KLKA (Angol tagozatos)

Első mérkőzésünk Kenguruban...

Nem szeretnék ezzel a mérkőzéssel sokat foglalkozni, hiszen nem kellett megküzdenünk a győzelemért, de természetesen nagyon jó érzés, hogy győzelemmel kezdtük a szezont.
Kiemelném Bazsit, aki nagyon szimpatikusan játszott és felismerte a helyzeteit és azzal élt is.

Márk bácsi

Régóta vártuk, hát elkezdődött! :)
Első ellenfelünk tapasztalatlanabb volt, ettől függetlenül nem játszottuk azt, amire képes a csapat edzéseken. Néhány szép megmozdulásnak azért örülhettünk, de ennél majd több kell.