FKB
(17:15; 31:5; 22:17; 17:10)
2018.02.24

Fegyelmezetlenség és a hiszti uralta a tegnapi mérkőzésünket.
Sajnos mindig csak azt az egy játékot csináltuk, amit épp előző edzésen vettünk. Nincs kreativitás. Nem tudtunk váltani. Támadásunk állt, egyszerűen vártuk a megmentőt, aki épp A. Dani volt! Megsértődtünk, mert a második negyedben már tudták mit akarunk játszani, és elkezdtek védekezni….

Nem így megy fiúk. Többet tudtok, többet tanultok!

Sajnos nem sok jót tudok mondani. Védekezésünk az, amit ki lehetne emelni….

Milánnak jobbulást!

Hajrá fiúk, dolgozzatok!

Ui: a statisztika nem lett teljes, a pontok biztosak!

2018.02.04

Ahogy a címben meg vagyon írva: Egy félideig  KLKS kosarazott és mi pedig nagyon magunk alatt teljesítettünk. A félidőben fejmosás a legerősebb fajtából.

Csodák-csodájára megtanultunk fegyelmezetten dobni, és koncentráltan támadni. sikerült megmutatni, hogy tudunk mi játszani ha az eszünket és a szívünket belerakjuk.

Csanád nagyot játszott ma, de még Milánt emelném ki, akik végigbírta a meccset és a nehéz helyzetekben mindenki helyett dolgozott.

2018.01.14

Sajnos ellenfelünk sokkal képzetteb kosárlabdában mint mi. Sokat nem tudtunk tenni a letámadásuk ellen.

2017.12.02

Ellenfelünknél erősebbek voltunk a padunk erősebb volt. Ez a mérkőzésen sokszor nem látszódott, mert sajnos nekünk is sokat kell tanulni. A csapat fele 1-2 éve kosarazik. Látszik is a játékunkon. Akik régebb óta játszanak ők sok esetben rutinból tudják mit kell vagy kellett volna csinálni.

A csapat másik felének még minden szituáció új és nem tudja, hogy mit kellett volna tenni.

Sok igéretes dolog van amit csinálunk és idővel rutin is lesz.

2017.11.12

Ellenfelünk magasabb és erősebb volt. Csapatunk fele egy, illetve másfél éve kosarazik. Rengeteg dolog van, amit egy 3-4 éve kosarazó gyerek már ösztönből tud, hogy mi fog történni.
Aki csak rövid ideje játssza ezt a játékot, annak minden mozdulat és helyzet új.
Hiába gyakoroljuk edzésen, meccsen van tét.
Tapasztalatot kell szerezni!

Dani, Puma, Karai, Grosz már láttak kosárlabdát. Sokat. Ők nem ijedtek meg az ellenféltől. De nekik a fizikai fölénnyel kellett megküzdeni, ami ennyi idősen azért nehéz.

Voltak okos és szép pillanatok, de sajnos féltünk és gyengék voltunk.
Idővel javulni fog a helyzet, ahogy fejlődünk. A csapatnak szüksége van játéklehetőségre, és ez azzal fog járni, hogy kevesebb mérkőzést nyerünk. De hosszú távon csak nyerhetünk vele, mert sokan fognak megtanulni játszani.

Gratulálok Csanádnak és Zsombinak az első mérkőzésükhöz!

2017.11.04

Az elején nagyon laposan kezdtük a meccset. A kezdő 5-ből senki nem volt aki kőkemény védekezést csinált volna.
Időkérés és helyreraktuk a fejeket. Kicsit jobb védekezés. Egy félidőnyi fenyegetés és cserélgetés után mindenki megértette mit kell tennünk és így is tettünk.

Hibák voltak a védekezésben, de ezek orvosolhatóak. Nagyon sok könnyű ziccert hagytunk ki, ami aggasztó egy picit, de nem lehetetlen javítani.

Anomáliája például a meccsnek, hogy Béci közelről szinte képtelen volt betalálni, de a 3 pontosról bevágott 3/2.

2017.10.29

23 ponttal nyertünk. De az öltözőben senki nem volt elégedett a teljesítményünkkel. Mindannyian tudtuk, hogy csak azért nyertünk, mert nagyobbak voltunk. Sajnos a játék minden más elemében túlszárnyaltak minket.

Remélhetőleg felfogjuk azokat a dolgokat amiket gyakorlunk és egy már vérszomjasabb BLF fog a következő mérkőzésen megjelenni.